Skip to main content

Topic: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter (Read 18580 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #45
Meni se sviđa uradak...slika čista i mirna ,krajolik fenomenalan,jedino ''D'' nema posla ...nadam se da stiže veliki 3D,pa će ona opet u prvi plan...nisam nikakav znalac ali moram nabaviti nešto slično ,o tome će mo razgovarati.Velik i Lijep pozdrav iz Splita :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #46
Meni se sviđa uradak...slika čista i mirna ,krajolik fenomenalan,jedino ''D'' nema posla ...nadam se da stiže veliki 3D,pa će ona opet u prvi plan...nisam nikakav znalac ali moram nabaviti nešto slično ,o tome će mo razgovarati.Velik i Lijep pozdrav iz Splita :)

Bit ce i veliki 3D, ali idem redom, jedno od pravila je da lako stane na zadnje sjediste, neke modele sam rijetko letio bas zbog previse posla da se spakuju,
moram jos malo testirati kako modeli s tockovima podnose moja slijetanja u polje, koristim tehniku stall pri maloj visini da se ne kotrlja previse a opet da se ne nagne na stranu.

Tri se pokazao jako zgodan za ponijeti, moze se sklopiti i nositi u ruci,
osim osjetljivog repnog mehanizma ne vidim neke druge mane a prilicno zabavan.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #47
Da Marko , propozicije stoje , ni sam nisam letio velike IC modele radi osobnog komoditeta, i pripreme prije, a čiščenja poslije letenja,tako da sam više montirao i čistio nego letio.Na kraju sam prešao na E-drive , a samo ostavio  IC Cessnu 182 ,1700 mm(iz sentimentalnih razloga), a svi drugi su  elektro.Još moram nabaviti quadro ili tricopter FPW ,  pa sam miran.
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #48
Prava je steta sto je interes za tri copterima slab, ima nesto u nacinu kako lete,
evo jos jedan pokusaj da nagovorim da i drugi naprave koji.

http://www.youtube.com/watch?v=5u9K-XTdkKU

ovo sam otisao kod kolege u blizini, u jednu ruku tri ruksak s baterijama i stanicom i prosetao, vrlo prakticno za ponjeti i malo letuckati,
cak i za neka pocetnicka snimanja cisto ok, pogotovo ako ne piri vjetar.

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #49
sklopljen izrazito kompaktan

[attachimg=1]

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #50
1.6 gore

[attachimg=1]

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #51
Rjesenja s lopticama se siri i postaje prihvaceno,
jedino je njihova ljepsa nije raznjic nego carbon.



Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #53
vidio sam ti video kod hk, super izgleda!!

i ja razmisljam jel da si napravim koji tricopter jel jos jednog quada. imam hexu i quick n dirty quada ovdje a zelim nesto jace i brze  :P

jel ti se ne trese zadnji motor?

Odg: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #54
vidio sam ti video kod hk, super izgleda!!

i ja razmisljam jel da si napravim koji tricopter jel jos jednog quada. imam hexu i quick n dirty quada ovdje a zelim nesto jace i brze  :P

jel ti se ne trese zadnji motor?

Servo stalno nesto radi pa izgleda kao da motor trese, orginal motor mount je los pa mi je 4tm napravio posteni.

Ovako izgleda motor mount kada ga pravi majstor napravi ( Hvala 4tm )

[attachimg=1]

prednje jos nisam zamjenio.



Re: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #57
Ja sam ga uzeo dosao na vrata za 10 dana vrijedi svake kune. Servo odlicno zasticen, mjesta za sve jedino je malo stisnuto doci do kk2.

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Re: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #58
Ja sam ga uzeo dosao na vrata za 10 dana vrijedi svake kune. Servo odlicno zasticen, mjesta za sve jedino je malo stisnuto doci do kk2.

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

Moze slikica, video u letu ili ako imas volje napravi thread build log review, ja sam se nagledao na rcgroups od tricopter yaw mehanics na dalje a eto promakao mi krasan okvir,
pricekat cu jos taj mjesec dana da carina ne zeza i nabavljam jednoga.

Re: X900 Tricopter - moj prvi Tricopter

Reply #59


Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak