Skip to main content

Topic: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi? (Read 12100 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #15
pa nije dosadan, ali ipak vozit helić bez stabilizacije i quad sa nije isto,
ja sam prvi quad imao sa kk i na njemu učio vozit i sad polako guram helić i bitno je teže

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #16
Nisi trebo prodat velositija ...

Slažem se, a opet s druge strane možda i bolje da jesam jer se Outrage ugasio... Bude već neka 450ka, dalje bumo vidli, kak god okreneš nemrem bez helija (osim prek zime)
Ti letiš kaj? Kaj imaš od eskadrile?

denis: ma stabilizacija (tj. autolevelling) je kao pomoćni kotači na biciklu, samo stvara loše navike, kad ih skineš moraš zaboravit sve kaj si do tada znao. Po meni samo otežava stvar, prvo naučit bez ikakvih pomagala i onda dalje kako tko želi
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #17
Veolcity 2 50 mi ostaje favorit za nitro. A imao si (ili još imaš) savršen motor.
A letenje ... Više letuckanje i puno šarafljenja i podešavanja. Ali nadam se ove sezone da će ić bolje.
Novi helić JR Forza, 3S na 360 sablje, sa brainom, ide ko sapeto.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #18
I meni se Velocity sviđa najviše od nitrača, al kaj ćeš kad su otišli u ropotarnicu povijesti  ;D
Uuuu, sviđa mi se nova Forza, a sviđa mi se i Dominator. Ne mogu se odlučit kaj mi se više sviđa :) Kak to da nisi išao na 6s? Oš kupit motor (Yamadu, još uvijek je kod mene)? :D
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #19
Forza na 3S je sasvim OK, motor je dovoljno jak a regler je 50A.
Za 6S je mali izbor baterija koje stanu ispod canopyja, plus treba modificirati osovinu motora za njihov pinion koji ima oneway unutra.
Inače je kit vrlo dorađen i kvalitetan. Sve metalno dođe sastavljeno (na žalost), a ne mora se rastavljati jer je već loctite primjenjen.
Plastika je kvalitetna a po želji dokupiš metalne komponente (nema potrebe).
Jedina zamjerka je upotreba malih vijaka za plastiku.


A motor si za sada zadrži, nemam love za još jedan helić.


U nedostatku Velocityja 2 bi došao u obzir i Vibe 50 ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #20
I ja sam gledao Vibe-a, ali mi je skup. Tj. svaki 600 mi je skup jer sam dao 200$ sa shippingom za Velocityja :D
Volio bih vidjet tu Forzu. Uzeo si samo kit ili combo? Nigdje nisam našao combo s njihovim FBL kontrolerom, jel valja kaj uopće?
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #21
Imaš kombo sa Mini TAGS-om na fastladu.
http://www.fast-lad.co.uk/store/product_info.php?cPath=21_134_508&products_id=25274
Ali to ne preporučam jer mini tags radi navodno samo sa JR satelitima, a i inače mi se ne sviđa.
Uzmeš kit bez motora, dodaš motor od mini protosa za 6S, YEP regler, i neke servaće sa HK i prođeš nešto jeftinije.
Ja sam uzeo  kit sa motorom, esc-om i servoima. Ispalo je da esc nije baš nešto, ali ima BEC 5A što ti treba (to ima i YEP), a sa vanjskim governerom radi dobro. FBL je brain. I još bluetooth dongle, hobbywing senzor, i onda pleteš žice da se ne vide.
Od sablji RJX i Spin, mislim da mi bolje ne treba. U kitu dobiješ i 325 JR sablje koje su upotrebljive.


BTWR 600-tke, bio jedan fusion na HF za 170$ ... Da se nać ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #22
Ma HK servači na moje helije više ne idu. Scorpion preskup (MSH), YEP također, za 6S je HW Platinum 40A i overkill. Kad se sve zbroji i oduzme, mislim da je najbolje uzet novog Dominatora i mirna Bosna (ili starog Tarot Pro FBL i kemijat s dijelovima). Kaj vele za 3GX, jesu ga kaj poboljšali ili je i dalje drek?
Sviđa mi se Forza ali moram priznat da mi se novi Align sviđa malo više :)
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #23
Obrati pažnju na razmještaj servoa na Forzi. Meni je to bilo fora, plus njihovi fensi servo hornovi. Nema tak šta na alignu. Osim toga ima remen a ja to cijenim. I helić izgleda veće zbog visokih i širokih skija.
Ako ideš na vanjski governor i vanjski spool-up onda je manje više svaki ESC dobar, ali provjeri BEC, nemaju svi BEC 5A, a za četiri servaća na FBL-u i 360 lopate moglo bi bit problema sa strujom. Tak da yep je mislim optimum.
A servaći tipa turnigyTGY-306G-HV (malo previsoki ali da se modificirati), ili eventualno neka Corona, ima ih sad i s S-Busom.
Ja bi za sada zaobilazio 3GX, ali znaš kak kažu, boj ne bije svijetlo oružje neg ...
Vidi SK540 Clear ili Brain, pričekaš neko sniženje i uzmeš ga na fastladu.
Čak i spartan vortex nano, povoljna cijena na fastladu, ali mislim da imaju problema sa governorom za struju.
Motor na 6S od Aligna je sasvim dobar, jedino što zahtjeva u slučaju Forze zamjenu osovine, ili brušenje postojeće.
Valjda se iz teksta vidi da mi se dominator ne sviđa, ali to je stvar estetike, sigurno dobro leti.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #24
Kaj se tiče servo hornova, najbolji servo hornovi za 450 ikad su Tarot, oni kaj lako pucaju. Metalne ne bih stavio nikad na ijedan heli (jeftiniji su plastični servo hornovi od getriba, a pogotovo na ovim novim FBL glavama, ogromna opterećenja na servo motore). Iako hornovi na Forzi izgledaju do jaja i sviđa mi se kaj ne moraš subtrimat niš. Remen je definitivno plus i po meni, slažem se da je i ljepši od Aligna :)
Vjerojatno JR neće riknut, al više nisam ziher, ode Outrage, sad i MA, a bome ni JR nije najpopularniji. Iako mi Align nije najdraža firma, 450ke su im mrak a i ziher si da bu dijelova uvijek za nabavit. Sviđa mi se i novi Gaui osim Forze, ali...
Uz Dominatora ide 45A ESC, iako još nisam vidio dobar Alignov ESC, al ovaj bi kao trebao bit dobar. Kaj se tiče sablji, 325 mi je OK, tj. sve s čim se može autorotirat je OK :) Al volio bih probat neke veće. Nemam pojma, bumo vidli, ali moram priznat da mi je Align nekak najbolja opcija
Inače kaj se kontrolera tiče, ne trebam ni razmišljat o ničem osim o V-Baru (sad mi je žao kaj sam riješio FU-BAR) ili CGY750. Navodno je 3GX kao nešto bolji s novim apdejtima, al to govore otkad postoji 3GX i ja još nisam letio dobar 3GX :)
MAK Zapad


Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #26
Taj sam ja uzeo ali sa fastlada.
Mislim da je najbolje uzet kod njih jer je manja poštarina, brzo dođe, nema stajanja na carini (ni plaćanja carine il PDV-a).
Servaći nisu ništa posebno, repni je 15mm, ali kad dolaze u kitu ispadnu nekih 25$ komad pa se isplati.
Kao što već rekoh, ako se uzima njihov ESC onda u kombinaciji sa FBL-om koji ima svoj governer jer njegov nije baš dobar (čak ni meni za letuckanje). Ko leti na krivulju tak mu je svejedno.
Za motor, osim mini protosovih, ionako nema drugih motora ...
Obzirom da izgleda da ima ljudi koje forza zanima mogu otvorit temu i stavit par slikica kak to kod mene izgleda.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #27
stavi koju sliku bar ovdje, iako to nebum vozio još jako dugo izgleda mi puno bolje napravljen od ostali

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #28
Mene bi zanimala pokoja fotka također :)
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #29
BTW meni danas stigla stanica i malo sam probao letit na simu, vjerovali ili ne više ne znam ni hoverat  :D
MAK Zapad