Skip to main content

Topic: UPGRADE NQD 757 High Wind (Read 18817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #30
mora da se salis.
jel si sprogramilal regler na max otklon palice gasa?
pa sa onih 2x380 ide brze

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #31
moram priznat da sporo zgleda ... mada sam ja 600ku bacil na celiju dvije vise - nisam bio zadovoljan sa tih 7.2. hmm . uglavnom , sto prije na brasnec .

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #32
nist nisam programiral. kaj još da kupujem karticu za programiranje?
nejde bez toga?
pa tu je negde kak i 2 x 380.

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #33
neki na sebi imaju set tipku pomocu koje se to podesava...

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #34
probaj ovako, nemaš što izgubiti a možda ti upali.

odspojena baterija u modelu,
upali stanicu, gurni palicu gasa do maksimuma, ostavi ju tako,
spoji bateriju na regler(e) u modelu, trebali bi ispustiti par zvukova, kada ispuste, spusti palicu gasa na nulu i to je to,
možeš odmah probati dodati gas pa vidi jel se brže vrte

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #35
budem probal....moram prvo staviti bateriju da se napuni. hvala na prijedlogu.

možda bi i sa programiranjem mogel nešt napraviti.
znači stanica pokraj ovih palica za gas,...., ima dodatne palice manje za podešavanje i kad stavim do max tu drugu manju palicu bolje se vrti; tak da bi možda išlo sa programiranjem još bolje.....

za sad budem probal ovu drugu opciju od tomislava, pa ako nebude ni to išlo idemo na programiranje..... i još sam mislil da smanjim propeler sa 36mm na 32mm.

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #36
te male palice su za trimanje,
sve ih stavi na sredine(tj. nule ako imaju oznake) i onda odradi ono 'programiranje' što sam gore napisao.
ovu malu za gas nemoj nikada ni micati, a ostalima korigiraš kretanje modela da ide ravno, privremeno, dok na tlu ne podesiš da ide ravno preko zatezanja šipkica/sajli,
no na brodu je samo kormilo u igri.

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #37
je moguče kak smanjiti vibracije na osovini?

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #38
zanima me, kada ste vec spomenuli propelere, koja je razlika koji je propeler, 36, ili 32 mm?? jesu li bolji limeni, ili oni celicni, ili ovi plasticni??

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #39
moraš znati kakvi če ti biti pogon podvodni ili površinski. zašto? zato kaj imaš propove za površinski i za podvodni pogon.  u svakom slučaju metalni su bolji samo što nih moraš prije prve upotrebe pošmirglati i centrirati. a razlika između 32 i 36 mm propa  ;D  ;D  ;D
u promjeru!!!!! heheheheheeh
veči promjer propelera : više vode grabi, motor se bolje grije jer se bolje muči, raste amperaža (zato ti je bitno imati jaki regler ili ti ga esc
zato moraš kupit shunt, par veličina propa, dobar motor,dobar regler i sprobavati dok ne izvučeš najbplje iz čamca što se može


Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #40
uskoro cu naruciti gliser, ja mislim da ima vanjski prop. koliko sam uspio vidit.. zanima me, dali ide brze ako je vanjeski, ili unutarnji, i dali je stvar u brzini ako je prop. veci ili manji?

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #41
pošto nemožeš znati koji če ti prop biti najbolji moraš sprobavati,kupi par komada različitih veličina, al pri tome moraš paziti da ti amperaža nebude prevelika čim veči prop veča amperaža jer če bit bijelog dima. zato trebaš shunt kojeg stavljaš na ampermetar (ampermetar ti mjeri napon do 10 ampera a sa shuntom mjeriš više 100,200,500 ovisi o tome koji kupiš) manji propeler grabi manje vode al se brže vrti i obrnuto pa tako raste i pada amperaža!!!

dakle imaš dvije vrste propelera polupodvodni i podvodni; polupodvodni su ti oni kakvi su ti na onom crvenom, a podvodni ti sam govori nalazi se ispod trupa recimo kao što je kod RACE-ovog modela.

on ti jako puno toga o rc brodovima zna,meni je jako puno toga objasnil......a to je tolko toga da sam ja več polovicu i zaboravil....   ;D 

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #42
ahhha,sad sam skuzio  ;D   kuoim vise modeka pa isprobavam... jel zna tko mozda koliko otprilike cca kostaju oni metalni propeleri..?

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #43
na ebay-u su ti negde od 12 dolara pa na dalje naravno ako nađeš sa free shippingom (jer nekad ima sa free shipping a nekad ne), ja sve kupujem tamo jer večinom sve možeš kupit sa free shippingom, ako trenutno nema kroz par dana se može dogodit da ti stave free, tak da se isplati malo počekati jer za iste pare onda možeš kupit 2,3 pa i više ovisno o visini shippinga,samo moraš imati strpljenja...... al ako si početnik bolje da sprobaš prvo sa plastičnim odnosno od polyestera a kad sve posložiš onda uzmeš metalni......naravno bar dva jer se može desiti da kod brušenja zajeb.... pa onda opet čekati dva tjedna da dođe drugi......

Odg: UPGRADE NQD 757 High Wind

Reply #44
da, ali ako npr: narucujem iz Amerike, onda moram placat i postarinu, i jos puno tih sitnica, dovoz i to.. pa to ispadne,da za 5 modela propelera platim 1000 kuna..kuzis