Skip to main content

Topic: SPITFIRE (Read 19556 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SPITFIRE

Reply #60
Pozdrav Remote hvala takodze


Odg: SPITFIRE

Reply #62
Nevjerujem dace maiden biti ove godine ali uglavnom stavicu video  Spitfire i Katane. Puno hvala miso i sve dobro iz danske

Odg: SPITFIRE

Reply #63
Evo dok cekam zadnje djelove za spitfire pripremio sam katanu za mjenjanje spere u prednjem djelu trupa. Spera je bila gora nego sto sam ocekivao. Moracu mjenjati skoro citav prednji dio. A kuciste motora cu zakrpiti sa staklenom vunom. Evo nekoliko slika.

Odg: SPITFIRE

Reply #64
Imao sam srece jer se stara folia lako skidala  sa grijacem. Presvucu ga sa ORACOVER.


Odg: SPITFIRE

Reply #66
Pozdrav miso. Krila su 1860mm a trup je 1690mm na modelu je bio prvo motor glow MOKI 180  i kad sam ga ja kupio stavio sam dle 30 benzinac  zato je kuciste vako isjeceno.


Odg: SPITFIRE

Reply #68
Pozdrav, da ne citam od pocetka cjeli post, ako imas kakva pitanja slobodno se obrati posto imam isti model . Napomenut cu ti samo dva detalja, a to je da pojacas sa ljepilom firewall jer su ljudi imali problema sa odeljepljivanjem, tako da se isplati pogledat malo sve spojeve i orignalne retrakti ti bas nece potrajat, ja sam uzeo od eflit-a elektricne retrakte koji stvarno ok rade kada se malo poredi sve. Model ti je dosta osjetljiv na teziste tako da i na to obrati paznju ( ne pitaj kako sam to otkrio  :( ). Btw kod mene je MVVS 26ccm benzin...


Evo par fotki moga netko sa foruma je slikao na grobniku







Odg: SPITFIRE

Reply #69
Pozdrav Jesus hvala na dobrim savjetima i ako bude sta zapelo javim ti se. A imam ija dva pitanja :) Od koliko kg su ti el retrack, i ako mozes da mi uslikas tacno na krilima gdje ti je teziste. jer nekad po ovom prospektu nepase teziste u stvarnosti a moze biti kasno da provjerim u zraku.
Pravo fino izgleda u zraku a nadam se i dobro leti. Ova zuta folija naprijed na trupu jeli to orginal doslo na modelu ili si ti naknadno stavljo?

Odg: SPITFIRE

Reply #70
Retrakti su ti ovi http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFLG400 ... Ja sam zadovoljan s njima, jedan sam bio promjenio, ali je bio odradio dosta ciklusa prije toga, moze se poslje kupit sve posebno, a nisu turbo skupi. Teziste ti moram provjerit, neznam tocno jesam li oznacio tocno, ali negdje sam oko tvornickih postava. Zuta folija je dosla naknadno, model sam bas zbog tezista uspio razbit na prvom letu. Nazalost bio sam neoprezan, a neoprez se placa. Kazem model je jako osjetljiv meni se trim poprilicno mjenja kako se prazni rezervar goriva.

Inace model leti jako ljepo i ovaj motor od 26 ccm mu je cak za moj gust malo premali , iako je potisak 1:1 otprilike , ali sljetanja sa spustenim flapsovima su pjesma skoro ga mozes u ruku uhvatit koliko je spor. Model ima puno uzgona i na vjetru je poprilicno stabilan. Sve u svemu sam zadovoljan s modelom osim sta me nervira to mjenjanje trima kako se mjenja kolicina goriva.

Za teziste cu ti javit ovih dana, samo da stignem provjerit...

Odg: SPITFIRE

Reply #71
Super, javi mi bogati za teziste. Jednom sam probao da mi je teziste malo pozadi i bukvalno nisam mogao modelu nista u zraku jedva sam ga spustio i na srecu samo je stajni trap otpao :(. Ija sam se dvoumio da stavim 28ccm benzinac ali gledo sam dosta snimaka sa 120 4 taktom i mislim da ima dosta snage za ovaj model tako da sam ostavio ovaj 4 takt motor.

Odg: SPITFIRE

Reply #72
I dalje radim na katani, izvadio sam skoro svu speru sa prednjeg djela i sad je malo zenuto prekopirati sa stare spere na novu jer je sve ispucalo.

Odg: SPITFIRE

Reply #73
kuciste je skoro spremno za farbanje. ice crvena i bjela i folija oracover boje karbona

 

Odg: SPITFIRE

Reply #74
Haj Katana,znam da je u Danskoj tmurno vrijeme,ali Ti ja želim vedro raspoloženje.Sjetio me Jesus,u svezi CoG,kod Spitfirea,pa dodajem i svoj prilog.
Jesus je rekao sve točno,to svi letači na Spitu trebaju znati ili doznati na težak ili manje težak način... :-\
Kada češ određivati težište ,to napravi sa praznim tankom,i bilo bi dobro da ga mjeriš u invertiranom položaju (vidi sliku).Izaberi tank takvih dimenzija da zadovolje tvoje potreba za vremenom leta,dakle ,što manji tank ,da ne trimuješ,kao što Jesus spominje.Svakako i ne manje važno je da izbalansiraš model po uzdužnoj i poprečnoj osi.Ako ovo znaš ...dobro, a može poslužiti  nekom novom vlasniku Spitfirea,i ne zamjeri na izlaganju.Hvala i sretne blagdane... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes