Skip to main content

Topic: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)? (Read 4952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

..svrbi me da ih upotrijebim jer su po17$, a  sada koristimo D47 po 17€ ...
..ali..
ukupno utučem skoro 200 € i 3 tjedna rada da napravim suvisli F5J i ne želim ugraditi smeće i zahebati se.
Ima li netko iskustva sa ovima sa slike?


Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #1
Dobio ja jedan u kompletu za wingwigler, ali mi se ne čini baš nešto, nisu ni na forumu baš najbolje ocijenjeni. Probao jesam, ali još nije bio u upotrebi. Sve vertikalce sam mijenjao na D47 i čini mi bolja kombinacija.

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #2
I ja sam vidio taj komentar: 'wery loose gears, bed centering, jitterin. ' , no na komparativnom testu mi se pokazalo upravo suprotno. Ne znam, bojim ga se staviti, jedino na V-rep bi se usudio...
Inače svjetski prvak na flapperu koristi GWS Pico BB (vidi sliku) kakve koriste moji dečki i servo je izvrstan, no ne stane u mali Denisov trup, jedino bočno.

Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #3
DAmire, ja sam ih narucio iz HC-a 3 komada, ali "still waiting" . Platio ih 4.11. i jos nisu stigli  >:( :o ::) :'( Kada i ako dodju bum ti rekel sve o njima.

Kaj se tice GWS-a treba uzeti ovo za denisov trup
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4367&Product_Name=Pico_Servo_w/_Futaba_Plug_5.4g/.12sec/.7kg

M.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


 

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #5
GWS imam i ja na horizontalcima

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #6

Ne stanu ! Provjerio, pa sam ih onda ugradio u Hortena za zafrkanciju. Inače, iznenađujuće dobar servo !


Damir

Steta, bas dobar servo. Nekak sam mislil da ti mislis na Naro seriju. Nisam dobro cital. Sorry. Ovi Blue Bird servaci trpe razlicite komentare. Na jednom mjestu ih hvale, drugdje kude, ali ja mislim da su zapravo OK.
Jack Stevens koji je na RC Groups u building logu predstavio gradnju drelinog Apogeea ih je ugradio u prototip i preporucio. Jedan ih je slovenac na modelarji.com hvalio, jer ih on ima. A uvijek mozes naletjeti na losu seriju ... Eto, samo da dodju.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #7
nećete vjerovat, GWS servoi su prva liga, ja sam ih imo ćak i u joticu, doduše starijeg tipa, ako neko zna Hucinog Falkona (njegova proizvodnja), na eleronima i flapsovima, imaju plastičnu getribu i prozirno neobojano kučište, kupljenu prije 4 godine i aktivno korišteni, ćak ih i danas umam i rede perfektno, tad su bili oko 18€ komad, u švagiju ih uzeo. kad dođem doma javim još koji je točno model.

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #8
nećete vjerovat, GWS servoi su prva liga, ja sam ih imo ćak i u joticu, doduše starijeg tipa, ako neko zna Hucinog Falkona (njegova proizvodnja), na eleronima i flapsovima, imaju plastičnu getribu i prozirno neobojano kučište, kupljenu prije 4 godine i aktivno korišteni, ćak ih i danas umam i rede perfektno, tad su bili oko 18€ komad, u švagiju ih uzeo. kad dođem doma javim još koji je točno model.


Foker, znam točno na koji servo u prozirnom kučištu misliš: GWS Park HPX ! Izuzetno brz servo, valjda dovoljno i za tail, ali i neprecizan - pogledaj na jubito: jasno se vidi kako servo u njegovoj klasi MPX Mini HD jako kasni, ali i da je na slow testu GWS dosta neprecizan (to se slabije vidi). Zaključak: nemreš imati i novce i ovce, ili si brz i neprecizan  ili spor i precizan  :D


brzo_sporo.avi






Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #9
Ovi servači Blue Bird 303 težine samo 4,4 grama ne valjaju
Nakon dva mjeseca korištenja i nekih sumnji u kvalitetu, izvadio sam ih i stavio ponovo na servo tester: jedan servo trza naprijed-nazad kod polagane promjene širine impulsa (oko 10-15 msec promjene unutar sekundu -dvije) . Kod brze promjene to se ne vidi, ali otpada svako precizno upravljanje ! Probao ih hladiti i grijat, rezultat isti.
Baćenih 17 baksi+poštarina.
Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #10
Čekaj malo, JEDAN servo, a kaj je sa drugima ???

m.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #11
Drugi servo je OK. E sada ..reči ćeš da jedna lasta ne čini proljeće..dodaj ovoj mojoj lasti one reviews sa HK i evo ti - jato !  Uostalom, da li bi se sada usudio staviti ovaj drugi u neki vredniji model?
Ispada da u klasi do 5 gr jedino vrijedi D47...rađe bi stavio HXT500 nego li ove BMS303.
Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #12
Mislio sam da imas vise od dva serva ... ovak je reza egal  ;)
No u pravu si, ovaj jedan "zlocesti" moze napraviti sr...e.
Ja imam tri takva serva, ali nemam servo tester, pa ne mogu napraviti nikakav test osim na "zgance".
Kaj se tice review-a na HC losi komentari (ne svi) su za BMS303 sa futaba konektorom, a oni sa JST su OK  ???
.. a radi se o istim servacima samo sa drugacijim konektorima.

Osim toga BMS303 = 17$, a  D47 = 18€ , ali kak se € strmopizdjuje, a dolar raste evo jos malo iste pa ista cijena.  ;D

m.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #13

Osim toga BMS303 = 17$, a  D47 = 18€ , ali kak se € strmopizdjuje, a dolar raste evo jos malo iste pa ista cijena.  ;D
m.

E, vidiš, na to nisam raćunao !  :-[
Šaljem ti servo-tester po Josipu...ali računaj da sam onoga koji je otkazao glancao skoro dva mjeseca.
No, većina dobrih servaća preživi znatno duže.
Damir

Odg: Koristi li ih netko (Blue Bird servo)?

Reply #14
E, vidiš, na to nisam raćunao !  :-[
Šaljem ti servo-tester po Josipu...ali računaj da sam onoga koji je otkazao glancao skoro dva mjeseca.
No, većina dobrih servaća preživi znatno duže.
Damir
E, ajde, bas cu vidjeti ova svoja tri, pa tvoja dva i imati cemo bolju sliku. Samo ces mi jos poslati PM sa uputom za
servo tester.

m.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)