Skip to main content

Topic: RCWings Zagi XL (Read 95807 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RCWings Zagi XL

Reply #300
Zapravo se ulozi uozbilje sa gopro...


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #302
Ne kazem da je FPV jeftin, ali XL je recimo jeftina ulaznica u FPV modele.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #303
Ma sve ja to znam, započetak su modeli ne tako skup ali poslje dođu troškovi stvari koje si nabrojio.
Cijena i pređe 5 k i raste. Prvenstveno sam mislio na modele koji lete tom, laser, borisP, Dag i ostali.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

RCWings Zagi XL

Reply #304
Uglavnom je kolko para tolko muzike. Moze se sloziti jeftini fpv setup i skupi, svaki ima svoje. Treba imat u vidu da ono sto je na zemlji nije u opasnosti pa neces to izgubit ili zabit u zemlju. A i 90% padova ne unistava investiciju vec uzimas nova krila i selis komponente na njih.


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #306
URL ali tek kad otvoris mozes vidjeti lat long
iako u uputama navodi da salje jedno i drugo, tgreba ih jos malo prouciti.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #307
Ma sve ja to znam, započetak su modeli ne tako skup ali poslje dođu troškovi stvari koje si nabrojio.
Cijena i pređe 5 k i raste. Prvenstveno sam mislio na modele koji lete tom, laser, borisP, Dag i ostali.

S  prvim fpv modelom EasyStarom išao sam 2,5 km daleko i cca 600 m visoko, a sve skupa koštalo me  ne više od 250 usd (bez goproa naravno, futabinu stanicu sam imao od ranije) i bilo mi je prava uživancija s tim letjeti. Problem je što sam se onda zbiljski zarazio fpvom, pa su i troškovi porasli :)

Kod većih modela je gore puno opreme, pa ljudi žele imati stvari redudantne (ili malo kvalitetnije) kako ne bi završio u zemlji ako nešto otkaže u letu i to onda diže cijenu. Kao u onom vicu - zašto Irci stavljaju dva kondoma? To be sure, to be sure :)

Uglavnom, ako želiš probati fpv možeš letjeti i za par sto kuna. 

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #308
Ma rado bi ja probao fpv, čak i imam easy stara i još jednog jadnog zagija, iako imam model, svejedno si nemogu priuštiti tih par stotica. Zaprvo mogu bit sretan što imam uopće ta dva modela u letnom stanju.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #309
Toki,

Ja cu ti posuditi svu opremu za fpv zajedno s monitorom i osd- om da i ti probas to cudo. Javi se na pm

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #310
35$

http://www.ebay.com/itm/Quad-band-Spy-Vehicle-Realtime-GPS-GSM-GPRS-S-MS-Tracker-Device-TK102B-with-buli-/181030960666?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

ima i za manje i za vise
negdje dobijes jos dodatne opreme


U kakvom obliku šalje lokaciju?
URL s koordinatama na google maps ili samo koordinate pa ih treba ručno upisivati?

Radi kordinate i link, samo treba imati dobar gps lock.

GPS!
lat:45.65662 long:18.42225 speed:000.7
T:08/31/13 12:31
45.65662,18.42225 - Google Maps


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #312
Može zed. Bude jedan od ovih vikenda.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #313
Moze preporuka neke tracking aplikacije za Android
probao sam par upisem kordinate ali nije bas kako bi htjeo da mi kaze ide u onom smjeru xx metara.

Trebam nesto kao u filmovima trepce crvena i pokazuje mi gdje da idem i koliko je daleko.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #314
Mislim da je danas pao prvi km, nije 100% jer nisam nazvao tracker da potvrdi.

Tracker daje ipak neki dodatni osjecaj sigurnosti ako padne vec cu ga nekako naci u polju.

[attachimg=1]