Skip to main content

Topic: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik (Read 1830 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Imam Turnigy 9x i frsky modul i stigao mi je voltage sensor  
http://www.ebay.com/itm/140723873981?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
i LCD ekran... na senzoru sam prelemio crvenu zicu sto ide od baterije do senzora na 2S kao sto i u manual-u pise ... spojio na A1 ( a kasnije i A2 ) port na prijamniku ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14356__FrSky_D8R_II_PLUS_2_4Ghz_8CH_Receiver_with_Telemetery.html ) ... stavio sa volatage devider na 4 ( i 3 sam probao ) i stvar ne radi ... vise ne znam sto bi ... iako mi je zapela jedna stvar za oko ...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16671__FrSky_Battery_Voltage_Sensor_FrSky_Telemetry_System_.html

http://www.ebay.com/itm/140723873981?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

obratite pozornost na raspored pinova na prikljucku... na mojem je crvena na kraju konektora a na hobbykingovom je crveni na sredini... e sad, probao sam i to - prebacio sam crveni na sredinu i probao stavit voltage devider i na 3 i na 4 ...

znaci konektor sam stavio u prijamnik tako da crna zica ide "skroz gore" na "G" - ground , a na senzor sam spojio samo crvenu zicu kao sto pise u manual-u ...

I to ne radi...nista ne prikazuje na ekranu ... na izlazu senzora voltmetar prikazuje 2.8V

Jel ima netko nekakav savijet?

Odg: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #1
Imam isti rx i senzor, pogledam kad dođem doma na kojim pinovima su koje žice. Ako želiš pošalji mi broj moba na pp pa te nazovem.

Odg: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #2
Evo malo sam poslikao, pa mozda netko dobije ideju kako rijesiti ovaj problem...

Dakle, senzor je spojen na A2 ( sa A1 je maknut onaj jumper ) i vidi se da je crvena zica koja ide od baterije do senzora prelemljena na 2S  ( koristim 3S bateriju )



kako sam spojio senzor



postavke na LCD-u



i nakon toga dobijem



Na LCD-u se vidi da sam postavio alarm i ono što je zanimljivo je da alarm radi..dakle, baterija mi je oko 11V i nakon što spojim bateriju, Tx pocne svirat...
Znaci, ipak komuniciraju...ali zasto nemam ispisa?

Re: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #3
Evo kako kod mene izgleda:








Meni je dakle senzor na 3s zalemljen
Spojen na a1 analogni ulaz na pinove a1 i g, crvena i crna žica sa senzora
Voltage Djelitelj na 6
Alarmi su mi na 128 i 136

Ne kužim kako kod tebe se alarm čuje kad spojiš senzor, meni se čuje sve dok ne spojim.

Na slici ne vidim da si spojio ground od ulaza senzora na ground od baterije?

 

Odg: Re: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #4

Meni je dakle senzor na 3s zalemljen
Spojen na a1 analogni ulaz na pinove a1 i g, crvena i crna žica sa senzora
Voltage Djelitelj na 6
Alarmi su mi na 128 i 136

Ne kužim kako kod tebe se alarm čuje kad spojiš senzor, meni se čuje sve dok ne spojim.

Na slici ne vidim da si spojio ground od ulaza senzora na ground od baterije?


Meni alarm pocne svirat dok sve spojim, dakle i senzor i bateriju ...

Nisam spojio ground od bateriju jer ne nepotrebno spajati...masu ima preko prijamnika...uostalom, to pise u manualu da se ta zica ne spaja jer zbog "ground loop" moze doc do krivog ocitavanja...to nije ni bitno, jer alarm radi što znaći da komuniciraju nekako...kad spojim voltmetar na izlaze senzora koji idu prema prijamniku, voltmetar mjeri 2,77V što je dobro jer na ulazu na prijamnik ne smije bit vise od 3,3V.
Razlika izmedu 2S i 3S na senzoru je preciznost, uostalom, evo screen-shoot-a od manuala:



senzor spojen na A2
Ako stavim alarm na A1_1 (  1<218 )(taj interni voltmetar), BEZ JUMPERA, alarm svira onako polako...
ugasim stanicu, otopcam bateriju, upalim stanicu, podesim alarm A2_1 na 3<218 ( sad je A1_1 na 0 ), prikopcam bateriju i alarm pocne svirat brzo ...
znaci alarm radi, ali prikaz na nuli  :-[

Re: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #5
Što se tiče spajanja, čini mi se ok.

Da li ti se išta ispisuje na ekranu? Rssi vidim da ti je 0, možda ne valja link između rx i ekrana?

Odg: Re: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #6
Što se tiče spajanja, čini mi se ok.

Da li ti se išta ispisuje na ekranu? Rssi vidim da ti je 0, možda ne valja link između rx i ekrana?

HVALA VEX!

jedan konektor na žutoj žičici nije bio dobro spojen...zamijenio sam tu cijelu žicu i sad napokon sve radi!

evo rezultata:  ;D



e jos jedno pitanje...senzor je na A1 sad, i devider je 4, ali kad je desni devider na 4 ( na slici je na 0) onda mi i na desnoj strani prikazuje neke nebuloze tipa 12.6 ... Zasto?


Re: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #7
Aj super da je proradio. Telemetrija je zakon.

To je neki interni napon, i meni se ispisuje, stavio sam divider na 2, mislim da je to interni vcc od rx-a, ali nebitno, i nekorisno.

Edit: Vidim da sam bio napisao link između rx i ekrana, što naravno nema smisla, mislio sam na link između ekrana i tx modula, dakle žuta žica je bila između ekrana i modula?

Odg: Frsky telemetrija - Problem kod spajanja senzora na prijamnik

Reply #8
da... jedna od onih koje povezuju tx i lcd