Skip to main content

Topic: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu (Read 10744 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Sa HBK 3.
Stalno mi drifta u lijevo, zašto ne može poletjeti normalno okomito , nego uvijek vuče u lijevu stranu ?
Probao sam s trimanjem na daljincu, al ne vrijedi. Od prvog dana drifta u lijevo.
Molim savjet za početnika. Unaprijed hvala.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #1
Jedan primjer:
Obrati pozornost na to sto ce reci od 0:50 o tome :)
1st flight setup

PoZDrav
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #2
Ja sam se mucio sa svojim dugo vremana ovako na podu dok nisam uspio da ga centriram, probaj na subtrimu prvo koliko mozes pa onda trimuj ako treba jos malo...

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #3
Nikakvi trimeri...svi trimeri moraju biti u nuli !!!
moraš ga mehanički podesiti tako da repne lopatice imaju cca 3-4 stupnja napadni kut!
To napraviš tak da pomičeš repni servo i naravno sa njim link od repnog rotora...

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #4
Ja sam se mucio sa svojim dugo vremana ovako na podu dok nisam uspio da ga centriram, probaj na subtrimu prvo koliko mozes pa onda trimuj ako treba jos malo...

Što to dođe subtrim ? Imam samo trimere na daljincu. Jedino da prčkam po osovinama na swashplateu , a to mi se ne čini baš kao pametno pogotovo za početnike.

p.s. hvala svima na odgovorima.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #5
Nikakvi trimeri...svi trimeri moraju biti u nuli !!!
moraš ga mehanički podesiti tako da repne lopatice imaju cca 3-4 stupnja napadni kut!
To napraviš tak da pomičeš repni servo i naravno sa njim link od repnog rotora...
Ma ne drifta mu rep ulijevo nego cijeli heli...

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #6
Onda nisi swash dobro naravnao.
Okreni par krugova na linkovima.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #7
Ja sam se mucio sa svojim dugo vremana ovako na podu dok nisam uspio da ga centriram, probaj na subtrimu prvo koliko mozes pa onda trimuj ako treba jos malo...

Što to dođe subtrim ? Imam samo trimere na daljincu. Jedino da prčkam po osovinama na swashplateu , a to mi se ne čini baš kao pametno pogotovo za početnike.

p.s. hvala svima na odgovorima.
Subtrim ti je na stanici u meniju kad udjes imas pise ti, ali ako ti je obicna stanica 6kanalna bez opcija programiranja onda nema toga, najbolje ti je da skines sa desnoh elerona link i jedan puni krug zavrnes, dakle da ga skratis malo i onda probaj je li manje ide ulijevo...pa javi...

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #8
Ma obična Esky stanica. Nema programiranja.
Evo natrimao sam ga preko daljinca da ne drifta dok se podiže.

Ali kad se digne na pol metra onda se počme zakretati naprijed i u desno.
Pa sam opet štimao i štimao.
Na kraju, drifta lijevo i nazad dok ne poleti, a kad poleti relativno dobro je uštiman, tj. ne vuče nigdje.
Izgleda da ne možeš ovce i novce  :-[
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #9
Ma tu je to negdje, bitno je kad poleti da ne drifta...sretno!

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #10
sorry kaj dizem tak staru temu ali me muci slican problem,

daklem jucer i danas sam pokusavao barem malo lebditi sa svojim Beltom cp2,

pregledao video naputke, prelistao sve sto sam isprintao i dao se na podesavanje,

gotovo sam siguran da sam sve podesio, ako netko ima uputstva za podesavanje bio bih sretan da mi ih posalje,

dakle kad sam pokusao uzletit helikopter rotira ulijevo, oK momenat i to sam podesio (servom i pomicanjem serva po repu) tak da sad vrlo malo trebam  kontrirati repom,

puno veci problem mi je kak je netko rekao driftanje lijevo i nazad, nekak mi logika veli da nij erjesenje u kompenzaciji komandama vec da bi inicijalno trebalo biti prilicno stabilno pa sa komandom samo malo uravnotezizi momenat kad se odvaja od zemlje,

dakle pomicao svish plate na nacin da sam preko linkova snizavao prednji kraj swisha i podizao lijevi kraj, sad kad gledam ovaj video cini mi se da je lik to radio samo preko stanice (moj nema tu mogucnost)

dakle iz iskustva, ima li to podesavanje swisha neku granicu ili se podesava dok se ne dobije mirno polijetanje, znam da postoji razlika u statickom podesavanju kad j esve u mjeri ali to ne znaci da je i u kretanju sve uravnotezeno,

drugo, idem li uopce u dobrom smjeru

jesu li vrlo jake vibracije normalne u jednom rezimu okretaja, povecanjem broja okretaja vibracije nestaju (ili im frkevencija postaje prevelika da bi osjetio), elise sam poravnao i gotovo se idealno prate.

hvala
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #11
Kod BELT-a je normalno da se to događa kod polijetanja. Nemoj swash štelati prema napred i desno jer kad se digne na nekih metar - dva krenul bude baš u tom smjeru i ne budeš ga mogao "uloviti" več bu ga bilo posvuda i na kraju buš ga razbil. Namjesti swash ravno,  a kod polijetanja kompenziraš na palici. Također preporučam DTS mod (direct-to-swash), proguglaj malo, ja napravio to na svojem  - ogromna razlika. Brže reagira, precizniji i raspored težine je bolji.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #12
fala Tomi, jos ak imas kakav link bilo bi super,

mali rezime od jucer, opet prckao uzduz i popreko, uglavnom malo ga digao i bilo me posvuda u krug osim u smjeru u kojem sam to zelio, moj zakljucak šroblem je u ciklici koraka,

navecer malo gledao i postelavao, razliciti napadni kutevi u + i - to sam doveo u red (razlika manja od 1 stupnja po Beltovom kutomjeru) ali mi polugice (one kratke) kaj idu na flybar nisu niti u jednom trenutku bile poravnate, tj cak i kad su elise bile u kutu 0 i 180 u odnosu na nos polugice su bile pod medjusobnim kutem tako da mislim da je ciklika bila neispravna i da je zao kruzio ,

bum ga probal danas dici u zrak ak stignem, btw ima li netko mjeru udaljenosti swasha od kucista helikoptera.

POZZ

SID
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #13
tu ti je jedan link
http://helifreak.com/showthread.php?t=68408

riješenje na zadnjoj stranice mi je nekak najelegantnije.

prije nego budeš 100% siguran da je ti je heli dobro uštelan nemoj ga dizat. sam ćeš se naplačat dijelova.

btw. thx Tomi za preporuku. to je definitivno nešto što ću i ja na svoj Belt primijeniti.
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #14
hvala za link, otprilike kuzim o cemu se radi

a cuj bil sam uvjeren da je sve postelano, al sam se razuvjeril kad sam probal  :D

bum polako pa da vidim, (nisma sam slagal heli nakon prvog razbijanja pa ne znam sto je kak slozeno) kad sam vidl ovo s ciklikom ( a to jos moram provjerit) sve mi se vidi da bum moral sve prekontrolirati
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF