Skip to main content

Topic: Phoenix simulator (Read 97863 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Phoenix simulator

Reply #150
ja kad idem nešto preko tog loadera dobijem prozor u kojem pita za odabir kontrolera... tu odaberem jedino ponuđeno (microsoft joystick , tj stanica kroz usd) i kad krenem u doljnjem lijevom kutu na run phoenix , onda se nikaj ne događa.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Phoenix simulator

Reply #151
meni je isto tak, samo meni uđe u phoenix al i dalje piše da nema kontrolera. dok sa onim 12 u 1 stickom radi bez problema..

Odg: Phoenix simulator

Reply #152
ja kad idem nešto preko tog loadera dobijem prozor u kojem pita za odabir kontrolera... tu odaberem jedino ponuđeno (microsoft joystick , tj stanica kroz usd) i kad krenem u doljnjem lijevom kutu na run phoenix , onda se nikaj ne događa.....

Loader mora biti u direktoriju (ili Winblows riječnikom folderu  ::) ) u kojem je Phoenix RC. I onda si izvučeš shortcut na desktop ili quick launch
MAK Zapad

Odg: Phoenix simulator

Reply #153
još jedan linux freak :)

Odg: Phoenix simulator

Reply #154
Da li je netko koristio E_Sky 6 kanalnu stanicu (2,4 Ghz) sa phoenixom.
Skinuo phoenix,instalirao i sve update.
Nemam kabel za DX8 pa sam probao sa gore navedenom stanicom za koju imam kabel.
Problem je što četvrti kanal (ruder ) prepozna kao 6 kanal.
Na prvom su eleroni,na drugm elevator, na trećem throtle ali ruder ne mogu dobiti na četvrti kanal.
Probao sam razne opcije ali ne uspijevam. Mogu voziti sve avione gdje mogu upravljati sa eleronima,ali mi za neke fali ruder.

Odg: Phoenix simulator

Reply #155
ako netko moze dat taj loader? instalirao sam program sve radi samo mi ne prepoznaje stanicu koja je original od fms-a pa trebam loader kojeg u onom sky driveu vise nema..eto bio bih zahvalan ako bi ga netko poslao ili dao neki link jer ga ja nemogu nac..

Odg: Phoenix simulator

Reply #156
Launcher ili ti loader dodan u prvom postu


Odg: Phoenix simulator

Reply #157
Totalni sam početnik sa CP helijem, pa reko dok je vani zima, da prvo probam sa simulatorom, no čini mi se da imam problem.

Instalirao PhoenixRC (na win 8, hehe) 12u1 usb, TGY 9x stock verzija, kalibrirao stanicu, čini mi se da je sve ok, no...
Kad probam letiti s helićem, imam osjećaj da mi ne reagira dobro, naime za cyclic kontrole, helić mi ostaje u istom položaju kad centriram tako da moram dati kontra stick da bih ga zaustavio.

Da li se CP stvarno tako ponaša ili mi nešto ne štima u setup-u, naime na FP heliću koje sam furao do sada, servo se vraća u neutralni položaj čim centriram stick?
FBL 100, Trex 450, Quanum Nova

Odg: Phoenix simulator

Reply #158
Lijep pozdrav svima.

Imam turnigy 9x, phoenix 4 simulator i ovaj kabel:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24348__USB_Simulator_Lead_for_Turnigy_GTX3_Transmitter_VRC_Sim_Compatible.html

Inace letim sa avionima i sve radi... ali bih htio letit i sa helicima... prebacim na HELI mod na stanici...ali heli nece poletit...dam gas do kraja i on zavrti elise ali nece poletit... u cemu je kvaka?

hvala unaprijed.

btw, s ovim kabelom ne mogu prenosit vise od 3 kanala?


 

Odg: Phoenix simulator

Reply #161
Da li je tko probao Phoenix na Linuxu koristeci VirtualBox?
Navodno da se moze.
http://modelairplanesrcflight.blogspot.com/2011/01/phoenix-rc-simulator-in-oracle-virtual.html

Otkad je izasao DraftSight za Linuze jedini software za kojeg trebam windoze je Phoenix.

Izgleda da je najveći problem USB dongle, provjerio sam za Wine i Phoenix - definitivno ne !
No, ako se odlučiš za RealFlight, onda ide verzija 5 demo sa samo jednim malim podešavanjem:
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=22591

Uostalom, što su to 'windoze' ?  :D

Damir


Odg: Phoenix simulator

Reply #163
Koji stanicu bi mi preporučili za phoenix isključivo simulator stranicu da se malo zezam...
Može sa ebay ili ovdje sa foruma
btw treba da radi na win 7

Odg: Phoenix simulator

Reply #164
Koji stanicu bi mi preporučili za phoenix isključivo simulator stranicu da se malo zezam...
Može sa ebay ili ovdje sa foruma
btw treba da radi na win 7
Moze bilo koja a da ima trener port.
Ili bilo koja ako imas wireless usb dongle (crveni sa HK) i u njega ustekan prijemnik.
Ne isplati se kupovati stanicu koja to nije nego ima usb i sluzi samo za sim.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG