Skip to main content

Topic: DJI Inspired (3D Printable Quad) (Read 10655 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI Inspired (3D Printable Quad)

Istina masina se slicno zove, ali nije isti kao original DJI Inspire 1 l!!

Naime rijec je potpuno drugom modelu (mada slicnom) takoder sa slicnim sustavom upravljanja retracta ustvari ruka, koji je predviden za izradu na 3D printeru....

E, sad ukoliko nekoga zanima - neka se javi... buduci da cu kupiti nacrte, printer  i materijal imam a ostalo je dim :) !!

Sve sto vas zanima ima na ovim linkovima, a i sve sto treba od mehanike i elektronike biti ce uskoro dostupno u "rchobbysuk" shopu
http://www.rchobbysuk.co.uk/blogs/dji-inspired-3d-printable
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2327044


Ja bih se upustio u gradnju istog ....nema se za elektroniku, ali bih stvarno volio napravit jedan model  (makar i za tude pare)....  8) 8) 8)




Lp, chris
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #1
...evo krenulo polako printanje dijelova  8) 8) 8)
jos da je sakupit novce za kompletnu elektroniku - gdje bi mi bio kraj  ::)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

lp
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #2
Ful me zanima kako ce ispasti, sve pohvale, pratim razvoj makine  8) 8)

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #3
Opako izgleda, vidim da se može slagati u raznim veličinama, koji setup ide gore ?


Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #4
LP,  Chris
... gravity always wins ....

DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #5
Gledam ga vec dva tjedna i nikako da se odlucim krenuti u to dokle god stalno izlaze dopune i izmjene, a nisu rijeseni problemi s retraktima... Da li je poletio koji?

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #6
Imam ti ja jedan APM ovakav kakav ti oćeš. Ja ti ga posudim na neodređeno vrijeme da ga koristiš u projektu. Rado bih vidio ovako nešto.

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #7
Izgleda odlicno jesi li razmisljao gdje ces s baterijom? cini mi se kao da bas i nema nesto puno mjesta za nju.

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #8
ToMany... odlicno - hvala za prijedlog (pomoc)
... u fazi sam printanja - a i sve dijelove imam u vektorskom formatu pa ce biti podlozni redizajnu!! Za sada mi je problem nabaviti karbonske cijevi 16mm, a plan je redizajn kucista pokretnih ruka a mozda i mjesta gdje se smjesta servo - pa staviti 12v DC motor sa getribom (nesto kao ovo), i naravno leziste za bateriju!!

Ukoliko uspijem prodati koji komplet plasticnih dijelova (ebay), sve je moguce

LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #10
Mislim da bih 12v stepper bio idealan za funkciju dizanja i spuštanja. Ovo mi se čini malo grubo.

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #11
Izgleda premoćno,zelin ti srecu u projektu.
Samo ovakav princip retrakta mi se cini dosta kompliciran..i mozda je pitanje glupo ali dali se retrakt nekako fiksira kad dođe u gornju ili donju tocku,ili ga u polozaju drzi konstantno servo motor/motori?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #12
Stalno ga drži servo ili motor koliko sam ja po nacrtima vidio. Ali jedan dobar stepper ili servo bez frke to drži.

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #13
hmmm....zanimljivo kolega.
Nazovi me da malo prodiskutiramo ovo. Zainteresiran sam da napravimo zajedno jedan ogledni model.
Poslao sam ti PM

 

Odg: DJI Inspired (3D Printable Quad)

Reply #14
Kako naštimati da se retracti automatski spuštaju, kada recimo je uključen RTH ?