Skip to main content

Topic: Wind f3k (Read 29848 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wind f3k

Reply #45
Danas sam narezao karbon i nadam se da ce sutra krenuti vakumiranje  :-\






Odg: Wind f3k

Reply #46
akcija vakumiranje  :-X


"Homemade" vakumski prikljucak


Zenina kuhinja  :o


Boze pomozi...

Odg: Wind f3k

Reply #47
bog ti pomogo

Odg: Wind f3k

Reply #48
Uživancija gledati ovaj build-log ..  :P    , BTW, da li je to 80-gramsko carbonsko pletivo ?
Nekako sam se potajno nadao da ćeš beskompromisno nabaciti spread-tow, no i ovako je uredno i delikatesno.
Čekam nastavak,
Damir.

Odg: Wind f3k

Reply #49
karbon je 65g/m2 (cijena je ipak presudila)

Odg: Wind f3k

Reply #50
24 sata kasnije      
   
Slijedi precizna obrada/brusenje napadne, rezanje/oblikovanje zadnjeg ruba i spajanje obje polovice krila...



Odg: Wind f3k

Reply #51
odlicno izgleda!!  ;D

Odg: Wind f3k

Reply #52
Dali je to na pomolu serija krila?
Priprema karbona je bila pod  45 stupnjeva a krila su od karbona okomitog na krila.
Ili je to proba čvrstoće!
Naka bude puno krila :P
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Wind f3k

Reply #53
Nazalost nema govora o seriji krila zbog kronicnog nedostatka vremena za hobi te adekvatnog prostora tj. radione, a to je krilo za trup koji imam viska od skrsenog modela  :-X

Izgleda da je rijec o igri svjetlosti jer su vlakna na krilu pod kutom 45 st. radi torzije a tlacne i vlacne sile prenosi remenjaca. Posto ima ovaj 65gr. karbon niti dosta razmaknute, valjalo je laminat dobro razvaljati i sada se izgleda na slici vise ne vidi kako je karbon postavljen...  ;)

Odg: Wind f3k

Reply #54
Gdje nabavljaš majlar? Davno sam nabavljao foliju u Zg kod Đamije, al više takve nemaju!


Odg: Wind f3k

Reply #56
Foliju sam nabavio SLO jos nekad davno cijelu rolu ali koliko znam taj ducan se zatvorio (Astra)...

Vakumski prikljucak izrađen je od prikljucka za rezervoar koji sam nekad koristio na metanolskim motorima te filc sajbice za poliranje koju sam prerezao napola i kroz jednu polovicu provukao taj prikljucak od rezervoara. Zatim sve skupa ponovno zaljepio kontaktnim ljepilom.

Odg: Wind f3k

Reply #57
Foliju sam nabavio SLO jos nekad davno cijelu rolu ali koliko znam taj ducan se zatvorio (Astra)...

Vakumski prikljucak izrađen je od prikljucka za rezervoar koji sam nekad koristio na metanolskim motorima te filc sajbice za poliranje koju sam prerezao napola i kroz jednu polovicu provukao taj prikljucak od rezervoara. Zatim sve skupa ponovno zaljepio kontaktnim ljepilom.
za foliju znam, i vacsy mi jeimo neko u obitelji pa znam kako radi, fenomenalna stvar za vakumiranje manjih stvari, već sam spominjo rep u komadu u vrećicu i vakum u vacsy i nema puštanja nema ulazka zraka...

Odg: Wind f3k

Reply #58
Napadna te zadnji rub krila su precizno pobrušeni sa vodobrusnim papirom. Slijedi spajanje obje polovice...