Skip to main content

Topic: esc za belta v2 9. str 1. POST (Read 26159 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #15
za esc sam i pretpostavljao da to ne trebam mijenjat jer sam pocetnik
jedino za gyro nisam znao

dali bi te mi preporucili metalni set glave za ovaj heli ili mi je i ovaj plasticni dovoljan za pocetak

Za metalni upgrade e-sky helija preporucam uzeti samo onaj kojeg proizvodi e-sky posto su ovi drugih proizvodjaca manje kvalitete
Pa bi mogao s njima imat vise problema nego koristi. Orig. e-sky djelovi imaju e-sky ispisano na svakom alu djelu. Ovo znam iz iskustva ;D
3 x rc helikopter :P

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #16
za esc sam i pretpostavljao da to ne trebam mijenjat jer sam pocetnik
jedino za gyro nisam znao

dali bi te mi preporucili metalni set glave za ovaj heli ili mi je i ovaj plasticni dovoljan za pocetak

Za metalni upgrade e-sky helija preporucam uzeti samo onaj kojeg proizvodi e-sky posto su ovi drugih proizvodjaca manje kvalitete
Pa bi mogao s njima imat vise problema nego koristi. Orig. e-sky djelovi imaju e-sky ispisano na svakom alu djelu. Ovo znam iz iskustva ;D

e a sta ovaj na HobbyK nije org???

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #17
Ma pazi, za e-sky jos neki proizvodjaci rade te metalne dijelove i oni su malo jeftiniji od onih koji su etiketirani "e-sky" a jos se moze dogodit da ti uvale neko sranje koje je gore nego orig. plasticni dijelovi:) Ja te losije prepoznajem po kuglama za linkove koje su onako zute boje a ne srebrne. Te zute (mesing) znaju bit skroz nekako hrapave pa ti brzo izderu plasticni link i eto lufta na linkovima. E-sky metalnni djelovi su besprijekorni po tom pitanju...a treba mozda imat i malo srece, ipak nije to Align.
3 x rc helikopter :P

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #18
150 dolara  :o
zasad ce to stajat u bookmarku  :)

Ajde, ajde nije 150, sad su 130 i 135  ;D

Nažalost, kod žiroskopa ti je najbitnija marka ( spartan i  futaba najpoznatiji ) što znači da ne postoji jeftin a dobar žiro...
Kad sam mislio složit hk450 ili copterx 450, tražio sam neki koji je sigurno dobar za 50-ak $ max. , ali nema...od 100$ pa nadalje
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #19
Ja sam kupio taj ESKY alu upgrade (head+tail), glava je smeće, jedino repni upgrade je OK. Radije skupi novce i kupi od ALIGN-a glavu za TREX 450 V2 ili V3, ali za početak ova plastična je čisto dosta jer oprašta puno.

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 4. POST

Reply #20
@borna uzeo sam si helikopter to znaci za marendu jedem sendvic sa parizerom nema vise cevapa i pizze
to cu mozda ali mozda drugi mjesec, vidjet cemo kako ce ici sendvici s parizerom ako budu isli onda cu i neki gyro sredit hahahaha  ;)

@Tomi moze neki link od te glave koju spominjes
i dali to treba nesto preradjivati ili samo skinem ovu i stavim tu

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 2str 7. POST

Reply #21
sad sam citao post neki di je netko objasnio ako je upaljen gyro tj on kontrolira rep da ne bjezi da trim mora biti na nuli tj sredini

danas sam malo vjezbao hovering ali rep pri poljetanju kad dam gas mi je malo bjezao u desno

je to normalno ili ipak trebam sa trim malo ga namjestit???

btw puno teze je uzivo kontrolirat heli nego na simulatoru,ali zadovoljanj sam kako napredujem  :)

Odg: pitanja u vezi helikoptera, opet novo pitanje 2str 7. POST

Reply #22
A ti jeftini zirci oce malo "creep"-ati na jdnu stranu.
Natrimaj ga malo na stolu dok ne vidis da rucica od serva nejde ni u jednu stranu.

I dotle stedi za posteni zirac :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 2str 7. POST

Reply #23
sad sam citao post neki di je netko objasnio ako je upaljen gyro tj on kontrolira rep da ne bjezi da trim mora biti na nuli tj sredini

danas sam malo vjezbao hovering ali rep pri poljetanju kad dam gas mi je malo bjezao u desno

je to normalno ili ipak trebam sa trim malo ga namjestit???

btw puno teze je uzivo kontrolirat heli nego na simulatoru,ali zadovoljanj sam kako napredujem  :)
gain od gyra ti je narihtan na određeni postotak !sam si rekao kad daš gas... tebi helič osim kaj vuče gore mjenja i turu ? predpostavljam
Gain na gyru je namješten za određeni broj okretaja ! ak su premali ,rep ima delay,ako su preveliki istitrava !to je problem kod loše opodešene krivulje gasa !

Odg: ESC i GYRO + luft na belt cp v2 helikopteru 2str 7. POST

Reply #24
sad sam citao post neki di je netko objasnio ako je upaljen gyro tj on kontrolira rep da ne bjezi da trim mora biti na nuli tj sredini

danas sam malo vjezbao hovering ali rep pri poljetanju kad dam gas mi je malo bjezao u desno

je to normalno ili ipak trebam sa trim malo ga namjestit???

btw puno teze je uzivo kontrolirat heli nego na simulatoru,ali zadovoljanj sam kako napredujem  :)

Po ovome zakljucujem da ti je premali "gain" gyra. Na e-sky stanici imas dva okretna gumba na vrhu, ljevi ti je za namjestit "hover pitch" a desni je "gyro gain". Digni heli i pojacaj "gain" dok ti rep ne pocme trest ljevo-desno, a zatim ga samo malcice smanji dok se ne smiri...i to je to! Tada bi ti gyro trebao solidno drzat za normalno letenje. Po mojem iskustvu sa e-sky stanicama okretni gumb bi ti trebao biti negdje na sredini.
3 x rc helikopter :P

Odg: pitanja u vezi helikoptera, opet novo pitanje 2str 7. POST

Reply #25
decki hvala na pomoci sutra cu testirat dali je sve ok
sva sreca pa volim prckat i petljat oko tih sitnica inace bi popizdio
od petka od kad mi je stigao samo sarafam
imam mozda 35 min lebdenja tj pokusavanja lebdenja i vise od 45 sati odvidavanja i zavidavanja  ;D :)

hvala jos jednom

Odg: pitanja u vezi helikoptera, opet novo pitanje 2str 7. POST

Reply #26
kolko ja imam pitanja u k. cete me poslat  :-X

krivo postavim sajbice na glavi i odvidao ja to stavim kako treba biti, vratim elise i naravno nisu u ravnini zamjenim im mjesta i elise u ravnini
i sta sad jesu elise smece ili je meni helikopter rastelan???

elise sam uzeo u plura maksu drvene 48kn par ako to sta znaci

Odg: malo o elisama,novo pitanje 2str 12. POST

Reply #27
Moraš ih poštelat tak da budu u istoj ravnini,a to se radi na ovoj maloj sponi.
Skineš jednu stranu i odvrneš ili zavrneš,ovisi kak ti treba.
Robert

Odg: malo o elisama,novo pitanje 2str 12. POST

Reply #28
Moraš ih poštelat tak da budu u istoj ravnini,a to se radi na ovoj maloj sponi.
Skineš jednu stranu i odvrneš ili zavrneš,ovisi kak ti treba.

da ali sta je moguce da ako sam im samo zamjenio mjesta da su legle kako treba bez stelanja
je to normalno ili

Odg: malo o elisama,novo pitanje 2str 12. POST

Reply #29
Pa,baš i ne,pogledaj dal su ravne,dal su plastike kroz koje ide šaraf(ako ih imaš)dobro sjele na krak itd.
U svakom slučaju dok daš gas putanja im mora biti ista.
To ti je dosta igre ali trebaš složiti.
Robert