Skip to main content

Topic: Problemi sa brushless outrunnerom! (Read 2016 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi sa brushless outrunnerom!

Pozdrav ljudi!Imam neki cudan problem sa outrunnerom 2410-09.
Evo to je bas ovakav sa slike
http://tinyurl.com/cznru7q

Problem je u tome kad stegnem elisu,ono zvono s magneticima se pocme jako tesko okretat,tolko tesko da jedava rukama ga okrenem.A ako malo popustim saraf onda mi se desi da se odsarafi elisa kad nabijem gas.To je motor stavljen na zagija tak da je motor iza i zice se zamjenjene da odgovara zagiju,znaci vrti se u obratnom smjeru nego sto li je originalno podesen.Motor je nov.Rastavljo sam ga i nemogu shvatit za sta on grebe.Tj. zbog cega se trenje tolko naglo poveca.Gledo sam napred na zvonu kroz one rupe da nije slucajno se previse priblizio namotajima pa da zapinje al ima dosta mjesta!Gledo sam i odotraga to zvono,cijeli taj krug ima solidno dosta mjesta izmedu magnetica i elektro magneta.
A oni imbus sarafici na zvonu su stegnuti i dobro postavljeni na osovinu na onaj ravni dio osovine!Jednostavno nerazumijem,lezajevi se okrecu dobro i kad je zvono skinuto osovina se odlicno da vrtit prstima.A kad se stavi zvono isto se vrti ljepo dok se nezatege elisa:S.Sad sam nekak jedva uspio zategnut lagano elisu da se lagano okrece motor i onda sam jos jedan sarafic stavio da stisne ovog da se neodsarafi i sad to sljaka al svaki put kad budem malo lose sletio i malo zakasnio s oduzimanjem gasa ce mi se to odsarafit i onda ce mi opet trebat 2 sata da samo zasarafim elisu!

Odg: Problemi sa brushless outrunnerom!

Reply #1
Mozes staviti sliku bas tvog motora?

Ovako na prvu mi zvuci kao da "natezes" osovinu, tj. opterecujes lagere. Tocnije, prije propa ti fali jos neki komad :)

Odg: Problemi sa brushless outrunnerom!

Reply #2
I ja isto mislim da je problem u tome sto natezem osovinu,pa ona vjerovatno zadnji lezaj previse stisne s onom plocicom pa vjerovatno on se oteza.Budem stavio slike ak cu ga danas rastavljat sto je vrlo vjerovatno.Jer puno je posla dok ga rastavim pa ponovno vratim a mislim ic letit dok je ljepog vremena.