Skip to main content

Topic: Što je Zagisti... (Read 12947 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Što je Zagisti...

..nekako ste mi utihnuli u zadnje vrijeme? Nema oduševljenja, novih Zagija, novih ideja i 3,14zdarija na livadi?  Čak su nas nazvali i 'boranija iz čaršije',  jer mi smo frikovi koji na leteću dasku od stiropora stave gadni elektro-setup i onda pile nebo po livadama!
Glavu gore, najjači smo na Friku, nove huncutarije se pripremaju !  :D

Damir

Odg: Što je Zagisti...

Reply #1
evo vidi zagi aero :)
nitko nije utihnuo nego je to zatišje pred oluju :D

Odg: Što je Zagisti...

Reply #2
Ja sam malo van akcije imam posla ali ima se nešto u planu kao što kaže denis zatišje pred oluju.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #3
ja imam novu prinovu u obitelji ali su mi starci u becu pa morati cu pricakati do ponedeljka da vam stavim fotke....mali je opet jer volim mele i brze avione
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Što je Zagisti...

Reply #4
evo ja se spremam postat novi zagist al mi treba vremena da sve pokupujem, izrežem poljepim itd :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000


Odg: Što je Zagisti...

Reply #6
Jeb, a ja sam stavio i pokazao sve sto imam, da stavljam opet isto??? :D   inace svaki dan letim iza kuce cim sa posla stignem, imam u planu napraviti nini zagi, oko 70cm imam sve i setup i male baterije od 1000mAh 3s  a nikako da se nakim zapoceti!

Odg: Što je Zagisti...

Reply #7
Ja moram složit novi power setup.. i novi frame.... inače letim... treba mi novi esc.. barem 70A i novi motor...

Stavio sam na 2200kv, 7X5 EP i to je išlo kao metak.. jedino je malo bilo overpropped pa se motor usijavao.. onda sam kao pametnjaković srezao prop na nekih 5x5 i to je totalni bullshit.. sad opet letim na 6x4 al to nije ni blizu onom ubrzanju koji je bio na 7x5..

Inače.. gledao sam na APC-u, da se podjeli 190 000 sa propdiam: 7 = oko 27.142 rpm.. znači da bi mi odgovarao ponovno neki od 2200kv samo jači barem 300-400W motor.. ili neki 3-4S na 1700kv..

Znači.. ovo je setup koji sada imam..
2212-06 28A 2200KV SP Brushless Outrunner Motor

Specifications:

RPM per volt : 2200
No Load Current / 10V: 1.4A
Wire Winds / Turns: 12
Ni-Mh Battery: 6 - 10 cells
Li-Po Battery: 2 / 3 cells
Max efficiency current: 14~22 A (>75%)
Max efficiency: 72%
Max Current: 28A / 60 sec
Dimension: 27.5 x 30mm
Shaft: 3.17mm
Weight: 47g
Recommended Model Weight: 300 - 1000g (700g Heli)
Recommended Propeller without gearbox
3 cells Li-Po : 5.25" x 4.75"
2 cells Li-Po: 7" x 5"

A gledam nešto .. pa ne znam da li je to ok..
E-Power 3850KV 40amp Brushless Helicopter outrunner motor with fan

Specifications

Max Amp: 35A
RPM/V: 3200
No. Of cells: 3-4x Li-Poly
No load current / 10 V: 0,5 A
Max. efficiency current: 8 - 10.5 A (>75%)
Current capacity: 32 A/60 s
Stator Dimensions: 22x15 mm
Weight: 62g
Shaft diameter: 3.17 mm
Recomended model weight: 450 class Ele. Heli.
Recomended prop without gearbox: 6"-8

npr. takvo nešto.. 3-4s, da žvače propove od 4-7 " i da je ispod ili do 40Amp..

Znači nešto kvalitetnije.. a da je provjereno.. nije mi žao dati 10-20€ više ako je to neko trajnije rješenje.. znači da nije neki shit..

Odg: Što je Zagisti...

Reply #8
2 wora, tvoj setup gura 7x5 na 2 čelije a na 3 je sigurno vruč, ovaj drugi će na 6x4 biti dosta brz. sve ovisi kaj točno hočeš, vjerujem da brzinu? ako da uzmi inruner i sa malom elisom možeš dobiti dobru brzinu.

Odg: Što je Zagisti...

Reply #9
da... al nemam baterije na 2s... što se tiče 7x5 ide iza oblaka... sad to mi je super.. jer je divlji.. brz.. onako na kratke rafale.. letim po 15-20 minuta... malo jedrim malo palim... ali motor je osuđen na propast ili na spontano zapaljenje u zraku..:) :)

Čini mi se da sam na nekom calc-u dobio da sa 2200kv na 7x5ep ispada oko 380++W, što je očito previše za taj motor.. naravno da kv opada sigurno na nekih 1800 .. al nemam hlađenje.. zato bi mi trebao neki motor koji može dati nekih 400-500W...

Bateriju sam uspio ohladiti, esc također,(alu folija čuda radi :) ) jedino mi je ostao problem sa tim motorom..

Odg: Što je Zagisti...

Reply #10
Wora taj motor je dobar ja ga koristim skoro na svim mojim modelima.
Kod mene najbolje radi s 7x4 i esc 45a. a 7x5 ima snage ali se grije i cica bateriju.
Provaj 4.75x4.75 na 4s radi čuda a 6x4 45a esc ima dobru brzinu i nekih kilu potiska(dobra opcija za batku i motor)
Ako hočeš monstruma od zagija a ja čim sredim malo para idem na ovo:
motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=8485
bat. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9944
esc http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=7341

Ovo je setup za parat nebo ;) ;) ;)

Pozdrav od lije


Odg: Što je Zagisti...

Reply #12
Ima toga još što me zanima
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8137&Product_Name=Turnigy_2836_Brushless_450-Size_Heli_Motor_3700kv

  Weight: 70g  (kv3700) (not including connectors)
 
Diameter of shaft:F3.17mm
  Length of front shaft:F14mm
 
Lamination thickness: .2mm
 
Magnet type: 45SH
 
  Max performance;
  Voltage: 3-4S
  Current : 3.0A  Prop: **
 
Power: 700W   For 450 size Helicopter

 

Odg: Što je Zagisti...

Reply #13
Samo pasem oči jer sam malo opterečen s drugim stvarima tako da avioni tek trebaju doč na red stoga Diogen nemoj se brinuti
imamo mi još toga za pokazati a bome i za cijediti zagija mislim da sad tek počinje zagimanija :P :P


Odg: Što je Zagisti...

Reply #14
Super... takvo nešto mi treba.. ovaj prvi setup mi je zanimljiv..  8)  jel taj esc ok? Već vidim neku bolesnu twin konfiguraciju ... :) :)