Skip to main content

Topic: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu (Read 10745 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #15
Sorry na kašnjenju ali žena je nekam zametnula fotić pa sam ga tek danas ujutro našao, budem navečer poslikao kak sam svojeg složil. Nako cca. 10 baterija sam se priviknuo na novi setup i ponaša se odlično, makar za sada vježbam samo hover - nikako da se dokopam livade i malo proletim kak spada. Također sam premjestio regler ispod glavne osovine zbog boljeg centriranja težine.


Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #17
odlično majstore!

No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #18
Tnx, nije mi se dalo kemijat i stavljat servaće unutar frame-a kak su drugi stavili, ovo sam onak za probu složio i stvar funkcionira. Budem naručio frame od BELT CPX-a, on več ima predviđena mjesta za DTS, a paše na šaraf na običnog Belt-a. Možda i uzmem glavu od CPX-a, paddelsi su ispod rotora pa da vidimo jel to bolje ili nema razlike. Ajde kad napravite mod da se nađemo mi vlasnici Belt-eva i razmijenimo iskustva, malo letamo i tak.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #19
Pozdrav svima... :)...e vidite i ja imam slican problem.. :(.samo sa Big Lamom...skroz mi helic vuce unazad...sve sam pokusavo...sto sam otprilike kao pocetnik znao...cak sam napred stavio i deblji saraf...i nista...kad vidim na youtubu...kako neki te lame voze po sobi pez ikakvih napora...a ja nemogu vani...mislim mogu al skroz ga moram s daljincem vuc prema napred...nije to to..i nece da mi ljepo na mjestu lebdi...imam mali sobni helic..( s njim sam poceo)...on na mjestu lebdi a da s daljincem nista nemoram radit...a ova lama me izludila >:(...pomagaj te... :'(
Turnigy 9X

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #20
Budući imam i BIG LAMA-u mislim da je problem u swash-u, pogledaj malo da slučajno nije iskočio jedan dio van. Također provjeri dal je swah ravan kad su svi trimovi u nuli (lijeva palica, gas je skroz dole uvijek), ako nisu moraš skinuti kabinu i poigrati se sa servoima. Provjeri i CG, možda si nekaj stavio na rep i zato vuče unazad. Također i tracking elisa gornjih i donjih. Sve provjeri pa javi da znamo šta dalje. Sretno.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #21
opet nista, poskidao sev linkove s Belta, prmjerio sa sublerom i doveo ih u dimenzije iz uputstva, katastrofa kakav polozaj swasha.

dotjerao swash (sublerom mjerio sve tri strane isti razmak u 0,1mm) i opet pici nazad lijevo,

kak podesavat, idle up na 1 sve komande na sredinu (ukljucujci i gas) i onda provjeriti ravninu swasha i flybara pa postavit elise u kut 0,
ili na neki drugi nacin ???

isto pitanje za obicnu Lamu, nema sanse da leti naprijed nazad u stranu, ali naprijed ne.

pitanje za Big Lamu, jel se isplati ili brzo dosadi, tj. koliko dobro moze letiti u svim smjerovima.
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #22
...eto..i ja sam na svojoj lami ...ustimo i pregledo...cak sam i na samom servacu..podesio dokle sam mogo..(nesmijem vise odvrtit)..jos uvjek je taj problem ..da ide unazad...a posto sam ga tako nastimo..sad je jos gori za upravljanje :(...mora cu vratit sve po starom...onako je bar donekle letijo i lakse se upravljalo.. :)....ah izludit ce me..
Turnigy 9X

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #23
@Sid: ne možeš ništa puno postići ovak, napravi DTS mod i napravi set-up znači; iskopčaj motor, upali IDLE, centriraj oba palice i trimove(osim trimera za gas) i onda podesi kompletnu glavu, sve u ravnini, pitch 0. Razlika je više nego očita i puno je bolje.
@migovik: evo danas sam baš naštelao jednu LAMA-u i 2 VORTEX-a, s tim da su VORTEX-i zahtijevali malo više rada i istaživanja šta ne valja jer su tvornički krivo složeni. Nakon podešavanja sva 3 lete skoro identično i super sam zadovoljan. Daj stavi slike swash-a da vidimo kaj se da ovak na daljinu savjetovati.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #24
hvala Tommy, mislim da cu se okanit corava posla i preci na  DTS, a jutros je to izgledalo:

eh vako, jucer i danas podesavao Belta, podesio sve i pitch i swash i polugice s flybara i krilca na flybaru, digao ga u zrak cca 1metra,  a on lijepo unazad pa na lijevi bok i ode par elisa i osovina koja ih povezuje kroz glavu rotora plus spigana stanga flybara,
ne vidim na netu da Zagria u ponudi ima osovinu koja povezuje elise (044 cross shaft)

@Tomi, koje servace si stavio i gdje si ih kupio, nisam nikad do sad se bavio time pa nemam pojma tko sto gdje i kako, zato ako moze onak for a complet idiot, podatke da to odem naruciti i ugradim jer mi ovaj Belt jede zivce,

Lama, dakle danas malo letao, da ide naprijed moram joj stalno dodavati palicu znaci gurnem palicu naprijed i malo leti naprijed pa stane, onda popustim pa opet dodam i tak u etapama, jel bi pomoglo kaj da mu dodam balansa naprijed ili da probam napraviti nosac za bateriju naprijed pa da mu spustim nos,

razmisljam o Big Lami ili nekom polovnom (za normalne novce) FP u u dobrom stanju, a bilo bi idealno da koristi baterije od Belta V2,

Kolliko sam vidio svi nude ili coaxialce ili CP helice, a FP iskreno nisam vido za kupit,

pozz SID
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF


Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #26
fala,

vidim da se hvale s jednostavnoscu leta njihovih CP helikoptera, ak je tak, onda bi to bila dobra vjezba za Belta,

Solo pro V2 je FP sam mi je nakak mali, bi zele nekaj veceg (helikopter mislim),

ak se ne varam oni su u Zapresicu, ima kaj u Zagrebu ???? ( z vremenom sam ne 0 nego -10)

ima ko kakvih iskustva s njihovim proizvodima? E sky mi ima ducan s dijelovima koji mi je usput kad idem doma s posla, a sad ak po dijelove moram u Zapresic to mi je maalo bed,

no nema veze, hvača na linku i obavjesti, definitivno vrijedi uzeti u obzir,
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #27
hvala Tommy, mislim da cu se okanit corava posla i preci na  DTS, a jutros je to izgledalo:

eh vako, jucer i danas podesavao Belta, podesio sve i pitch i swash i polugice s flybara i krilca na flybaru, digao ga u zrak cca 1metra,  a on lijepo unazad pa na lijevi bok i ode par elisa i osovina koja ih povezuje kroz glavu rotora plus spigana stanga flybara,
ne vidim na netu da Zagria u ponudi ima osovinu koja povezuje elise (044 cross shaft)

@Tomi, koje servace si stavio i gdje si ih kupio, nisam nikad do sad se bavio time pa nemam pojma tko sto gdje i kako, zato ako moze onak for a complet idiot, podatke da to odem naruciti i ugradim jer mi ovaj Belt jede zivce,

Lama, dakle danas malo letao, da ide naprijed moram joj stalno dodavati palicu znaci gurnem palicu naprijed i malo leti naprijed pa stane, onda popustim pa opet dodam i tak u etapama, jel bi pomoglo kaj da mu dodam balansa naprijed ili da probam napraviti nosac za bateriju naprijed pa da mu spustim nos,

razmisljam o Big Lami ili nekom polovnom (za normalne novce) FP u u dobrom stanju, a bilo bi idealno da koristi baterije od Belta V2,

Kolliko sam vidio svi nude ili coaxialce ili CP helice, a FP iskreno nisam vido za kupit,

pozz SID

ovo ti je link na osovinu u Zagriji:
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_command=showItem&item=esky-ek1-0404&location=SKL&session=1iL9nO5fNTew5revLOmm
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #28
fakat, zbunilo me kaj su na slici 2 komada,


fala gec
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #29
@Sid: nisam kupovao ništa iskoristio sam servaće od belta, samo moraš   okvir razrezati i prilagoditi (vidi slike ili mojeg rada ili one na   netu, ja sam malo drugačije to izveo ali svejedno dobro radi). Što se tiče BIG LAMA-e, od jučer su još 2 u mom posjedu, sveukupno 3, letim sa njom već godinu i pol i još mi nije dosadila ;)
Vidi PM.