Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 230476 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #315
Piše za JR  ali možda ide.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #317
Pase ti taj modul bez problema u stanicu  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #318
Možda i ja odustanem od 8FG i piknem ovu ljepoticu :)

Ma to je samo 3D slika, mislio sam da je spremno za prodaju a nasao na webu

I sent FlySky a email to see what I could find out. NOT MUCH!

thanks for your supporting of our company. I am Vicky from FlySky, I am very sorry our FS-iT9 will be put on the market at the end of 2013. pls wait for a little longer time.
Many thanks & Kind regard

Vicky
FLYSKY RC MODEL CO., LTD

U biti opet samo ispituju trziste, a kad naprave prototip koji pokazu prodje jos najmanje godina.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #319
jel bolje staviti 2S ili 3S LiPo unutra?

čitam da vele da na 2S 7805 regulator ne može raditi punom snagom, zbog unutarnjeg V dropouta,
a opet, s pune 3S 12.6V je velika disipacija.... ne znam jel sigurno na duži rok da se toliko grije.

pitam jer slažem setup za tipa koji ima zidni punjač s utorima za 2S i 3S balans konektore,

ne može puniti batku do nekog napona, nego samo 'do kraja'
pa da ne petlja puno bi izveo van balans konektor koji se ušteka, i spoji na punjač kada treba i zaboravi onda mjesec dana na batku,

ako se stave 8x NiMh na punjenje, onda poklopac ne ide nazad,
a one obične s kioska ispadnu preskupa opcija jer stanica ipak cucla :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #320
jel bolje staviti 2S ili 3S LiPo unutra?

čitam da vele da na 2S 7805 regulator ne može raditi punom snagom, zbog unutarnjeg V dropouta,
a opet, s pune 3S 12.6V je velika disipacija.... ne znam jel sigurno na duži rok da se toliko grije.

pitam jer slažem setup za tipa koji ima zidni punjač s utorima za 2 i 3S,
ne može puniti batku do nekog napona, nego samo 'do kraja'
pa da ne petlja puno bi izveo van balans konektor koji se ušteka, i spoji na punjač kada treba i zaboravi onda mjesec dana na batku,

ako se stave 8x NiMh na punjenje, onda poklopac ne ide nazad,
a one obične s kioska ispadnu preskupa opcija jer stanica ipak cucla :)

Za 2s treba mod,
imam rhino 3s lipo u jednoj ( er9x) i punim do vrha i nema problem ( s er9x se moze postaviti visi alarm a s stock se navodno moze isprazniti i unistiti bateriju),
life baterija u drugoj ( stock fw) ta je blize naponu obicnih baterija i odgovora ugradjenom alarmu.

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #321
life je bolja opcija, ali nemre ju puniti na zidnom punjaču :(
ok, ide 3S unutra, thnx. :)


jel kod tebe prisutan drift od srednje vrijednosti svaki puta kada upališ stanicu i prijemnik.
npr, poštelaš trimove i sve da budu svi kanali na 1500,
a onda kada ugasiš i upališ, pokazuju 1509, 1495 npr... luta oko +/-10

to sam primjetio na jednoj pred pola godine kada sam štelao multiwii,
nadam se da na novoj neće biti tako....

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #322
life je bolja opcija, ali nemre ju puniti na zidnom punjaču :(
ok, ide 3S unutra, thnx. :)


jel kod tebe prisutan drift od srednje vrijednosti svaki puta kada upališ stanicu i prijemnik.
npr, poštelaš trimove i sve da budu svi kanali na 1500,
a onda kada ugasiš i upališ, pokazuju 1509, 1495 npr... luta oko +/-10

to sam primjetio na jednoj pred pola godine kada sam štelao multiwii,
nadam se da na novoj neće biti tako....

Nazalost da i jako nervira,
svaki let quadom je prvo trim i onda dalje ok,
iduci put opet.
Ne smeta za avione, ali na quadu se osjeti, male razlike ali dovoljne da lagano ide na neku stranu.

Mislim da mi je isto i na drugoj s er9x ali nisam letio quad s njom.

er9x ima ispis vrijednosti i pomaci su 0.4 - 0.8 na KK2 plocici se to vidi kada je na rubu
pa pise 0 -1 0 -1 i s malo trima se umiri,
cak malo ovisi i o vanjskoj temperaturi.

To me pocelo nervirati i iako cu kupiti novu 9xR kad izadje planiram kupiti jednu iz vise klase kad skupim love i definitivno odlucim koju.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #323

jel kod tebe prisutan drift od srednje vrijednosti svaki puta kada upališ stanicu i prijemnik.
npr, poštelaš trimove i sve da budu svi kanali na 1500,
a onda kada ugasiš i upališ, pokazuju 1509, 1495 npr... luta oko +/-10

to sam primjetio na jednoj pred pola godine kada sam štelao multiwii,
nadam se da na novoj neće biti tako....

Na svakoj je nažalost tak :/ Loši potovi, switchevi, mikroswitchevi...
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #324
dobro onda, samo me čudilo da se to ne spominje.
stanica je mrak za avione, ali nije baš best buy za multije koji ipak vole preciznost.
di bu netko tko uči letjeti svaki puta trimao model ' u nulu' 
kada ima problema i s time da ga drži u hoveru ako mu ga daš i istrimanog,
(što je normalno u početku).

lijeka za to na mwii ima fala bogu, ali terba petljat po kodu malo, nije plug&play kao aurora.
stavi se stick deadband +/- 8 npr.
i u control centru upali expo oko sredine, pa nema naglog trzaja kada palica pređe deadband.

a end pointovi podebljaju tako da nema problema s armanjem i disarmanjem.

to mi je provjereno radilo na toj prošloj.  :)
ne znam kako bi to išlo na KK2, ali on nema gps pa mi nije ni zanimljiv toliko.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #325
trimanje, hover, istriman, deadband, armanje, disarmanje, drift, dropout..........
podešavanje, lebdjenje, podešen, kranji položaj, uključianje, isključivanje, kliženje/otklon, pad???

Lijepi naš hrvaCki jezik  :D
Trebalo bi za nas početnike napraviti neki pojmovnik za lakše praćenje

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #326
dobro onda, samo me čudilo da se to ne spominje.
stanica je mrak za avione, ali nije baš best buy za multije koji ipak vole preciznost.
di bu netko tko uči letjeti svaki puta trimao model ' u nulu' 
kada ima problema i s time da ga drži u hoveru ako mu ga daš i istrimanog,
(što je normalno u početku).

lijeka za to na mwii ima fala bogu, ali terba petljat po kodu malo, nije plug&play kao aurora.
stavi se stick deadband +/- 8 npr.
i u control centru upali expo oko sredine, pa nema naglog trzaja kada palica pređe deadband.

a end pointovi podebljaju tako da nema problema s armanjem i disarmanjem.

to mi je provjereno radilo na toj prošloj.  :)
ne znam kako bi to išlo na KK2, ali on nema gps pa mi nije ni zanimljiv toliko.

Vecina ne primjeti tako male otklone, plasticni servaci na tim rasponima ni ne reagiraju.
Mozda i KK2 malo seta, na reciver test pisu 0, ali od 0..1 je nekoliko klikova trimom.

Da bi se Turnigy 9x uskladila s KK2 sve na 0, subtrim bude 50-60 na nekim kanalima.

Moze se letjeti i s laganim u stranu ali kako znam da moze stajati u mjestu zelim da tako i leti.

Stanica za svoje novce nudi jako puno, prijemnici su super povoljni, imam ih hrpu malih 6 ch i velikih 8 ( lazu za 9) no bilo bi smjesno tvrditi da je dobra kao stanica od 300 i vise $ no teoretski mogucnostima ne zaostaje.

Ja bi to usporedio s foticima ultra zoom klase za ok lovu nude vise nego DSL-r u osnovnom pakiranju,
i samo mali % korisnika vidi razliku ali taj mali postotak zna zasto placa puno vise za DSL a cijene objektiva necu spominjati. Kvalitet kucista, prekidaca i sl na dsl je iz neke druge klase ali ima ih koji su presretni slikama na mobitelu.

Turnigy za stiroporce je bez premca, uz mala ulaganja moze stvarno cuda od ht, rmileca, frsky, er9x ali i dalje je to 50$ osnova a recimo za bolje stanice i kutija je skuplja od toga, za cijenu orginal prijemika kupis turnigy i bolji modul s prijemnikom i na kraju se svede na omjer sta dobijes za $ a tu turnigy 9x jednostavno nema nekog konkurenta.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #327
KK2 i turnigy nisu losa kombinacija osim
rekcije na gas, turnigy 9x u avion modu nema th curve i mislim da je pocetniku ozbiljan problem drzati hoover gas kad govorimo o milimetarskoj potrebnoj preciznosti,
stick scaling odlicno radi za umiriti pokrete palice ali za gas samo ogranici maximum i pomakne hoover s sredine pa recimo ispod trecine do dolje je sve u biti pad a quad ispod nekog gasa jako se destabilizira i ako tome nadodamo mogucnost ranog gasenja motora...
Moze se u heli modu ali onda se pojavljuju drugi problemi ( citao ali nisam zapamtio koji).

er9x ima cak i 9 point th curve ali podesavanje istog definitivno nije bas za pocetnike,
opcenito er9x nije prilagodjen pocetniku cak bez dobrog proucavanja uputa i iskusni s drugom stanice se nece snaci.
Svi hvale er9x jer se nesto moze, ali ne spominju da mnogima ch mix range add replace nije isto sto i u meniju izabrati 2 servo wing i klikati parametre.
Mozda ako eepe doda wizard i 9xR ima usb ili laki nacin spajanja, ali to je mogucnost ne i realnost.

Mislim da je wii tu dosta slican, za C programera editiranje .h datoteke je super jednostavno i sve je jasno ali u stvarnosti KK2 s gumbicima je vec ozbiljna prepreka jer to sto se moze P i I lako podesiti ne znaci nista korisniku kojemu P i I nista ne znace.

Meni osobno er9x i C programiranje nije problem, ali to je zato sto sam bio C programer i informaticar sam,
ali preciznost palice, kvaliteta prekidace me polako nerviraju, turnigy 9x me relativno dobro sluzi i za pocetak u RC mu nista ne fali, tj preporucam za prvu stanicu, i za jeftine male modele svakako cu i dalje koristiti zbog jeftinih prijemnika i kad na snjegu letim i sve se smrzava i nesto padne na stanicu i otopi se necu plakati ako se pokvari.

Tako je i s punjacem, imax B6 sluzi i moze se ali balasiranje mu je daleko od savrseno, ali za te novce odlican, i da ne mjerim kako je balansirao ni po cemu ne mogu reci da mu nesto fali,
gledao sam druge i cijenovnom razredu i imax ima prave gumbice a ne folije, metalno kuciste, osvjetljen display, tihi rad, more priklucaka u paketu, radi na ispravljac od laptopa, ide konektor za akumulator, adapter za auto sve sto treba za pocetak i neko duze vrijeme, ali icharger i sl su i dalje bolji samo treba odluciti platiti vise i nazalost onda mi treba i ispravljac i skok na visu klasu nije malen.

Nadrobih i previse teksta danas, no da netko ne pomisli da imam ista protiv t9x sretno je koristim i imam ih 2, nedavno sam uzeo jos jedan imax B6 da mogu napuniti 4-5 baterija prije nego padne mrak.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #328

stanica je mrak za avione


Da, mrak je za stiropor i depron (i tu ne mislim F3P i slične fore) i za ništa drugo. Ja cijelo vrijeme tupim da ta stanica ne valja ku*ca i za malo više love možeš kupit poštenu stvar :)
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #329
trimanje, hover, istriman, deadband, armanje, disarmanje, drift, dropout..........
podešavanje, lebdjenje, podešen, kranji položaj, uključianje, isključivanje, kliženje/otklon, pad???

Lijepi naš hrvaCki jezik  :D
Trebalo bi za nas početnike napraviti neki pojmovnik za lakše praćenje

kada nekome kažeš da si podesi deadband na 10 i stavi throttle curve i expo u mwc kodu, pa ne zna naći,
misliš da bi lakše skužio kliženje itd? kada to nema u kodu, koji je na engleskom jasno.
bitno je na kraju da se leti(nadam se da letiš), manje bitno kako buš ti to zvao  8)

2  srepfler: ma jasno, valja za te pare sigurno, ne bi ju ni kupio da nije tako,
za malo više ima boljih, ali isto tako i od tih za još malo više ima još boljih :)
pa je ovo neki najniži prag za koliko toliko ok stanicu. ne treba očekivati čuda za te pare.

samo sam pitao jer me zanimalo dal je to meni doletila jedna takva ili su sve....
no kako sam rekao, ljeka ima i za to ako se zna.

btw, u mwc ima i throttle curve,
čak i na svojoj aurori letim tako, jer je bolje da stanica daje linearne komande (manja je greška)
a onda da kontroelr prožvače to i servira motorima ono što treba.