Skip to main content

Topic: Bixler za freakove - Reverb (Read 27083 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #45
Pa stavi gps pa znaš točno ovako je glupo na kraju nitko nezna koliko ide točno.
Ali ne sumljam da je tomin najbrži u hrvata :)

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #46
jes glupo, al tomo je negdje zametnuo gps...a ima i onaj program al i on je više manje precian...

lp
Toni

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #47
Diogen je dobio utješnu Žuju 0.5L a sutra mu nosim RareBear pilicu.
duplo sporiji od ovoga, ali mislim da mu je i 160 km/h dosta za početak  :)


Tom, sve OK, pivce-za-živce i to je to ! Ne treba meni RareBear jurilica...

Kao što je već nebrojeno puta rečeno: kada model startaš, moraš biti na čisto sa time da ga možda ne dobiješ čitavog natrag ili ga uopće ne dobiješ natrag.

Sudari nisu male vjerojatnosti kada leti više modela., no glavno je da se dešavaju dalje od publike kako bi eventualni komadi padali na livadu, a na po publici.

Kvar na modelu ili stanici je uvijek moguć, svašta može otkazati, od elektronike, mehanike, baterija zato je bolje poštivati sigurnosni koridor, tj. jedan dio je za publiku, modelare, parkiranje, hangare, a drugi dio je za  letenje.
Težina i brzina modela samo povećavaju opasnost!
Kod FF takmićenja čak postoji i nepisano pravilo, ako se model zaleti prema tebi i ne možeš se izmaknuti, nemoj hvatati model da ga ne oštetiš, nego mu 'dozvoli' da lupne o tebi i onda padne na tlo. No to je za modele od 200-400 grama koji lete bez elise brzinom cca 3 metra u sekudi i imaju zaobljen vrh... kod RC modela težine i brzine su neusporedivo veće, pa je ta 'kinetika' opasna.

U prilogu je CIAM (FAI) sigurnosna preporuka za RC letenje, odnosi se na natjecanja, ali je porpuno primjenljiva i na modelarske neformalne susrete.

Damir


Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #49
A nema šta  vidi se koji je kvalitetnije napravljen. :) Hobbyking rules :)
Tom ovo je strasno brzo.

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #50
U duhu aktualnog Star Wars serijala čini mi se da ti i Fran imate najviše midikloriana u žilama.   ;D

lp
Toni

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #51
Tom svaka čast , stalno pomičeš ljestvicu , imaš tu pozitivnu energiju koja te stalno gura naprijed.

A što se tiće padova i sudara to je nažalost po zakonu brojeva uvijek moguće.

Znam da ti je sigurnost prije svega ali sranja se događaju.

Kad je već toni započeo , neka sila bude sa tobom  !!!!!!
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #52
Tom daleko najbolji pilot na kanalu neznam dali ste primjetili ali frajer leti a ne vidi di mu je model al opet ga nekako dofura do sebe. :)
Zanimljivo je kao on priča sa Diogenom i kaže ček ček samo malo na (2:20) i onda nastavi dalje da priča a model ide sumanuto.
P.S. toni ajde priznaj da si ti letio iza kanala vidim da ti viri antena a tom je hodao sa ugašenom stanicom okolo.

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #53
mATC iliti minijaturni ATC .............. predlažem da se svako okusi u tome .................. e, ja sam dnas kontrola leta i mene se sluša.

Mislim da je povećenjem modela u zraku tako nešto neophodno.

SP ( srdačan pozdrav )

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #54
mene zanima koliko tomina jurilica ide...može li netko procjeniti otprilike...ovdje je za usporedbu jedan prelet od 315 km/h

krasni, kaj ti se čini ti si bio tamo ...

lp
Toni

To je bolid,a ne jurilica,nemreš bolivit kako to ide!!!
Najgore je to kaj je model mali i bijeli i svaka čast Tomu kaj ga uopče vidi,pogotovo kada je dalje i u okretu.
Iskreno,neznam procijeniti kolika je brzina,ali je poveća i mislim da je tu negdje kao i onaj crveni Me,ak ne i veća.
Uglavnom,meni prebrzo!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #55
U duhu aktualnog Star Wars serijala čini mi se da ti i Fran imate najviše midikloriana u žilama.   ;D

lp
Toni

Da,i nek je sila s tobom! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #56
Joj, Majk pa ti si nas provalio. A baš sam mislio da sam tamo dole nevidlljiv. E, pa kako bi inače Tomo pričao, gledao prema Diogenu i u isto to vrijeme onako letio. Tomo we are busted!  ;D ;D ;D

lp
Toni
 

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #57
btw, to su prva pražnjenja tih batki, a poznato je da se one tek razrade nakon par punjenja,
na oko se ne bu vidla razlika, ali u RPM-u i nekoj decimali brzine bi mogla...

e da, nakon trke s Franom, di je motor radio skoro cijelo vrijeme na 100%,
sletio dole ledenog motora, regler mlak (30C), batka također (30C)
sick.  ništa se ne tjera preko granica, sviđa mi se i ovaj HET 2w25 + YEP100A setup  :)
oko 40A cucla u zraku brijem, na tlu oko 50, motor ide i do nekih 70ak inače...

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #58
Quote
Kvar na modelu ili stanici je uvijek moguć, svašta može otkazati, od elektronike, mehanike, baterija zato je bolje poštivati sigurnosni koridor, tj. jedan dio je za publiku, modelare, parkiranje, hangare, a drugi dio je za  letenje.
Težina i brzina modela samo povećavaju opasnos !
 mislim da jeovo  napisano zbog preleta iznad publike.. tj iznad nasipa uzduzno..

inace ti je dobra jedralka ;)

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #59
thnx.  8)
pila je MRAK, pogotovo za HK razmjere,
ali dobro, zna se da to njemačka firma Mibo modeli tamo preselila proizvodnju radi uštede i sada je kinez ofarbao krilo u drugu boju
i dila na HK stranicama oni što oni prodaju pod svojim 'made in germany'  ;D

iako su prognoze u prvim postovima bile pesimistične...
Quote
Biti će to lijepa jurilica, no ne očekuj neku spektakularnu brzinu (250+) sa profilom MH43
ispalo je bolesno brzo.  ???

nego glede pilotiranja,
možeš li mi ti reći(ili drugi koji pišu o tome) u kojoj sekundi točno filma sam preletio iznad ljudi, ne nasipa lijevo od nas di nije bilo nikoga?
(prelet koji sam stavio na početak filmića je u biti zadnji prelet tog dana, nakon trke s Franom, čuje se kako priča,
 meni su prazne baterije i manja brzina nego što smo letali dalje, preko kanala tokom toga dana)

dosta se raspravlja o tome i na PM i na mailovima koliko čujem od ljudi koji ih dobivaju pa mene pitaju o čemu se radi,  ::)
pa mi molim te ukaži, ja sam pregledao filmić možda prepovršno,
samo vidim jedralke kako kruže iznad nas i autiju,
ali to je ok jer one imaju oko 400-500 grama i spinner naprijed te ne idu brže od 30 km/h
pa samo mogu oštetiti neki auto, čovjek se izmakne očito.

thnx.