Skip to main content

Topic: Turnigy 2409-18 T teško se okreće (Read 3061 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Stigao mi motor Turnigy 2409-18 T
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6524
Nisam ga spajao na elektroniku nego samo raspakirao i probao okrenuti osovinu. Pokreće se jako teško. Jel to normalno?
Na piperu mi je KDA 20-28 M i on se okreće neusporedivo lakše. Osjete se polovi magneta ali fino klizi. Nasuprot njemu Turnigy je gotovo nemoguće pokrenuti :'(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #1
Sve je ok, tako treba, ako nista nije iskrivljeno i ne zapinje, moras osjetiti magnete dok ga vrtis rucno, to je ok

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #2
Super ako je sve ok ali ovaj se pokreće stvarno teško. >:(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #3
jaki su magneti na njima....


probaj ga zavrtiti .... ruži ko lud... tak je i kod mene
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #4


 KOLEGA- TAJ MALI vrganj ti je OK . I treba se tako vrtiti-- ko da nešto drobi.  Magneti su vrlo jaki

 zato ima 180 W na tako malom zvonu. Motor je super ali moraš paziti na osovinu i ležajeve.

 Vrlo su osjetljivi na udarce. Letim jedan VEČ 2 g. i izmijenio jedan set ležajeva i promijenio osovinu od tvrđek čelika.

  Sretno sa motoričem  ;) ;) ;) ;)
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #5
Ajd fala dečki na podršci, malo mi bilo čudno. Za osovinu sam čuo i prije nego što sam ga naručio, a tek kad sam ga vidio u živo, postalo mi kristalno jasno. Svejedno, mislim da je za 6 buksa to sasvim pristojan motor :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Turnigy 2409-18 T teško se okreće

Reply #6
osovina ti odgovara iz cd roma. to ti je osovina po kojoj se klize leca kada cita cd i meni radi savrseno.
struja zakon, nitro USTAV