Skip to main content

Topic: Tko su ta dva pilota pivara? :) (Read 13052 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #1
Adresa sjedista u Dugavama u Zg?

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #2
Napokon pivo za modelare.
Kako bi mi u Vukovaru probali to pivo osim da dođemo u ZG?  :D

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #3
Ja sam slucajno naletio na to u Vrutku

Mogu ti poslati postom, ali ak su uspjeli sje... karbonsku remenjacu na onom modelu, nisam siguran kako bi to zavrsilo :)

Mozemo pokusati

Ovi u vrutku imaju dostavu, valjda su dogovorili s nekim tko zna da se njihovi paketi ne nahitavaju

Ili plan B, pisite mail ovima koji proizvode, brijem da bi vas mogli sponzorirati

P.s. jos nisam probao to pivo, povukla me etiketa :)

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #4
Hvala prijatelju na ponudi!
Obzirom da smo  mi crpili snagu iz drugih izvora ječma, palo mi je na pamet da bi ovo bilo namjensko pivo za sve naše napore.
Hvala na ponudi, malo sam se šalio. A i preveliki je rizik to slati poštom  >:(


Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #6
Ajde ne drži nas više u neizvjesnosti, popij to, pa da čujemo kakvo je !  :D


malo si me pozurio, ali dobro :)

piva je ok, podnosljiva, prilično slična Zmajskom koje mi je ono, ok, popit ću ga ak nema ništa drugo za naručiti, ali mi nije ni 5. izbor

ja osobno ne dijelim to odusevljenje "craft" pivama i natjecanjem u "što čudnijem/lošijem okusu među njima :)

Žuja/Karlovačko/Vukovarsko mi je dvije klase iznad toga, jednostavno jer ocekujem takav okus od piva i paše mi

ugl, kome se sviđa takva vrsta pive, neće biti razočaran


Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #7
Da se umijesam u pricu, u zadnje vrijeme mi je karlovacko retro postalo no.1 everyday (allday) pivo. Lagano je i vrlo pitko a prilicno bogato okusom, pa za vas pivopije... probajte ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #8
Moram i ja provat to retro pivo,svi kažu da je super :)


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #9
Baš jedem kokice pa bi mi pivkan itekako sjeo!
Bilo kakav!
Probao sam ljetos hrpu craft pivica i isto nisam na prvu bio oduševljen okusima,osim možda jednog portera,iz Zmajskog ili Varionice,ne sjećam se točno.
Ovo bum kupil samo zbog etikete,no moj favorit je češki Črni kozel,ima ga tu i tamo po bircuzima i Intersparu,a probat ću i novo Karlovačko retro.
Živjeli!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #10
Žuja/Karlovačko/Vukovarsko mi je dvije klase iznad toga, jednostavno jer ocekujem takav okus od piva i paše mi

ugl, kome se sviđa takva vrsta pive, neće biti razočaran
Prije izvjesnog vremena razgovarao sam sa dvoje ljudi, mojih školskih kolega koji su sada vlasnici jedne veleprodaje pića.  Rekli su mi doslovno -  žuja/karlovačko i svi svjetli lageri/radleri kod nas su identični i nisu - pivo ! Tj. radi se o jednom proizvođaču kvasca i gotovo identičnom postupku od sastojaka koje je bolje ne znati.

Kada sam to rekao jednom pivoljupcu, okladio se sa nama da će razlikovati žuju/karlovačko/pan bez da zna koje je u čašu natočeno.

Oformili smo 'komisiju', natočili ta tri "piva", označili čaše "A", "B","C" i moj pivoljubac je pokušao. Fulanjac je bio 100%, mislio je da ga varamo i da smo natočili samo jedno pivo.

No, nije kod nas sve tako bljutavo, postoji niz malih pivovara koje se pokušavaju probiti. Najbolja pivovara kod nas u 2014. je:

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/medvedgrad-najbolja-pivnica-u-2014-987421

Probati ću ja to pilotsko pivo, pa da vidimo..

Damir

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #11
Ha! Baš zaustio isto; većina piva kod nas i nisu piva, jer su rađena od - kukuruza!


Zna se što pivo čini pivom, a ko za vraga uzeo probat Crnu kraljicu (Medvedgrad) jučer i napokooon - to je to!  ;D

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #12
Idući put kad se vidimo treba rekonstruirati opet taj eksperiment kaj ste radili, rezultat je i tako nebitan.

Popit će se sve :)

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #13
Osobno najbolje domače pivo koje sam kušao je velebitsko i ujedno 1. izbor.


Craft piva su mi ok ali u malim količinama već nakon prvog piva okus polagano postaje nepodnošljiv, a domaće craft pivo koje mi ima ok okus je zmajsko porter. Ako ovo pivo kao što kažeš ima sličan okus prijavljujem se kao kušač :D


Jednom prilikom nakon što mi je ponestalo zmajskog piva presao sam na pan e onda tek vidis kako pivo moze biti ruzno, nisam uspio popiti pola pana.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #14
Zmajsko je pivo koje radi moj frend iz Vu, one man show u pogonu.  ;)