Skip to main content

Topic: R3 (Read 24029 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: R3

Reply #60
jedva cekam da vidim kada ce model biti potpuno gotov =)

Odg: R3

Reply #61
 
koliki RPM i s kojom elisom očekuješ?
 
nisam jos na čisto u odabiru pogona ,sve ovisi o financijskom stanju,za pocetak elektro pogon,kad dođem do tih detalja ,molit cu savijet oko odabira motorahttp://www.flyfreak.net/Smileys/LightB/cool.gif
 

 čisto ideja, baš me zanima kaj Tomi misli o tome,
 da se u ovakav model stavi neki HET motor iz serije 700,
 odabir kv je dosta velik a u kvlitetu se nemora sumnjat.
 U ovakvu pilu mora ići kvalitetan pogon.
http://www.highendrc.com/member/31702/eshop/700-68motorspec.pdf
 

Odg: R3

Reply #62
Prekrasno  ???

evo obećajem da neću letjeti bixlera kada bude maiden ovoga  ;D
nego samo snimati s GoPro s tla   :)

 :D :D :D :D :D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: R3

Reply #63
koliki RPM i s kojom elisom očekuješ?
 
nisam jos na čisto u odabiru pogona ,sve ovisi o financijskom stanju,za pocetak elektro pogon,kad dođem do tih detalja ,molit cu savijet oko odabira motorahttp://www.flyfreak.net/Smileys/LightB/cool.gif
 

 čisto ideja, baš me zanima kaj Tomi misli o tome,
 da se u ovakav model stavi neki HET motor iz serije 700,
 odabir kv je dosta velik a u kvlitetu se nemora sumnjat.
 U ovakvu pilu mora ići kvalitetan pogon.
http://www.highendrc.com/member/31702/eshop/700-68motorspec.pdf

Ma ja ću ga nagovoriti da puknemo firtakta npr ASP 90 i zdravo!
Lakše,jeftinije i dimi!!!
Jel tak Mirtek!?
 ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: R3

Reply #64
Ovo je prestrašno.....

Od čega će se raditi avioni kad kalup bude gotov?


Odg: R3

Reply #66
Idemo Delaaat

 

Odg: R3

Reply #67
konačno okalupljivanje ;D

Odg: R3

Reply #68
konačno okalupljivanje ;D


Mirt,
molim te ako ti nije Problem ili ne zelis,tada u redu,
ali me interesuje koliko si vremena potrosio na samo polaganje ovoga sto se na slici vidi,mislim na ovaj nacin laminiranja,prvi premaz Materijalom koji je otporan na trosenje
i otprilike koliko kosta materijal koji si u gradio na ovo sto se vidi na velikom kalupu,
pocev od ove trece slike odozgo

Pozz

Odg: R3

Reply #69
konačno okalupljivanje ;D


Mirt,
molim te ako ti nije Problem ili ne zelis,tada u redu,
ali me interesuje koliko si vremena potrosio na samo polaganje ovoga sto se na slici vidi,mislim na ovaj nacin laminiranja,prvi premaz Materijalom koji je otporan na trosenje
i otprilike koliko kosta materijal koji si u gradio na ovo sto se vidi na velikom kalupu,
pocev od ove trece slike odozgo

Pozz
danas sam počeo s prvim premazom,gelkotom u10 h,želiranje oko 1h,drugi sloj 160g,želiranje 1h,onda 360g nekoliko slojeva,jedan sloj karbon kevlara,to te netreba zabrinjavati,jer imam dosta reslova pa to upucam u kalup,mada je to nepotrebno,i zadnji sloj zavrsio u 16 h

Odg: R3

Reply #70
Savršeno :) dakle ovo je onaj korak prije proizvodnje ultralakih letjelica ;)

Dakle redom:

hobby
ljubav
znanje
pokušaji
testiranja
potvrda
ulaganje
realizacija
rezultati

možda sam što izostavio, ali to su te ključne riječi koje vode bilo kojoj proizvodnji :)

Svaka čast
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: R3

Reply #71
Savršeno :) dakle ovo je onaj korak prije proizvodnje ultralakih letjelica ;)

Dakle redom:

hobby
ljubav
znanje
pokušaji
testiranja
potvrda
ulaganje
realizacija
rezultati

možda sam što izostavio, ali to su te ključne riječi koje vode bilo kojoj proizvodnji :)

Svaka čast
hvala kolega na pohvalama,da krasan je ovaj nas hobi,iz hobija se moze krenuti i u nesto vece,samo pronaci trziste,pametnih i sposobnih hrvatska ima,samo da nas netko malo pogura kroz ovo trnje 8)

Odg: R3

Reply #72
konačno okalupljivanje ;D


Mirt,
molim te ako ti nije Problem ili ne zelis,tada u redu,
ali me interesuje koliko si vremena potrosio na samo polaganje ovoga sto se na slici vidi,mislim na ovaj nacin laminiranja,prvi premaz Materijalom koji je otporan na trosenje
i otprilike koliko kosta materijal koji si u gradio na ovo sto se vidi na velikom kalupu,
pocev od ove trece slike odozgo

Pozz
danas sam počeo s prvim premazom,gelkotom u10 h,želiranje oko 1h,drugi sloj 160g,želiranje 1h,onda 360g nekoliko slojeva,jedan sloj karbon kevlara,to te netreba zabrinjavati,jer imam dosta reslova pa to upucam u kalup,mada je to nepotrebno,i zadnji sloj zavrsio u 16 h

Ne Mirt, ne zabrinjava me,
ne zelim ti sugerisati ovako ili onako,dozvoli samo da Kazem kako ja to uradim i dobijem veoma laganu i cvrstu Formu i za malo vremena,

poseban Kunststharz za ovu namjenu a povrsina toga je veoma tvrda i treba izbjegavati svaku dodatnu doradu,
taj materijal je u Kutijama vec u omjerima pripremljen, promijesas i prospes po najvisoj povrsini,po modelu,tvrdim Kistom razmazes da bi imao debljinu ca. 2mm,
nakon 20-30 minuta isto sa time sto je ova masa jeftina i prilicno gusta,ona je za 20-tak minuta tvrda i sada u velikoj Kanti-Posudi stavis Granulat Plastike posebne za ovu namjenu, postoji jeftini Epoxi kao dodatno vezivno sredstvo za ovaj granulat,on nije za laminiranje pogodan,
ovaj Drveni Ram ostaje kao sastavni dio Forme i ispuni se do ca.1-2 cm. do vrha.

sav posao za oko 2 sata zavrsen, nikakve Tkanine nisu potrebne,
ja cu na taj nacin raditi Forme za MIG-15 i opisat cu u slikama i tekstu,

Model cu uraditi od Balze i poletiti ga,Trup podijeljen uzduz,kako bi po njemu mogao uraditi Formu i poslije toga nastaviti letiti njime,takodjer Krilo i repne Povrsine,


Odg: R3

Reply #73
konačno okalupljivanje ;D


Mirt,
molim te ako ti nije Problem ili ne zelis,tada u redu,
ali me interesuje koliko si vremena potrosio na samo polaganje ovoga sto se na slici vidi,mislim na ovaj nacin laminiranja,prvi premaz Materijalom koji je otporan na trosenje
i otprilike koliko kosta materijal koji si u gradio na ovo sto se vidi na velikom kalupu,
pocev od ove trece slike odozgo

Pozz
danas sam počeo s prvim premazom,gelkotom u10 h,želiranje oko 1h,drugi sloj 160g,želiranje 1h,onda 360g nekoliko slojeva,jedan sloj karbon kevlara,to te netreba zabrinjavati,jer imam dosta reslova pa to upucam u kalup,mada je to nepotrebno,i zadnji sloj zavrsio u 16 h

Ne Mirt, ne zabrinjava me,
ne zelim ti sugerisati ovako ili onako,dozvoli samo da Kazem kako ja to uradim i dobijem veoma laganu i cvrstu Formu i za malo vremena,

poseban Kunststharz za ovu namjenu a povrsina toga je veoma tvrda i treba izbjegavati svaku dodatnu doradu,
taj materijal je u Kutijama vec u omjerima pripremljen, promijesas i prospes po najvisoj povrsini,po modelu,tvrdim Kistom razmazes da bi imao debljinu ca. 2mm,
nakon 20-30 minuta isto sa time sto je ova masa jeftina i prilicno gusta,ona je za 20-tak minuta tvrda i sada u velikoj Kanti-Posudi stavis Granulat Plastike posebne za ovu namjenu, postoji jeftini Epoxi kao dodatno vezivno sredstvo za ovaj granulat,on nije za laminiranje pogodan,
ovaj Drveni Ram ostaje kao sastavni dio Forme i ispuni se do ca.1-2 cm. do vrha.

sav posao za oko 2 sata zavrsen, nikakve Tkanine nisu potrebne,
ja cu na taj nacin raditi Forme za MIG-15 i opisat cu u slikama i tekstu,

Model cu uraditi od Balze i poletiti ga,Trup podijeljen uzduz,kako bi po njemu mogao uraditi Formu i poslije toga nastaviti letiti njime,takodjer Krilo i repne Povrsine,


vjerujem da postoje idruge tehnike kalupa,radio sam i sam nekoliko vrsta,za ovakav model mora postojati mala flexibilnost kalupa,model dijeluje jednostavan po konstrukciji,ali nije nimalo.u vojsci smo radili kalup za krilo koje je bilo u kombinaciji staklo ,kvarcni pijesak,ali to je 8)  malo pre skupi kalup

Odg: R3

Reply #74

 Mirtek,
Kvarcni Pjesak je najeftinij nacin kada se on uzima kao Punioc, tako se kaze za materijal koji dolazi iza Zelkota a to da bi samo ispunio
Ram kalupa, veliki nedostatak je sto tada Forma ispadne teska kao da je od Betona i jos veci nedostatak sto uzima mnogo Epoxyja i tada se u debljem sloju zagrije i tu se mora paziti inace moze uslijed povisene temperature da sve propadne,sve moguce eventualne preinake ili busenje Rupa je veoma otezano, Kvarcni Pijesak je vrazje tvrd,

ovaj Plasticni Granulat je veoma lagan,na Posudu od 20 Litara uzimam oko 700gr Epoxy plus ca. 210gr. otvrdjivaca, to se izmijesa vecom rucnom Bormasinom i istrese u Ram,komadom Drveta se lagano zbije, prednost je sto tada to mozes rezati,busiti kako zelis jer je Granulat mekan,
uostalom vidjet ces,sto nije za zanemariti je ovaj Epoxy koji se stavi u Granulat je poseban za ovu svrhu i osjetno jeftiniji od Epohyja za laminiranje,

inace si veoma dobar Mestar,za svaku pohvalu.