Skip to main content

Topic: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive (Read 14475 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #31
Yep. To je to!

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #32
Stigo frendov HK450 GT Pro koji je moj do sredine 8. mjeseca, čovjek je na godišnjem  ;D
Sad još čekam da dođu baterije, motor, ESC, termobužiri i najvažnije alat da ga mogu počet sastavljat. Da li će mi plavi Loctite (243) biti dovoljan ili mi još treba i zeleni i/ili neki treći? Vidim da neki koriste 1, neki 2 a drugi pak 3 različite vrste threadlockera...
MAK Zapad

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #33
problemkoji češ imati pri sastavljanju ciklike je taj  što dobiješ imbuse  koji su ti kratki pa češ ih morati  promijeniti ili izmišljati toplu vodu
morat češ skratiti mesingane čahure
drugi problemkoji se pojavljuje je  taj što če ti vrlo brzo puknuti nosač kučišta serva  na mijestima
gdje dolazi četvrtasta guma (holder)
ja sam vrlo brzo mijenjao serva ciklike
a broblem možeš riješiti jedino lijepljenjem gumiranih holdera za servo
DJI MAVIC PRO

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #34
Prošao je i godišnji pa da se bacimo na posao, napokon stigla stanica i sve složeno...
Prva stanica
Prvi Helić...
Prvo sastavljanje i izgleda da radi....
Jedan incident, odvidao se sepni rotor tj vida koja drži ležaj...hmmm, zanimljivo...
PITANJE:
Stanica TURNIGI 9x v2
-Koje su najbolje postavke za prvi let :-)
THR/CV i PIT/CV  na drvenim bladeovima!!!
-GYRO SENS
UPRATE, DNRATE ?
Što znači model STD ili GY...



I naravno slikica  :D

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #35
Pomoć!
Raspao mi se swashplate...žnjfs...HK sh.t
Nisam još ni poletio,
a i maingear ide u osmicu,,,

Molio bi za savjet što mislite o tarot swashplate i maingear opciji ili imate neku bolju isprobanu kombinaciju?

HVALA!! :'(

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #36
Da ne čekaš da ti iskusnjare odgovore - uzmi Tarot i nećeš pogriješiti, dijelovi ne bi trebali ništa lošiji od Aligna.
I meni se odšarafio repni rotor, bolje bi bilo složit HK-a da se vrti u smjeru kazaljke na satu da se to ne događa lol
Kaj se tiče maingeara - to je standard na skoro svakom HKu, tak da kad kupuješ novi, nemoj kupovat opet na hobbykingu. Ak ne ide previše u osmicu, možeš letit bez frke.
Throttle curve i pitch curve si složi ovako (pod pretpostavkom da su 5point krivulje na TGY 9x, vjerojatno jesu):

U normal modeu
Pitch (%) 40 45 50 75 100
Throttle  (%) 0 60 80 90 100

Idle Up 1:
Pitch (%) 0 25 50 75 100
Throttle  (%) 100 95 90 95 100

Idle Up 2:
Pitch (%) 0 25 50 75 100
Throttle  (%) 100 100 100 100 100 (tj. sve na istu vrijednost između 90 i 100%, no ionako ti ne treba idle 2 :D)
MAK Zapad

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #37
Hvala robi...

Samo imam drvene bladeove na kojima piše max 2400 okretaja pa ne bi li 100% bilo previše?????

Da i meni se prije toga odvidao repni rotor!!!

Pozzzz...

Superbond CA majka.. složio sam swashplate! i sada i da želiš ne možeš skinuti taj klizni ležaj ... hehehe

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #38
Ljudi, threadlock i pričekati, vrtiti na 100% prije nego je i posljedni šaraf crven, plav ili zelen nije pametno.

Početnik sam i ne dijelim savjete nego čistu logiku, pa to kad bubne leti 50metara daleko.
Imao sam samo jedan krš i elisa je letila 50 metara valjda daleko.

I pogotovo paljenje ne složenog helića u blizini glave s slobodnim šarafima gore nije pametno.

Drvene elise ne vidim razlog korisiti. Ako skršiš heli sumnjam da će samo drvene elise otići.

Uzmi odmah neke karbonske kad ih ima već po 10$ po paru.

CA na heli rotirajućim djelovima mi ne zvući dobro.


Rep sam učvrstio dodatno još jednim šarafom i nema šanse da se odšarafi jer je gore i crveni threadlock.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #39
   Bok Ice, definitivno svaku vidu treba zaljepiti loctiteom, ukljucujuci onu koja drži tail rotor blade holders, a sto se tiče swasplatea, možeš uzeti neki kvalitetniji a ako već uzimaš skuplji ala tarot kupi align, samo provjeri kompatibilnost sa headsetom svog helija,
   to je poprilično kvalitetan swash, tarot i align koriste super kvalitetan avionski pojacani aluminij, i ultra lagan nasprem ostalih klonova koji koriste jeftin metal koji je mekan kao maslac i težak kao olovo hehe

što se main geara tiče, prije negoli pomisliš kupovati orginal koji te može koštati čak i 18$ set toplo preporučujem da prije toga probaš naručiti 3-4 seta sa hobbykinga, a čak i prije toga ako smatraš da vibracija gotovo i nema poletiš heli pa vidiš dali je toliko strašno, hobbyking maingear inače zna imati male devijacije ali kad se postigne nekih 55% throttla to se uopće ne osjeti.

Postavke na 5 point curve
po meni pošto ceš duže vrijeme letiti bez idle upa bitno je postaviti throtle krivulju "mekšu" u samom centru grafikona jer će ti žiro raditi bolje, imat ceš manje promjene rpma nasprem pitcha, primjerice zato žiro radi bolje u idle upu, jer je rpm gotovo konstantan

normal mode: probaj naštimat da ti pitch elisa bude -3 +8 ili 10(u kombinaciji s throttle krivuljom imat češ super normal mode hover kontrolu), ovaj lagani negativni pitch ce ti dati stabilniji odaziv repa i bolju kontrolu na vjetru jer je u hoveru malo gnjavaza spustit heli po laganom vjetru.

normal mode throttle i pitch curve, cirka ovako nešto:
pitch: totalno ovisi koliko ti je potrebno da na full stick down imaš -3  i koliko za full stick up +8 ili 10
throttle: 0 38 56 66 90   (bitno je da kad startas lagano dižeš throttle dokle ne postigneš hover)

dakako ovo sve je ako misliš krenuti učiti bez idle upa, moja preporuka ali čisto za info mnogi letači se tu ne mogu složiti kako je bolje početi, idle up daje veliku kontrolu penjanja i spuštanja dok istovremeno ja smatram da je potrebno prvo naučiti 4 pozicije hovera, pune osmice i cijele krugove ispred sebe u oba smjera prije negoli se "udari" idle up stick, a i prije svega bitno je naviknuti se i nadiči stres faktor koji postoji kod početnika prije negoli se krene koristiti visoke rpm-ove(safety first)
nadam se da ti je ovo od pomoći =)
lp
InnovationMatters

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #40
Isitna strah kod početnika i pogotovo s novom vrstom helija kod velikih broja okretaja postoji. Tako je barem kod mene bilo. Tipa zavrtim ja na trećinu palice a to bruji sječe zrak, nije baš da sam očekivao takvu snagu.

No s vremenom meni je bilo bolje da mi krivulja gasa od tih -2/-3 do hovera i malo iznad bude konstantna.
jer kada se dogodila situacija da heli ode previše gore, vjetar utječe, smanjim pitch i ode u negativ i u to vrijeme mi se smanji i RPM, i nastane lagani gubitak kontrole i stabilnosti, lagani ali svejedno prvih par puta sam se scimao.

Kada sam namještao prvi heli, isto su bili različiti savjeti tipa full flat krivulja ili postepena. Smatram da je bolje prema ovom prvom da bude u svakom trenutku tog pitcha koji najčešće koristiš jednaka ili podjednaka krivulja. Kod mene je 0 70 75 75 90.

I po potrebi podesim pitch s onim malim "knobom" koji je obično na stanici desno gore.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #41
Hvala Dado i moriaty....
probati ću izvući nešto iz svega toga.
Naručio sam

Battery Ribbon Five Colour 20mm*200mm (HJ0006)
US$ 1.99

Big Training kit Trex for Esky 450 500 600 RC Helicopter (MY0041)
US$ 2.99

KEEP 450Pro Metal Tail Rotor Blade Control Set for Align T-REX (45024023)
US$ 4.99

Tarot 450 Main Gear Set(TL1217)
US$ 5.99

Tarot 450PRO Metal CCPM Metal Swashplate(TL45026)
US$ 9.99

sa nekog www.rcinthebox.com sitea...valjda će mi poslat  ;)

Inaće da se pohvalim uspio sam ga slupat u stanu... (ne probavajte to kod kuće  ;))
malo sam ga cimao i malo digao i slučajno tko zna kako digao trottle do kraja.....ufffff
Sreća brzo sam smanjio trottle prije nego je pogodio luster ali zakačio je za štok prozora i kraš/bum/tres ....
Neće mi više pasti na pamet podići ga više od 1cm od poda u stanu..... ???
Drvene elise, main shaft, stabilizer bar, Feathering Shaft ,nosač Training Gear-a.........i naravno rupa na nosu Canopy-a......
.....tek toliko da se naučim rastavljati hely  :D

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #42
Damn man, ne paliti heli u stanu, i da se to nije dogodilo kako je moras racunati na wash, turbulenciju koja se stvara u blizini tla, pogotovo u stanu gdje se potisak odbija od zida, sofe itd, u najmanju ruku razbis heli a i ozljede su moguce, definitivno ti ne preporucujem letit po stanu sa 450 klasom.
InnovationMatters


Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #44
Mora da imaš veliki stan kad ti je to palo na pamet! Ili imaš neki turbo armor na sebi.

Moj savjet nemoj više.

*Spomenuti ću i ovo, čisto sumnjam da je netko s ovog foruma.

Pored moje zgrade u kvartu, netko je digao helić ni 10 metar od zgrade po vjetru na visinu sedmog kata, ispod ljudi s djecom cijeli dan hodaju, vani puše vjetar, drveće je blizu i heli stoji. Nisam bio prisutan tom događaju no ukučani su mi spomenuli. Ne kužim takvu neodgovornost.

Pa kakav god da je ak lupi u zid i strmoglavi se na nekog, biti će "štete".