Skip to main content

Topic: Spoj za amortizer (Read 2765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spoj za amortizer

U izradi mog elektro romobila, nacrtao sam kako bi trebao izgledati dio koje ce spajati amortizer sa ramom. Slika je dolje. A amortizere koje sam narucio su ovi: http://www.ebay.com/itm/330735445590?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

Znaci meni bi trebao dio kao sa slike koji ce se sa 2 (ili vise) sarafa usarafiti u ramu, i onda jedan poprecni s kojim ce se spojiti amortizer

Zna li netko gdje ima nesto takvo za kupiti ili barem kako se to zove?


Odg: Spoj za amortizer

Reply #1
Da bi ti netko pomogao trebao bi napisat dimezije tog nosaca
Nesto slicno postoji za skutere do 50 kubika za zadnji amortizer da ga malo povisi
Ali ako znas mjere to se vrlo lako napravi od U profila
Daj neke mjere sirina visina dubina kako bi ti pomogli
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Spoj za amortizer

Reply #2
Mislio sam si napisat dimenzije al na kraju zaboravio..

Po tom sto sam ja nacrtao, sirina je 14mm (2mm je svaka stijenka a 10mm razmak), al to nemora bit tocno tako, jer ustvari neznam taj razmak, taj amortizer treba mi tek doc za koji tjedan.

Duzina po crtezu je 20mm, a 14 gore

A visina od sredista rupe za amortizer do najdonje tocke je 12mm

Napominjem, to su samo okvirne dimenzije, i rupe za sarafe se samo okvirne, nemora to biti bas tako, samo da mogu spojiti amortizer sa kvadratnim profilom rame..

Odg: Spoj za amortizer

Reply #3
Ako su ti te dimezije koje si napisao , to si vrlo lako možeš napraviti od fe cijevi 30x15x2 s time da si taj nosač napraviš trebaš malu brusilicu i inox šajbu na njoj
raspilaš stjenku od 15mm i dobiš U profil 30x15x30 s vanjske strane malo obradiš i probušiš rupe i to ti je to
Nadam se da sam ti pomogao
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Spoj za amortizer

Reply #5
Nisam siguran jesam skuzio, znaci O profil razrezem i onda savinem kak meni treba u I, L ili U profile, na to si mislio?

A jel bi to bilo dovoljno cvrsto? Jer stvarno bi trebalo bit jako cvrsto

Sjetio sam se da bi mozda mogo umjesto tog U profila staviti 2 ravne plocice koje ce biti zavarene bocno, pa onda sipkica za spoj s amortizerom.

Da bude lakse za shvatiti evo slika tog spoja kako sam zamislio... na donji dio bi trebao doc taj dio o kojem pricamo



Odg: Spoj za amortizer

Reply #7
ovak nekak nabrzinu cam crtal pa nije neka slika ali skužit ćeš

[attachimg=1]

Samo poslije izbušiš rupe to bi ti trebalo biti dosta jako za tu potrebu
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Spoj za amortizer

Reply #8
Aha !
E vidis, tog se nisam sjetio, a super je ideja ustvari. Hvala, vjerovatno cu tako to onda napraviti. Sa tim mogu sa par desetaka cm napravit sva 4 djela potrebna, a za par desetaka a ne par stotinjaka kuna :)
Super :)