Skip to main content

Topic: Jel 3GX toliko los? (Read 8861 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jel 3GX toliko los?

Pa 3GX je jedan od losijih FBL kontrolera, kak bi bio bolji od V-Bara koji je numero uno :)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
MAK Zapad

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #1
Pa 3GX je jedan od losijih FBL kontrolera, kak bi bio bolji od V-Bara koji je numero uno :)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Eto! to te ja pitam :). Diskusija!

Zašto to misliš? Mogli bi postaviti novi thread? Ja sam mislio da je skookum numero uno.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #2
A možemo mi flajpani tu laprdat kad nismo sve probali. Inače znam da ti potkubavaš pomalo   :D :D :D
A sve je to OK, po meni, osim ak nisi Bert Kammerer. Treba gledat koji se najjednostavnije podešava, mislim da svi lete dobro, dolazimo do toga da je BeastX bog i batina, još da ima governor (koji bi trebao dobit) i nemaš kaj razmišljat. Samo kaj ne voli baš previše vibracije... Futabi uopće ne smetaju... Možemo o tome do sutra :D
MAK Zapad

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #3
A možemo mi flajpani tu laprdat kad nismo sve probali. Inače znam da ti potkubavaš pomalo   :D :D :D
A sve je to OK, po meni, osim ak nisi Bert Kammerer. Treba gledat koji se najjednostavnije podešava, mislim da svi lete dobro, dolazimo do toga da je BeastX bog i batina, još da ima governor (koji bi trebao dobit) i nemaš kaj razmišljat. Samo kaj ne voli baš previše vibracije... Futabi uopće ne smetaju... Možemo o tome do sutra :D
;)

Zašto Bert Kammerer? Kolko sam ja upoznat, on priča onolko kolko mu sponzori plaćaju. Ja mislim da je tu bitno samo to koliko je koji dugo na tržištu i koliko je jaka marka. 3GX je izniman u to uopće nema sumnje. Odakle te informacije da je 3GX jedan od lošijih FBL kontrolera? to me zanima.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #4
Helifreak, runryder, rcgroups,...
Loš u smislu da je loš u usporedbi s Beastom, V-Barom, Futabom, Skookumom... Prati ga loš glas od 3G-a koji je navodno bio pušiona totalna, a čak ima bolje senzore od V-Bara. Problem je u software-u. Onda oni problemi s resetiranjem itd.
Bert Kammerer zato kaj leti kak leti i iskorištava heli do krajnjih mogućnosti.
MAK Zapad

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #5
3GX ima problema sa rebutanjem (sto je navodno u vezi sa losim becom na align regleru) sa krivom inicijalizacijom (ctrl alt del i tako nekoliko puta pa proradi - navodno zbog osjetljivosti na vibracije kod iniciranja) bindanjem sa nekim starijim spektrum satelitima (nemam spektruma pa me nije briga) statickim elektricitetom (navodno) inace radi OK.
Ova prva dva problema mogu potvrditi jer su se i meni desila.
V-bar nema tih problema, a i setup je puno detaljniji, moze se podesiti vise parametara, postoje setup fileovi za pojedine helice za one kojima se ne da petljati,  ...
Mislim da je moguce usporediti V-bar i skookum 720 direktno, a 3GX i Microbeast direktno jer su to razliciti pristupi, a rekao bih i cijenovna klasa.
Moje je iskustvo (neveliko, ali ipak imam i 3GX i V-bar 4.1) 90% na strani V-bara.
Jedina zamjerka v-baru je cijena. Da je 299/319 $ sa nadogradjenim firmwareom (a polovni se moze dobiti po cijeni expressa) bilo bi primjereno.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #6
3GX ima problema sa rebutanjem (sto je navodno u vezi sa losim becom na align regleru) sa krivom inicijalizacijom (ctrl alt del i tako nekoliko puta pa proradi - navodno zbog osjetljivosti na vibracije kod iniciranja) bindanjem sa nekim starijim spektrum satelitima (nemam spektruma pa me nije briga) statickim elektricitetom (navodno) inace radi OK.
Ova prva dva problema mogu potvrditi jer su se i meni desila.
V-bar nema tih problema, a i setup je puno detaljniji, moze se podesiti vise parametara, postoje setup fileovi za pojedine helice za one kojima se ne da petljati,  ...
Mislim da je moguce usporediti V-bar i skookum 720 direktno, a 3GX i Microbeast direktno jer su to razliciti pristupi, a rekao bih i cijenovna klasa.
Moje je iskustvo (neveliko, ali ipak imam i 3GX i V-bar 4.1) 90% na strani V-bara.
Jedina zamjerka v-baru je cijena. Da je 299/319 $ sa nadogradjenim firmwareom (a polovni se moze dobiti po cijeni expressa) bilo bi primjereno.

Ja imam 3GX i tako mogu pričati samo o njemu. Jedini problem na koji sam ja naišao je taj da se katkad dobro ne inicijalizira (ali onda samo ponovo isključiš i uključiš bateriju), drugo kaj mi Wespen veli da je zbog potonjeg je to da ima lagani "boobling" prilikom tic-toca, sve ostalo je jednostavno savršeno.

Ovo sa debelom bertom jednostavno ne drži vodu, frajer stiska te štapiće na transmiteru i to ga čini dobrom referencom? Kolko on ima osvojenih prvih drugih trećih mjesta? ( ne tvrdim, pitam) Za V-bar mogu reći samo dobro jer Mikado ima fakat jak tim. Dali se i vama čini da kad gledate te popularne pilote, da Alan Szabo ima nekak više "duše" u letovima ili to samo ja brijem?

E da, Davore? Di ti letiš nigdje te nisam vidio niti na videu, niti u živo ili?

Ja na tim forumima uglavnom vidim pozitivne postove za 3GX robi1kenobi!?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #7
Luxo, kad se 3GX krivo inicijalizira, kako to izgleda? Meni zadnji servo ode skroz dolje. Onda ga ugasim i upalim, nekad je potrebno i dva puta da bude OK.
Na kojoj rupi poluge serva repa je kuglica kod tebe?
Zadnji put kad sam bio na livadi (jesen, buševec) sam imao izražen hunting na sasvim malom pojačanju (DS 650 na repu), od tada modificiram rep (KDE, metalna getriba - moj helić ima remen) ali nisam stigao probati.

Kad odeš na HF pa na forum posvećen 3GX možeš čitati samo o problemima, što je za očekivati jer se tamo javljaju ljudi koji imaju problema a oni koji nemaju se ne javljaju. Kao i za sve kod aligna, odnos cijene i dobivenog je dobar.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #8
Hej Davore,

Znam da se krivo inicijalizirao tako da ne napravi ona 3 "skoka" gore dolje i sve lampice na njemu trepere, tada isključim i ponovo uključim. Nisam primjetio krivu poziciju servo ruke.

Linkovi su mi spojeni na krači krak od rukice serva. Nisam imao problema sa huntingom, u osnovi mogu samo reći da otkako imam 3GX, rep nevjerojatno drži. Ne znam dali je to zbog većeg helića ili 3GX-a. Ovo za forume si jako ljepo rekao.

Sve u svemu 3GX je jako dobar s obzirom što mi je dao, za drugo ne znam.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #9
Ma Luxo rep ti uopce nije zakopan.
Hunting, wag zovi kako hoces, uvjek ti se malo iztitrava, vjerovatno nisi skuzio.

Izgleda kao preveliki gain.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #10
Yap, sad zadnje kad sam letio i koliko si ti vidio istina je. Ali ti si vidio niti 1/10 onogo što sam letio. Onaj dan kad ste mi rekli da je gain prevlik, istina je tada sam isto i smanjio i bilo je bolje ( to naravno nebi primjetili ). Ali onda mi se stripala rukica i udario rep tak da mislim da se nekaj pošeremetilo opet.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #11
Mislim, volio bi ja da mi Align plaća, pa da pričam dobre stvari za 3GX. Nemam ništa za dobiti s tim da pričam kak je 3GX dobar hoću reći. Možda jedino zbog taštine? Ali ne mislim tako, 3GX je jedostvno dobar, stojim čvrsto kod toga. Možda promjenim mišljenje jednog dana kada probam nekaj drugo, jedino to.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #12
Ja sam pričao o negativnim strana 3GX-a kojiha IMA i to je činjenica, više nego kod ostalih kontrolera.
Isto tako, imao sam BeastX, ali mi ne pada na pamet sad pričati da je to nešto najbolje na svijetu, samo zato kaj sam ga iskeširao.
Isto kak si tvrdio da je Align MX bolji motor od npr. Scorpiona (koji isto nije nešto najbolje na svijetu, da se kužimo)
 :)
MAK Zapad

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #13
Ja sam pričao o negativnim strana 3GX-a kojiha IMA i to je činjenica, više nego kod ostalih kontrolera.
Isto tako, imao sam BeastX, ali mi ne pada na pamet sad pričati da je to nešto najbolje na svijetu, samo zato kaj sam ga iskeširao.
Isto kak si tvrdio da je Align MX bolji motor od npr. Scorpiona (koji isto nije nešto najbolje na svijetu, da se kužimo)
 :)

Slušati mene kao laika i po tome donjeti neki zaključak nije u redu! Treba pokupiti znanje iz širokog raspona mišljenja i ljudi, pogotovo onih koji imaju više iskustva. Zato i radimo ovu diskusiju. Mene samo smeta kada netko neosnovano govori za nešto da je loše, a to zapravo i nije. Kao kad ja velim da je ATI za ku... a Nvidia je puno bolja ;)

Zašto to rapravljamo na ovom threadu?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Re: Jel 3GX toliko los?

Reply #14
Alignovi fbl kontroleri jesu najlošiji i to je činjenica. Ne da loše lete (ali lete lošije od ostalih), već treba više podešavanja, zajebancije, mogući problemi itd. i tak bliže
Pročitao sam manuale i pogledao videe za podešavanja 3G-a, 3GX-a, BeastX-a, CGY 750, V-Bara, Total G-a, TT GT5, SK360 i 720 i Align je tu najslabiji.
Osim toga, pogledaj malo setupove po raznim eventima po Americi, ja se ne sjećam kad sam zadnji put vidio da itko leti na Align FBL-u, definitivno nikad vidio da su u prva 3 mjesta, većinom su to V-Barovi, tu i tamo zaluta koji BeastX, Futaba, Total G ili SK
EDIT: Bu valjda Wespen preselio  :)
MAK Zapad