Skip to main content

Topic: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :( (Read 4438 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Eh evo mog iskustva, naime, u 12. mjesecu naručih Mustanga sa akcije, model raspona krila 1400:
http://www.der-schweighofer.at/en/product/93914/bk_mustang_p51_artf_1400_mm_modster_inkl._bl-antrieb_und_servos

Model je uredno stigao za 12 dana.

Međutua, prije par dana naručim model jednake veličine:
http://www.der-schweighofer.at/en/product/90964/bk_hawker_hurricane_pnp_1320_mm

i to im zapne, kažu , neće pošta primit jer je kutija duža od metra !!!!  ??? ??? ???
Pa rekoh, kako kad ste mi prije mjesec dana uredno poslali jednako veliki paket.
Odgovor je da je to "slučajno" prošlo, da su eto, 2 puta probali pa ne ide.
Jedina varijanta je da koriste nekakvu kurirsku službu za dostavu, ali to bi me koštalo....pazi sad...dodatnih 190€ !!!
Pa j***te, reko, jeste vi normalni, ne dolazi u obzir.
I eto tako ostadoh bez željenog aviona, sad čekam da mi vrate novac na paypal...nadam se da će to uskoro i napraviti.

p.s. i korespodencija s njima je ubi bože, imam osjećaj da samo jednom dnevno čitaju mailove

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #1
Eh evo mog iskustva, naime, u 12. mjesecu naručih Mustanga sa akcije, model raspona krila 1400:
http://www.der-schweighofer.at/en/product/93914/bk_mustang_p51_artf_1400_mm_modster_inkl._bl-antrieb_und_servos

Model je uredno stigao za 12 dana.

Međutua, prije par dana naručim model jednake veličine:
http://www.der-schweighofer.at/en/product/90964/bk_hawker_hurricane_pnp_1320_mm

i to im zapne, kažu , neće pošta primit jer je kutija duža od metra !!!!  ??? ??? ???
Pa rekoh, kako kad ste mi prije mjesec dana uredno poslali jednako veliki paket.
Odgovor je da je to "slučajno" prošlo, da su eto, 2 puta probali pa ne ide.
Jedina varijanta je da koriste nekakvu kurirsku službu za dostavu, ali to bi me koštalo....pazi sad...dodatnih 190€ !!!
Pa j***te, reko, jeste vi normalni, ne dolazi u obzir.
I eto tako ostadoh bez željenog aviona, sad čekam da mi vrate novac na paypal...nadam se da će to uskoro i napraviti.

p.s. i korespodencija s njima je ubi bože, imam osjećaj da samo jednom dnevno čitaju mailove

Steta, ponuda im je odlicna.

Ja sam prije pokusao od njih kupiti foxa i nisu skoro nista odgovarali na mail, tek ako im posaljes na njemackom nesto vise odgovore.

Na kraju sam foxa kupio
http://shop.lindinger.at/index.php
oni odgovaraju ali imaju drugih problema, samo kartica ne i paypal ...

Idealno bi bilo da imas nekoga u Madjarskoj blizu granice, no kad udjemo u EU ne bi smjeli vise zezati ni oni ni carina.

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #2
u lindigera primaju i paypal samo ih moras kontaktirati da bi platio paypalom, ja sam tako uzeo taylorcrafta
mos mislit

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #3
Nastavak slijedi, sad i na HobbyKingu, isto više paketi duži od 1050mm ne mogu u HR.
Htjedoh naručit Durafly Corsaira, znam da sam prošle godine u 12. mjesecu to sve normalno ubacio u košaru i da mi je dao koliko dođe poštarina na checkoutu, no sad više nema toga, piše croatian post restrictions za pakete duže od 1050mm. Strašno, naša pošta umjesto da se usavršava i napreduje, ona se još i unazadi.
Isto vrijedi i ako bi naručio sa skupljeg DE warehousea, mada tamo ima ipak jedna opcija expresnog slanja za, ni manje ni više 80$.
Kad na to zbrojim PDV kojim će me oglobit kad paket stigne, vratišmo se na onu staru Hrvatsku, "pola pije pola Šarcu daje", model bi me izašao ravno duplo nego što je cijena na HK :(
Jednostavno te država i njene pratećie službe tjeraju da švercaš sam preko granice....eh da sam bar bliže , ma otišao bi sam s autom do Švagija i kupio, a ovako :(((
Mogu se slikat.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #4
Ne prolazi ni ravno 1050, sto je jos gore imaju neko zbrajanje pa ne prolaze ni jako kockasti paketi.
Kada platis 40$ postarine na model od 60 pa na to carina konacna racunica bude uzasna, plus potrebna baterija i prijemnik i onda se pitam.

Kada je Alpha bila u pola cijene u HR to je bilo kako treba, narucis doma sutradan milina, tako je njima oduvijek.

Brzo ce 7 mj i EU pa onda gledamo sta imaju na akciji, free shiping i akcijska cijena, mozda i neki BNF.


Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #5
ha, a ja jučer kupio dva easystara :D
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #6
ja si narucim kod frenda u brežice i nemam tih problema :)

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #7
ja si narucim kod frenda u brežice i nemam tih problema :)
Jebga, ja nemam nikog u Zloveniji, a i daleko sam od nje
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Schweighofer - ne šalje velike pakete u HR :(

Reply #8
ako nekom treba pisat na njemackom nek se javi meni  :D al nebi preporucio kupovanje iz njemacke jer im je pdv u pm ogrovan pa su im i cjene na sva moguca sranja vislje od oblaka...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa