Skip to main content

Topic: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:) (Read 22121 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #75
I to sa stock lrs antenama?

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #76
Gdje ti je bio montiran uhf tx ?

P.s: fency modeli su za nas početnike,kada naučimo prelazimo na jeftinije modele

na 1 Thuleu  :D

Istina, lakše mi je bilo sve to ubaciti u prostrani X8 koji je imao i mjesta i dupli snage i svega...
ovdje treba odmjeriti svaku žicu, optimizirati sve.... tako da sam ga slagao prvoga, sigurno ne bi postigao da leti kao sada,
nakon 2 X8 se čovjek ispraksa.

sve je sklopivo u kutiju, spreman za leti  rastavljen po 3 minute max... nema puno uštekavanja kablova i slično...  :)

Opet sa one brane dolje, ha? Super, veselim se videu!

Yup, nju sam iskopao još prošle godine i od onda ju još par modelara koristilo,
nema kuća i prostrano je.
vide se koordinate, nema tajni.

I to sa stock lrs antenama?

Da, u low power modu.

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #77
koji osjećaj, gola aurora u ruci, nema žica, nema antena, dodatnih modula... a model 6 km daleko... ma ludnica  ;D
20130713_173039.mp4


nabrzaka izrezano i zaljepljeno...

I got a bad habbit, my friends say I should quit, yeah but they don't know the half'it ... :D

Bixler long raneg FPV to the mountain and back - large TV antenna on top

koga zanima detaljnija analzia, nek si porkene oba filmića paralelno u dva prozora, pa iam CIJELI let od polijetanja do slijetanja.

samo FPV prijenos, u komadu
PURE FPV STREAM - bixler to the mountain top

samo snimka s kamere, u komadu
http://www.youtube.com/watch?v=X1aLbVAKFtw

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #78
Hvala na besplatnom izletu!  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #79
Tomo ponovno podižeš ljestvicu.
 
Nego vidim da je jučer HGSS dva puta intervenirao na Medvednici. Jedan se izgubio a  jedan ozlijedio. A navodno je još jedna letjelica u to vrijeme viđena na tom području!?

lp
Toni

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #80
Da li mi se ćini da kad je kamera skroz desno nekaj cvili
Da li je kamera koja se kreće ujedno i kamera na kojoj voziš ili postoji još jedna?


Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #81
puhao je popriličan vjetar s juga, koji je htio prebaciti bixa preko medvednice, trebao mi je motor za povratak,
osim kada sam ga obrišavao 14m/s  :P
pošto je to keychain nema nikakvu spužvu na otvoru mikrofona sa strane, i onda vjetar fućka kada ju okreneš u odgovarajući položaj...
budem probao nešto zaljepiti pa vidjet jel pomaže.

vidiš na fpv streamu koji je gore lijevo, kamera je ista, na nju letim i snimam.


Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #82
Toni Tomove ljestvice ne može nitko pratiti ali barem je fer pa sve objavi pa svi uživamo u njegovim avanturama.

Iz iskustva drugih fpv letaća iz drugih zemalja dogadjaju se slučajevi ispada radija i osda u prepletima blizu repetitora.
Dobro je to znati jer prosječna fpv letjelica nije baš jeftina.Može sve proći uredu a i nemora no to je rizik koji letać preuzima na sebe pri svakom letu.

Tomo je oko ovoga repetitora letio već par puta i skidam kapu.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''