Skip to main content

Topic: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive (Read 14603 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #45
¸Vidim da nisi shvatio moju ironiju u postu.Na yotubeu češ vidjeti  da su to neki "idijoti" iz dalekih krajeva (biče amerikanci) kaj riskiraju da ostanu bez glava!
Da ...što se tiče "onog ispod"
Iblerov trg ili Lanište, predpostavljam ...Mi smo to snimali ...istina da nije sve bilo idealno ,malo i opasno ali sve kontrolirano(da ne zaboravim napomenuti ,set je bio prijavljen i sve dozvole dobijene :)
Helikopter je u nekim momentima bio i 1 m od zgrade (ne 10m) a max visina je bila oko 200 m !
Uff ...da i puhalo je dosta :)
Pozdrav

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #46
Ma koji Iblerov, Vrapče , nemaš ti veze s tim, to su neki ludaci koji nemaju pojima o cijeni drugih života:)

Ma kužim ironiju. Zato kažem da ne bi nitko s ovog foruma, ako netko je taj je znao što radi, a znam da u kvartu u susjednoj zgradi nemam nikoga s ovog foruma, barem nisam čuo.

ono tipa kvart je uvijek prepun djece i to raditi između drveća i zgrade, koma!.

Tipa imaš kružno prostora tamo gdje se navodno dogodilo 4 metra ukrug.

Sorry ali to mi je neodgovorno.

Drugo ovo s ekipom koja zna kaj radi, dozvole itd.

ovo je bilo čisto nešto divlje.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #47
Apsolutno se slažem kolega ! sigurnost na prvom mjestu.
Vjeruj mi ,nakon svakog snimanja sam znojan ko pas ...pogotovo ak je bilo puno ljudi u blizini !
Znaš onu staru poslovicu" vrč ide na vodu dok se ne razbije" nadajmo se da i kad se razbije da neče biti žrtava !:)


Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #48
Jednom sam dobio propeler u trbuh od lošeg pilota. pogodi kojeg ;)
mali depron, puhao vjetar ide na slijetanje vjetar ga cimne i uuuuuuu!

Sad i ja stojim na nekoj daljini, no čovjeku ne padne na pamet dok se ne dogodi.

Sada samo gledam što može poći po zlu i pripremim se na to, pogotovo sa helićima.

Kad sam vidio do kud elisa leti na malom 250 klasi kod prvog pada...uhuhu..

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #49
Meni kad je 450 pao (ispala baterija jer je bila samo osigurana onim šugavim čičcima kaj dolaze s HK i još dodatne 2 plastične vezice i OPET je ispala), elise su odletjele brzinom munje pokraj mojih nogu (stajao sam 3-4 m od mjesta gdje je heli lupio), imam feeling da su me pogodile da bi mi noge odsjekle  :-\
MAK Zapad

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #50
Eto i mene malo natrag....
Dojadili mi djelovi iz HK-a...
Naručio sam cijelu glavu TAROT jer mi se čini da ova vibrira ( vidi se po vrhu a novi mainshaft sam stavio) a i cijena slična kao i HK-ova!
http://www.rcinthebox.com/tarot-450pro-main-rotor-head-set-tl2338-_p149532.html
i block sa ležajima TAROT jer mi je ovaj doljnji HK-ov procurio...
http://www.rcinthebox.com/tarot-450pro-metal-main-shaft-bearing-block-tl45027-_p149545.html

Raspao mi se i jedan ležaj na rapnom rotoru pa sam naručio set keramičkih sa HK-a za main shaft block i tail...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11432

Nisam još niti pošteno poletio, razbio sam par blade-ova drvenih.... prelazim na fiberglas pa kud puklo!

Još jedna informacija pošto sam kupio onaj stick 12 in 1 za simulatore i radi perfektno na Turnigy 9x.
Koji je simulator realističniji letu helija.... PhoenixRC ili RealFlight G5 ....

Molio bi HELIMAJSTORE što misle o svemu tome  8)

i naravno više mi nije palo na pamet podići ga sa poda doma  ;D

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #51
    Bok Ice, evo do sada koristio EMS, Aerofly, real flight i sada finalno Phoenix,
definitivno ti preporučujem Phoenix simulator. Eto ja u dva dana na phoenixu i da se malo pohvalim naučio piro flips ili ti ga chaos manevar, počeo povezivati sve manevre preko piro half i full piro flipova, jednostavno sam oduševljen kako me krenulo sa ovim manevrom, od sport flya do lošeg 3da u 2 dana hehe. kad nadjem vremena postam kako sada izgleda mojih 30 sekundi leta hehe

jesi li stavio 40% expo na aileron i elevator? 450pro je dosta aksilan/okretljiv.

btw nemoj se nervirati oko dijelova, jednostavno je tako moralo biti i to je to, nakon  toga mora krenuti na bolje =)
InnovationMatters

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #52
Ako misliš u swash mix menu?

imam ove vrijednosti....
PIT 060
AIL -040
ELE 050


Da djelove pomalo zamjenjujem sa boljim i naravno dolazimo do toga da je bolje kupiti na početku cijeli heli tarot  8)

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #53
Mislio sam na Expo/DR meni ako se dobro sječam, tamo ćeš naći ELE i ALE, stavi expo 40%, to će ti uvelike olakšati upravljanje helikoptera.
InnovationMatters

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #54
HK dijelovi = smece

glava nova dosla i swash mos ga micat lijevo desno dok je na main shaftu (ima lufta)
tail rotor takodjer uzmes elisu i mrdas je lijevo desno (takodjer ima lufta)
KATASTROFA

HK nikad vise

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #55
Moj HK (tj. frendov kojeg sam ja slagao) je bio solidan, osim repa. Rep je bio blago rečeno katastrofa. I šarafi na HK-u nisu baš neka sreća. No, da kupujem 450ku, sigurno bi bila Tarot ili Align. Kad na HK-u zamjeniš sve kaj treba, približio si se cijeni Aligna
MAK Zapad

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #56
Mislio sam na Expo/DR meni ako se dobro sječam, tamo ćeš naći ELE i ALE, stavi expo 40%, to će ti uvelike olakšati upravljanje helikoptera.
Našao sam menu
D/RĘXP

SW OFF
CH AILE ILI RUDDO ILI ELEV
D/R 100  (0-100)
EXP 000  (-100-100)
povečanjem exp krivulja mi se na grafu mijenja... kužim...
Napokon znam čemu služe još 3 switch-a na stanici  ;D (nije loša ova turnigy 9x)
Da stavim i ruddo na 40?

Što se tiče repa tu sam na čudu, nisam još odlučio što složiti, za sada imam još jedan sa HK-a ali od V2,  te sam složio jedan nekakav...
molio bi za preporuku ŠTO UZETI?????

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #57
Meni kad je 450 pao (ispala baterija jer je bila samo osigurana onim šugavim čičcima kaj dolaze s HK i još dodatne 2 plastične vezice i OPET je ispala), elise su odletjele brzinom munje pokraj mojih nogu (stajao sam 3-4 m od mjesta gdje je heli lupio), imam feeling da su me pogodile da bi mi noge odsjekle  :-\

Preporučujem ove vezice za bateriju .... isprobano super...
http://www.rcinthebox.com/battery-ribbon-five-colour-20mm%2A200mm-hj0006-_p186165.html

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #58
Imam HK250GT. Bliži se već 80 sati čistog leta. Ništa nije posustalo.

Drugim riječima, niu svi HK helići smeće.

Ovaj helić po cijeni od 20$ je nešto predobro.
Sada po cijeni od 30$ je još uvijek nevjerovatno što dobiješ za 150kuna plus 100kuna otrpilike poštarine.