Skip to main content

Topic: Quick Thunder 3 channel helicopter ne dobija signal (Read 1498 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quick Thunder 3 channel helicopter ne dobija signal



http://www.daynilshop.com/quick-thunder-6009-mini-black-helicopter.html



Dobio sam skoro besplatno ovaj helikopter na nekoj aukciji. Prodavac mi je rekao da je na njemu sve radilo i da ga par meseci nije koristio i kada ga je ukljucio nije htelo da mu radi da samo svetlela dioda i da je kao baterija se pokvarila i pokusao da nadje drugu pa odustao a orginalnu bacio. Za njega baterija ide  Lipo 3,7V 85mAH .
 Ja sam uzeo iz Sony Erisson K800i telefona bateriju od 3.6V 550maH i privezao je umesto orginalne i ista stvar se i meni desila. Svetli neka crvena mala dioda na elektronici kad se ukljuci helikopter dole na dugme ON/OFF ali ne reaguje na komande upravljaca.
 Probao sam direktno zice od te baterije na svaki od 3 motorcica helikoptera i svaki se dobro okrecao.
Jel ima neko ideju sta tu moze da ne bude u redu? Da li je prijemnik u helikopteru i ne znam ni kako on izgleda u ovom modelu?

Odg: Quick Thunder 3 channel helicopter ne dobija signal

Reply #1
ovo ti je igracka na infracrveno i sve ti je integrirano na  ic plocu tak da prijemnik ne moras ni trazit
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Quick Thunder 3 channel helicopter ne dobija signal

Reply #2
Dobro u redu znam da je igracka ali da li ima ovde neko ko se razume dobro u to da mi pomogne sta to moze biti. Ovaj prodavac mi  garantuje da je ostavljen potpuno ispravan i da mu se samo nakon godinu i vise dana baterija propala.
Ne znam sta moze da mi bude problem. Baterije ove 6x1.5V AA su stare ali ispravne, ja sam stavio kameru od telefona na daljinac i video sam da zmigaju ove diode. Ne znam sad koliko pune treba da budu te baterije da bi slale signal?

Odg: Quick Thunder 3 channel helicopter ne dobija signal

Reply #3
Desava se nesto jako cudno kada okrenem + - zice od baterije pogresno onda se okrecu dve elise, a kad stavim normalno + - onda se nista ne desava