Skip to main content

Topic: Moj Bf-109 (Read 9926 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj Bf-109

Evo kako napreduje za sad
Up we go!

Odg: Moj Bf-109

Reply #1
Volim Balzu kao i ti,
malo vise posla ali imas nesto OPIPLJIVO u rukama,
zelim ti dobre letove,
pozdrav,Ivan

Odg: Moj Bf-109

Reply #2
metak  :P
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Moj Bf-109

Reply #3
je li možda bio u kitu od TDM-a?

lp

Toni



Odg: Moj Bf-109

Reply #6
Hvala. Ma muci me samo ovaj zadnji dio trupa. Nisam mogao balsu tako lijepo saviti da sve bude u jednom komadu pa sam morao rezati balsu u trake. Htio bih da to ispadne sto oblije moguce, moram samo dobro pobrusiti, ali neznam kako ce to ispast na kraju. Ustvari nije ni vazno da bude oblo skroz.
Up we go!

Odg: Moj Bf-109

Reply #7
Hvala. Ma muci me samo ovaj zadnji dio trupa. Nisam mogao balsu tako lijepo saviti da sve bude u jednom komadu pa sam morao rezati balsu u trake. Htio bih da to ispadne sto oblije moguce, moram samo dobro pobrusiti, ali neznam kako ce to ispast na kraju. Ustvari nije ni vazno da bude oblo skroz.
to je u redu,obline najbolje i uradis u trakama i to malo deblju balzu,zavisno od obline 3-5 mm ali laganu inace ces nakupiti mnogo tezine a to nije dobro,
jos jedno,cime lijepis, ja uzimam lajm za drvo ali na zalost se takav tu ne moze dobiti a ako mozes naci PONAL on je super samo ga treba razrijediti,

izbjegavaj Cianolit ljepila to je OTROV
a ja to veoma dobro znam jer ga vec godinama u mome poslu imam,
ajde pa pisi,pozdrav ivan

Odg: Moj Bf-109

Reply #8
Ja sam koristio balsu od 2mm, mozda sam ipak trebao deblju jel bi se dalo bolje oblikovat, ali sta je tu je. Cijeli model sam lijepio sa UHU Hartom, neke dijelove gdje mora biti cvrsto sa epoxidom... Jedino sam ove trake iza lijepio sa CA. neznam dali je to pogresno, ali trebao sam lijepiti s necim sto se brzo prima pa sam se odlucio za ovo.Jos sam razmisljao da oblijepim jedan sloj od 1mm po tim trakama od 2mm pa bi se dalo lijepo izbrusiti
Up we go!

Odg: Moj Bf-109

Reply #9
Ja sam koristio balsu od 2mm, mozda sam ipak trebao deblju jel bi se dalo bolje oblikovat, ali sta je tu je.
da ako uzmes tanju tada su trake uze ali kako kazes sto je tu je,malo si krenuo u ne bas jednostavan poduhvat,mogao si izabrati za pocetak ovakove vrste gradnje nesto jednostavnije,trebas zaviriti u internetu i pogledati druge planove da vidis kako se pojedini detalji izvode.

 Cijeli model sam lijepio sa UHU Hartom, neke dijelove gdje mora biti cvrsto sa epoxidom... Jedino sam ove trake iza lijepio sa CA. neznam dali je to pogresno, ali trebao sam lijepiti s necim sto se brzo prima pa sam se odlucio za ovo.

Jos sam razmisljao da oblijepim jedan sloj od 1mm po tim trakama od 2mm pa bi se dalo lijepo izbrusiti - ne niposto samo ces bez potrebe nabiti tezinu,
sa Epoxi si pogrijesio,kako rekoh sve se lijepi sa PONAL i priheftas sa spenadlama a on veoma brzo veze, CA izostavi otrovat ces se jer on jos dugo vremena izlucuje otrovne gasove,

Odg: Moj Bf-109

Reply #10
Aha. ok hvala. tek sam sad skuzio da je tu odgovor, mislio sam da si pogresno samo citat stavio, sry  ;D
Da, mozda sam trebao nesto jednostavnije, ali opet, zaludjen sam tim njemackim lovcima, tako da sam morao napraviti ovog. A dobro, nije tako lose ispalo, nadam se da cu ga zavrsiti kako spada
Up we go!

Odg: Moj Bf-109

Reply #11
ne znam kako dugo radis modele i sto si po zanimanju jer i to cesto puta stoji u vezi kako vjeste prste imas,
pitaj ovdje i sve ce ti se reci,
ja sam upravo zavrsio drvenoga-balsa jederenjaka pa mislim ovdje slikom i tekstom opisati nacin gradnje od samoga pocetka pa do kraja inace i u mome poslu sam blizu modelarstva,,evo tu mozes vidjeti,
www.iz-modellbau.com

Odg: Moj Bf-109

Reply #12
U modelarstvu sam nekih 3 godine, ali se kratko time bavim, samo preko ljeta  ;D
Ovaj avion mi je drugi model kojeg radim, prije toga sam napravio jedrilicu guppy, evo videa: GUPPY ELECTRIC SAILPLANE ako te zanima. Prije toga sam nesto kratko letio helikoptere!
Inace, po zanimanju sam gimnazijalac  ;)
Up we go!

Odg: Moj Bf-109

Reply #13
Gupy je ljepi model i poznam ga,
samo sa "Gustav" om  ce biti teze nego sa Gupy ali ne zuri.

Odg: Moj Bf-109

Reply #14
Je, znam da ce biti teze... Guppya sam u kratkom vremenu napravio, ovo ide polako, radim pomalo ovisi kako imam volje
Up we go!