Skip to main content

Topic: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu (Read 10746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #45
Oni automatski stabilizatori helića jel to mora biti stalno na njemu instalirano ili se to samo koristi dok se to sve ne namjesti ?

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #46
Kakvi su ti to automatski stabilizatori?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #47
to je ono kaj ti nemaš


Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #49
@marin55: koji uopće model ti imaš ? Daj ime ili sliku cijelog da znamo.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #50
Moj je model od Nine Eagles, Free Spirit SX

Da li si za ovo mislio kada si rekao da ručica serva mora bit pod pravim kutem, znači, da li taj spoj treba biti pod pravim kutem ?

I da li swash mora biti pod pravim kutem prema osovini ili prema težištu ? Jer kada ja primim onaj Flybar gore, onda prema tom težištu meni osovina glavnog rotora nije pod pravim kutem na podlogu. Prema tome bi Swash trebalo nagnuti prema naprijed (zadnja strana gore). Jer kada ja postavim Swash da je pod pravim kutem na osovinu, onda mi vuče unazad.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #51
E onda pogledaj na myrcguides setup za HBFPV1 ili V2, to je nasličnije tvom, 4ch, fixed pitch, CG možeš naštelati položajem baterije (ne znam za Free Spirit, na HB to radi). Najbitnije je podesiti swash i položaje rukica na servu. Obavezno i balansirat elise.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #52
@marin55 : kolega mi je kupio Free spirita i swash mora stajati tako ukoso da bi dobro letio, ja sam ga ravnao pa ga nismo mogli nikako poštelati. Onda smo vratili kako je bilo tvornički naštelano i bilo je dobro. Helić ima tendenciju da ode na poletanju malo lijevo i nazad ali kasnije u zraku se normalno ponaša. To je onaj model sa repnim rotorom. Nine Eagles koaksijalac kakvog ima moj mali je sasvim druga priča, tu sve mora biti ravno (i mnogo je mirniji za letenje, ali i sporiji)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #53
đizus!!! tvornički je tak swash podešen ? inače ide lijevo nazad ??? dečki ? swash na svakom heikopteru mora biti 90 u odnosu na osovinu !!! ide lijevo nazad zbog loše podešenosti a naravno i zbog okretnog momenta usljed vrtnje rotora ,kao i svaki drugi helikopter !

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #54
@marin55 : kolega mi je kupio Free spirita i swash mora stajati tako ukoso da bi dobro letio, ja sam ga ravnao pa ga nismo mogli nikako poštelati. Onda smo vratili kako je bilo tvornički naštelano i bilo je dobro. Helić ima tendenciju da ode na poletanju malo lijevo i nazad ali kasnije u zraku se normalno ponaša. To je onaj model sa repnim rotorom. Nine Eagles koaksijalac kakvog ima moj mali je sasvim druga priča, tu sve mora biti ravno (i mnogo je mirniji za letenje, ali i sporiji)

Gle ja sam ga digao u zrak 50cm na početku sa tim "tvorničkim postavkama" i u zraku je počeo odmah ići lijevo i lijevo nazad. Dakle ništa od toga, moram još probavat da vidim kako... jer gledam po youtube svi voze te male električne u maloj sobici u stanu i radi im bez problema, imaju potpunu kontrolu, i sam stoji u zraku ako treba.
Treba neki setup napravit koji još nisam shvatio jer sam početnik, očito treba malo više vremena za to  :)

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #55
helić je dosta vrckav, probaj se za početak malo pozabaviti trimerima dok ga ne dobiješ, onda vrati trimere a poštelaj mehanički koliko se može
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20