Skip to main content

Topic: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive (Read 14476 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #60
Po ne znam koji put ovaj thread opet dokazuje da treba kupiti ALIGN, GAUI, OUTRAGE, da ne spominjem henseleit  :D i sl., a ovaj hobby king treba zabranit osim baterija i aviona heliće zaboravite.

Ljepo ti pričekaj, vozi se na simulatoru dok ne skupiš nofce za T-REX 450PROV2 3GX, kada ga kupiš (ako ga kupiš), sve ovo što si kupio prije če ti se činiti kao neki drugi svijet, kao neka nočna mora :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #61
Mislio sam na Expo/DR meni ako se dobro sječam, tamo ćeš naći ELE i ALE, stavi expo 40%, to će ti uvelike olakšati upravljanje helikoptera.
Našao sam menu
D/RĘXP

SW OFF
CH AILE ILI RUDDO ILI ELEV
D/R 100  (0-100)
EXP 000  (-100-100)
povečanjem exp krivulja mi se na grafu mijenja... kužim...
Napokon znam čemu služe još 3 switch-a na stanici  ;D (nije loša ova turnigy 9x)
Da stavim i ruddo na 40?

Što se tiče repa tu sam na čudu, nisam još odlučio što složiti, za sada imam još jedan sa HK-a ali od V2,  te sam složio jedan nekakav...
molio bi za preporuku ŠTO UZETI?????

Svaki dan se nešto novo nauči =)
nemoj stavljati Expo na rep jer bi ti to stvorilo nerealni osječaj inputa između ciklike i repa, ja uvijek ostavim rudder 0% expo.

Ice ide ti super, ne zamaraj se align helijima, imao si peh sa repom do sada ali ne kloni, hk je sasvim ok kvaliteta, pogotovo za početnika gdje su padovi helikoptera česti!

pogledao sam tvoje linkove ali bi ti predložio da pogledaš ovu akciju za align dijelove(50% off), ionako si planirao potrošiti oko 26 dolara a za oko 5 dolara više možeš kupiti align tail unit i align controle plus grip i extras.

http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=144&products_id=4272
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=144&products_id=4256  

ili   skuplje http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=144&products_id=4255


jedina stavka na koju moraš paziti jest da ako se ne varam 450pro remen je duži od 450 v2 stoga češ morati staviti pro remen na taj sport tail unit.

Evo baš šteta što nisi u puli da ti pomognem naštelati heli :(
InnovationMatters

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #62
Hvala dado.. :)
ali sve što vijedi je prodano...
Vidjeti ću još malo...Sada imam 2 repa jedan pro jedan v2 od hk-a
i kao što kažeš, da malo letim pa ću poslije šrafat nešto skuplje....

Ako ideš kroz RI naravno javi se da popijemo jedno RADLER  :D

Početnik

Reply #63
Molim Vas za savjet oko kupnje helića. Još od djetinjstva mi je san bio imat nešto što leti na baterije, pa bih htio kupit nešto.
Da li ima negdje u Hrvatskoj trgovina da se može kupit helić i da ima osigurane  djelove za njega. Čitao malo po forumu, pa mi zapeo  za oko Esky Big Lama. Možda mi vi savjetujete nešto drugo. Spreman sam dat i veće novce, ali budući da sam početnik neznam da li ima smisla jer me strah da ga ne razbijem već pri prvom letu.
Unaprijed se zahvaljujem.

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #64
Hvala dado.. :)
ali sve što vijedi je prodano...
Vidjeti ću još malo...Sada imam 2 repa jedan pro jedan v2 od hk-a
i kao što kažeš, da malo letim pa ću poslije šrafat nešto skuplje....

Ako ideš kroz RI naravno javi se da popijemo jedno RADLER  :D

ako budem javim se obavezno, volim radler =)
InnovationMatters

Odg: Početnik

Reply #65
Molim Vas za savjet oko kupnje helića. Još od djetinjstva mi je san bio imat nešto što leti na baterije, pa bih htio kupit nešto.
Da li ima negdje u Hrvatskoj trgovina da se može kupit helić i da ima osigurane  djelove za njega. Čitao malo po forumu, pa mi zapeo  za oko Esky Big Lama. Možda mi vi savjetujete nešto drugo. Spreman sam dat i veće novce, ali budući da sam početnik neznam da li ima smisla jer me strah da ga ne razbijem već pri prvom letu.
Unaprijed se zahvaljujem.

Bok Tomica,
Dobrodošao na Flyfreak  ;D ;D
Uopće nije problem da prvo startaš odmah sa 6ch helije ali obavezno prvo kupi simulator, u međuvremenu se informiraj na forumu, gledaj filmiće na youtubeu da napaseš oči  ;D

ako ti se i dalje sviđaju helići ako češ mogu ti preporučiti što da kupiš, uostalom možeš otvoriti temu na fly freaku pa da češ dobiti informacije od više letača.

prvo što ti savjetujem nemoj kupovati Esky Belt cp v2, heli nije za početnike.

   Stvarno moram naglasiti, najbolje bi bilo da provedeš nekih mjesec dana na simulatoru prije ikakve kupnje, uživaj, zezaj se, ono da dobiješ uvid o čemu je tu riječ, mehanika leta itd...  idealno bi bilo ako poznaješ nekog letača u svom gradu da ti skrati muke i pomogne u prvim letovima.
ako redovito vježbaš u simulatoru, letjeti pravi model će ti biti užitak uz mali trošak popravka, ako ne vježbaš naiči češ na frustraciju i nedostatak novca za popravke.
Naglasak nikada ne leti za pravo ono što nisi uvježbao u simulatoru,
leti manevre za koje se osječaš komforno, ako se taj dan ne osječaš dovoljno kocentrirano za napredniji manevar ne forsiraj jednostavno radi ono što je utvrđeno,
uvijek budi svjestan opasnosti kod upravljanje modela i nikada ne leti blizu ljudi, u kući ili blizu životinja.

nadam se da ti ovo pomaže =)
InnovationMatters

Odg: Početnik

Reply #66

uvijek budi svjestan opasnosti kod upravljanje modela i nikada ne leti blizu ljudi, u kući ili blizu životinja.

nadam se da ti ovo pomaže =)

Malo off topic, ali nedavno sam bio s malim 250 helijem na livadi i čujem istek vremena na stanici trebam sletiti i pojavi se 3 psa i drito ispod helija, i ekipa koja ih je dovela sam tupo gleda, smije se i njima to zabavno.
A heli već počinje cut off, snaga se smanjuje i moram sletiti a psi okolo naokolo, u biti neki non stop ispod helija, u trenutke i sva tri. I vičem ekipi da ih makne i njima to smiješno.

Znam da sam trebao provjeriti koga ima na livadi ali ovakvu situaciju nisam doživio još i iskreno kaj napraviti?
Derao se ko luđak da pozovu pse oni ništa.

Mislim da ljudi nisu uopće svjesni koliko su helići opasni.

Odg: Početnik

Reply #67

uvijek budi svjestan opasnosti kod upravljanje modela i nikada ne leti blizu ljudi, u kući ili blizu životinja.

nadam se da ti ovo pomaže =)

Malo off topic, ali nedavno sam bio s malim 250 helijem na livadi i čujem istek vremena na stanici trebam sletiti i pojavi se 3 psa i drito ispod helija, i ekipa koja ih je dovela sam tupo gleda, smije se i njima to zabavno.
A heli već počinje cut off, snaga se smanjuje i moram sletiti a psi okolo naokolo, u biti neki non stop ispod helija, u trenutke i sva tri. I vičem ekipi da ih makne i njima to smiješno.

Znam da sam trebao provjeriti koga ima na livadi ali ovakvu situaciju nisam doživio još i iskreno kaj napraviti?
Derao se ko luđak da pozovu pse oni ništa.

Mislim da ljudi nisu uopće svjesni koliko su helići opasni.

  apsolutno odličan primjer Moriaty, ne samo da ne treba letjeti gdje nema ljudi več i kada se čovjek pridržava toga istovremeno mora razumjeti zašto je tako,
  ako letač razumije opasnosti rc modela itekako ne smije misliti da su drugi ljudi oko njega svjesni istoga.
što više, ljudi idu do te mjere kako je Moriaty rekao da se smiju na trenutnu opasnost ravno ispred njih, vjerujem da Moriaty nije kriv za situaciju u kojoj se našao jer očito savjesan letač ali je odličan primjer što očekivati od slučajnih prolaznika,
     kao i kad se polaže za vozački, pješaci (odrasli i djeca) moraju biti tretirani kao apsolutno nesvjesne osobe pravila prometa i situacije u prometu i sukladno tome vozač prilagođava svoju vožnju u takvoj situaciji i neposrednoj opasnosti.
InnovationMatters

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #68
Dodatak na livadi u krug 100-150 metara sam bio sam.  A koristio sam možda prostor 20x20m.
Ekipa se pojavila nisam ni vidio dok nisam skužio pse.

Imao sam ljubimce i kužim potrebu za livadom, iskreno ne i okupacijom za cijelu zelenu površinu.
Ali iskreno ne kužim manjak logike tih ljudi.
Znači brzo rotirajuća sablja čak i na tako malom stroju koji se čuje i do 30-40metara trebala bi predstavljati moguću opasnost.
No ne.


Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #69
Pozdrav svima, eto i prvi ozbiljniji (za mene) letić..  :D
Naravno završio laganim karanbolom koji nije snimljen   8)
Digo sam ga 7-8 m pa je pokazao svoju volju... uspio sam ga ukrotiti ali kod slijetanja išao sam na rep te sam lagano zakačio sepnim rotorom,,,,na repnim blade-ovima samo rubić zakačen ali osovina se skroz savila i uništila mi i Tail Control Slider...

HK450PRO 1

Molim za pomoć iz Vašeg iskustva ima li kvalitetna osovina koja se neće saviti samo tako.. :'(
Ova je čisti sh.t...

Odg: HK-450GT Pro 3D Belt-Drive

Reply #70
S tim helićima tipa 450 nadalje nema diranja betona s repom a da prođe dobro. Tipa neka super osovina možda. Barem moja pretpostavka. Što god lupiš s helijem ako je beton mora nešto se saviti ili puknuti.