Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 230463 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #195
Koliko sam ja skužio, master mora biti učitelj i na njega je bindan prijemnik u modelu....
Obje stanice moraju imati model sa istim postavkama.
I u letu učenik ima kontrolu samo kad učitelj drži pritisnut prekidač.
i naravno ako nije napravljen trener port fix, učenikova stanica mora imati isključen modul

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #196
Je li neko spajao dvije Turnigy 9X kao ucitelj-ucenik?
Onaj trainer switch radi obrnuto.  Kada je pusten ucenik ima kontrolu a kada se pritisne ucitelj ima kontrolu sve dok drzi prema sebi prekidac.. :-\
Ovdje sam nasao rjesenje : http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=15513&PN=2&SID=833eb56e456fd1ab27f1e728b6a87d72

ali to kod mene nije rijesilo problem.. ::)
Da li  obje stanice trebaju biti isto podesene?


Vidi jel ti kabl dobar

( s jednog foruma)
I've used a standard 3.5mm stereo cable (male both ends) without any problems.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #197
sa er9x softverom smo probali i radi.
na jednoj je ukljucena opcija TRAINER, model je identicno podesen i na jednoj i na drugoj stanici (ali mora biti sve, od trimova do mixa)


imas na hk, [size=78%]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18703__Wireless_Buddy_Box_System_8CH_Dual_RX_Controller_.html[/size]
rjesenje, malo komplikuje stvar u samom modelu (dodati ovaj buddybox, drugi rpijemnik i napajanje za drugi prijemnik) ali nema petljavine oko stanica.
Sad da li ce jedna stanica ometati drugu...
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #198
Sve sam probao.. Podesio identicno stanice ali isto uvijek..
Nije neki problem letiti sa okrenutim switchom ali malo mi je glupo to da je obrnuto. :-\
Ako neko ima jos koju ideju neka napise.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #199


imas na hk, [size=78%]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18703__Wireless_Buddy_Box_System_8CH_Dual_RX_Controller_.html[/size]
rjesenje, malo komplikuje stvar u samom modelu (dodati ovaj buddybox, drugi rpijemnik i napajanje za drugi prijemnik) ali nema petljavine oko stanica.
Sad da li ce jedna stanica ometati drugu...

Ovo mi je komplikovano...
Jedino jos da nije do kabla , ali cisto sumnjam jer ne bi radilo nikako a pogtovo ne na simulatoru.

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #200
pa namjena trenera i je da učenik ima kontrolu samo dok trener drži pritisnuti taster....
na taj način učitelj uvijek može preuzeti kontrolu.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #201
ah da, a sto se tice tastera/prekidaca/svica,
ne znam kome je palo na pamet i da li je samo kod mene bio taj slucaj, ali imam dve 9x stnaice i na obe je bilo isto,
da trener upravlja modelom DOK DRZI TASTER, sto je nemoguce osim ako imas tri ruke , pomoc sa strane ili dar telekineze.
Radili su ljudi nekakve svinjarije sa gumicama koje drze taster i sl.
Prvo sam ga prelemio, na obe stanice, jednostavno je, skines zicu da krajnje lamele i stavi na kontra stranu i gotovo. A onda sam kupio dva prekidaca klasicna, bez opruge, i zamjenio na obe stanice, takod a sad kad prebacim prekidac on ostaje u tom polozaju i gotovo.

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #202
pa namjena trenera i je da učenik ima kontrolu samo dok trener drži pritisnuti taster....
na taj način učitelj uvijek može preuzeti kontrolu.
Po nekoj logici tako bi i trebalo , medjutim nisi shvatio moj problem. Kod mene to radi obrnuto a vjerujem i kod svih 9X.

mtesa: To cu i uraditi ,prelemiti zice ,izgleda kao najbolje rjesenje. Hvala. :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #203
a to je bit problema.....

nisam to probavao moram priznati.....
a kod er9x softwarea se to riješava u postavkama....
ne treba lemiti....

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #204
Evo jedno brzo pitanje, prije nego je narucim.
Jel podrzava eCCPM mixanje na helicima ?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #205
Da
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #206
Zahvaljujem  ;)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #207
Nema na čemu :)
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #208
Jel postoji mogucnost da se stanica naruci u sloveniju? Jel mi onda trebaju dozvole i to sve? Narucim je u sloveniju i dofuram u hrvatsku.
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #209
http://support.hobbyking.com/entries/21060088-tx-9x-m1-m2

TX-9X-M1 / M2

Anthony
posted this on Feb 24 17:13
The recently restocked Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) / (Mode 2) (v2 Firmware) has been sold out within a few hours.

We are glad to hear that the products are so popular, and we would like to thank you for your support. Both versions of the transmitter will be restocked shortly; meanwhile, please kindly refrain from making multiple enquiries in regards to the stocking status as it will cause longer wait time for the customer support queue.

Your patience and understanding are highly appreciated.