Skip to main content

Topic: Novi sam pa bih trebao pomoc! (Read 11882 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi sam pa bih trebao pomoc!

Novi sam pa bi trebao pomoc!
Zanima me gdje mogu kupit neki helic  3d do 2000 kn da u tih 2000kn bude uracunato helic , daljenski, baterije ... , postarina i carina ako ima koji ducan van hrvatske.


Radije bi neki ducan koji je u hrv osim pluramaks jer oni nemaju vise takvih modela!  Ili van hrvatske ali da sve bude uracunato u tih 2000kn!


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #1
Bok,

vec je bilo ovakvih pitanja 100 puta, ali mozemo jos jednom odgovoriti.
Iskreno, to je premalo novaca za ikakav ozbiljan helic, i to bez stanice.

Za te novce eventualno mozes dobiti neki 450 klon i Turnigy stanicu.
Prijedlog svih je da kupis postenu stanicu i vjezbas na simulatoru.

Za posteno poceti su ti cifre slijedece:
Stanica : 1500 Kn+
Helic: 3000 Kn +
Punjac: 700 Kn
Alat i sitnice: 500 Kn
a od onog sto ti ostane kupis baterije :)

Ako zelis slobodno dodjes na livadu i probas na kabl posteni helic pa onda razmislis sto dalje.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #2
Slažem se. Naručite si neku lijepu Futabu ili Spektruma (Dx7, Dx7s ili Dx8 najbolje) sa e-baya i simulator pa vježbajte puno dok sakupljate za ostalo.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Re: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #4
Zar ne može uzeti 9x stanicu za helić?


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #6
Može, naravno ali bolje bi bilo uzet Spektrum ili Futabu.. Puno više ljudi to ima, bolja kvaliteta i puno, puno pouzdanije od Turnigy 9X.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #7
Posto ce i onako skrsit prvi 6ch helic ako ne na prvom onda na sljedecim letovima najbolje je da uzme ovo sta sam poslo u linku,sve ima potrebno za krenit a kasnije malo po malo nek uzima bolju stanicu,batke,serva itd...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #8
Pošto će skršit bilo koji helić, kupit prvo dobru stanicu pa spamat simulator pa tek onda heli.

Po x-ti puta.

Re: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #9
Taj helić mi se čini baš pravi adrenalinski sport. Pun si adrenalina dok gledaš oćeš li ga skršiti, i onda kad ga skršiš je skroz napeto kad gledaš što si sve potrgao i koliko će koštati.

Usput, imam 9x i frsky, i nisam primjetio neku nepouzdanost? Štoviše, stvar radi pristojno u bez antene :-)


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #10
a to ce ti svi govorit kak su skuplje stanice bolje ali nitko ustvari ne zna zasto :)

(osim sto imaju malo bolji feeling i skuplje gimbale i potove)

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #11
Ja nebih baš vjerovao nekom helicu od 5000kn sa stanicom od 200, to je meni jedna stvar, Spektruma i Futabu ima većina letača tako da imaš dobar support, meni druga stvar. Jednostavno bi bio mirniji s Spektrumom nego s Turnigyem.. Kvaliteta je isto bolja, mislim da bude se prije Turnigy potrgao ili istrošio nego Spektrum ili Futaba. To je samo kako ja to gledam, drugi budu sigurno imali drugačija mišljenja.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #12
200 je sam kod tebe :)

9X sa poštenim modulom nije niti blizu, ali aj :D
Što se tiče otkazivanja stanice, mislim da je to sve isto...kinica je i jedno i drugo, samo je pitanje kaj je bolje isprojektirano.

Jesi čuo ikad da je netko razbio model radi Turnigy stanice?
Jesi čuo ikad da je netko razbio model radi neke druge stanice?

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #13
Ima nekih koji vole nagovarati ljude na nešto a da nisu probali nešto drugo.

Sjećam se samo nas trojice, Plavi, Majk i ja kada smo pokušavali isprogramirati najobičniji elevon setup (zagi) na turnigy 9x. Jedno sat i pol vremena i banana. Vjerojatno je to vlasnik na kraju složio no osobno mojih 5 minuta vremena i živci vrijede više od par sto (ili par tisuća ako želiš) kuna. Meni je samo ta činjenica dovoljna da niti ne pogledam taj Turnigy 9x ikada više, pogotovo kada vidim da kolege prodaju poštene stanice za parsto kuna više. Jedva nađem vremena složiti si model (evo hawk stoji već 2 tjedna ništa nisam radio na njemu jednostavno nikak vremena da odem i cijelo popodne provedem uz model), još  da tratim vrijeme na egzorcizme nad stanicom, fala lijepo.

Da ne ulazimo u kvalitetu, osjećaj, rezoluciju, pouzdanost jada jada jada jada.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #14
Dap, jednom prijatelju sa MyRCGuidea je 9X krepo tijekom leta, skršio 600tku. Prodao 9X i prešao na Futabu.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX