Skip to main content

Topic: T8FG super, 100€ jeftinija (Read 2913 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #1
Evo i moj savjet za 8FGS http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0161p?&I=LW1415  i dodati kod 010EF  i sa poštarinom i besplatnim R617FS RX dođe 433 dolara :)! Bude i još dodatnih 30 dolara popusta svakih tjedan dana samo teba pratiti stranicu odnosno mora se registrirati da dolaze obavjesti o popustima.
Tracking broj se podrazumijeva.

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #2
mali warning,

u jednoj temi o long range sustavima sam naletio na probleme koje korisnici imaju s novim futabama,
nisu kompatibilne s raznim multirotorima, OSD autopilotima te long range sustavima za FPV... pošto oni koriste digitalni PPM SUM signal.

Futaba 8FG - a PPM travesty on Vimeo

pa ako netko misli kupiti to i letiti FPV,
neka provjeri 3 puta jel izašao neki fix u novom firmwareu...

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #3
Mislim da netko tko se ozbiljno misli baviti LR FPV mora nabaviti solidan LRS tipa Dragonlink,Chain link ili sl.
A onda se to prikači na Futabu 8FG preko trainer porta  ili neki drugi TX bilo kojeg druge firme i nema problema sa 5-10km...
[attachimg=1]
Naravno da onda uz to idu lawmate i sl. videolinkovi,cirkularne ,ovakve onakve antene...
Sve drugo je samo pitanje kad će signala nestati

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #4
ne znam jesi li pročitao moj post cijeli,
naravno da se spaja neki od 433  sustava kao i sve druge stanice,
nitko ne leti na 2.4 ozbiljniji FPV.
ali u tome i je problem, da futaba preko trener porta van baca izobličen signal,
i onda ti u letu može doći do prekida veze, jer se zblesira 433 odašiljač kojeg hraniš s takvim podacima.

video gore pokazuje slikovito to, ne rekla-kazala.
ja sam naletio na to u temi o longa rangeu pa eto linkao tu nek se nađe, ništa lose nisam mislio o Futabi, sigurno će se to riješiti.
moja prošla stanica je bila upravo Futaba  :)

neki quick fix ako netko ima problema s LRS-om, bi bio da spoji prijemnik od futabe na ppm converter i njime hrani LRS TX.

tako bi ujedno stanica bila slobodna od kablova a LRS TX s futabinim prijemnikom bi mogao biti na krovu zgrade npr.
domet još bolji nego kada je na tlu  8)

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #5
ne znam jesi li pročitao moj post cijeli,
naravno da se spaja neki od 433  sustava kao i sve druge stanice,
nitko ne leti na 2.4 ozbiljniji FPV.
ali u tome i je problem, da futaba preko trener porta van baca izobličen signal,
i onda ti u letu može doći do prekida veze, jer se zblesira 433 odašiljač kojeg hraniš s takvim podacima.

video gore pokazuje slikovito to, ne rekla-kazala.
ja sam naletio na to u temi o longa rangeu pa eto linkao tu nek se nađe, ništa lose nisam mislio o Futabi, sigurno će se to riješiti.
moja prošla stanica je bila upravo Futaba  :)

neki quick fix ako netko ima problema s LRS-om, bi bio da spoji prijemnik od futabe na ppm converter i njime hrani LRS TX.

tako bi ujedno stanica bila slobodna od kablova a LRS TX s futabinim prijemnikom bi mogao biti na krovu zgrade npr.
domet još bolji nego kada je na tlu  8)

Dobar si, bas sam htjeo pitati da li bi pomoglo ovako nesto a ono odgovor s objasnjenjem.
Svaka cast majstore.  :)

https://store.diydrones.com/product_p/br-ppme.htm

Sada kada vec pitam svojevremeno sam htjeo spojiti reciver na taj enkoder pa u treiner port stanice da rjesim problem skupih prijemnika i iskoristim turnigy kao router za prijasnje modele. Teoretski bi trebalo raditi, jer mi zica nije dobra opcija.

Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #6
Moram priznati da je od mojih FPV letova proslo vise od dvije godine ali tada sa 8FG stanicom i Chainlinkom uz odredene antene imao sam proboj signala kroz brdo i skoro 2 km unutar gradskog sredista uz mnogo visokih zgrada. Znam da je i onda bilo price o PPM SUM signalu koji je bio problem sa spajanjem na UHF LRS ali ja tada nisam imao nikakvih problema. Problem mi je bio video signal ali kao sto rekoh nisam vise u toku pa je to samo moje iskustvo. Vjerujem da vi koji ste ostali do danas u tome znate puno vise o svemu .
Bilo kako bilo vratio sam se osnovnim RC stvarima ali opet bi se rado vratio FPV-u jednog dana :)


Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #7

Dobar si, bas sam htjeo pitati da li bi pomoglo ovako nesto a ono odgovor s objasnjenjem.
Svaka cast majstore.  :)

https://store.diydrones.com/product_p/br-ppme.htm

Sada kada vec pitam svojevremeno sam htjeo spojiti reciver na taj enkoder pa u treiner port stanice da rjesim problem skupih prijemnika i iskoristim turnigy kao router za prijasnje modele. Teoretski bi trebalo raditi, jer mi zica nije dobra opcija.


ako već kupuješ PPM enkoder, baci oko na ovaj, jeftiniji je.
http://www.foxtechfpv.com/rmilec-ppmpwm-signal-dual-way-converter-p-403.html
ja sam si ga kupio jer može i dekodirati PPM. što mi koristi itekako :)
(prijemnik na vrhu krila, svi kanali idu PPMom do trupa, di se dekoderom razbija na PWM za štekati servače, a na drugom krilu je VTX, dobitna kombinacija za LR FPV)

a može se jasno i preko arduina za 6$.
tako mi sada radi u X8



do tada, zašto ne izvadiš modul od turnigy stanice i na čičak ga spojiš na novu stanicu preko trener porta?
modul ionako prima 3 žice, ppm signal te + i -, zar ne?


Odg: T8FG super, 100€ jeftinija

Reply #8

Dobar si, bas sam htjeo pitati da li bi pomoglo ovako nesto a ono odgovor s objasnjenjem.
Svaka cast majstore.  :)

https://store.diydrones.com/product_p/br-ppme.htm

Sada kada vec pitam svojevremeno sam htjeo spojiti reciver na taj enkoder pa u treiner port stanice da rjesim problem skupih prijemnika i iskoristim turnigy kao router za prijasnje modele. Teoretski bi trebalo raditi, jer mi zica nije dobra opcija.


ako već kupuješ PPM enkoder, baci oko na ovaj, jeftiniji je.
http://www.foxtechfpv.com/rmilec-ppmpwm-signal-dual-way-converter-p-403.html
ja sam si ga kupio jer može i dekodirati PPM. što mi koristi itekako :)
(prijemnik na vrhu krila, svi kanali idu PPMom do trupa, di se dekoderom razbija na PWM za štekati servače, a na drugom krilu je VTX, dobitna kombinacija za LR FPV)

a može se jasno i preko arduina za 6$.
tako mi sada radi u X8



do tada, zašto ne izvadiš modul od turnigy stanice i na čičak ga spojiš na novu stanicu preko trener porta?
modul ionako prima 3 žice, ppm signal te + i -, zar ne?

Hvala za link,
jako lijepo izvedeno, tvoj X8 je pravi UAV.
Prije sam gledao Jeti a za nju nema zamjenskih rx ( jeftinih) pa sam gledao opcije, no ideja ako radi zasto ne pa danas sutra orange LRS ili sta mi se svidi.
Poigrat cu se s tim, javim kako radi.