Skip to main content

Topic: NURF tj. IVOR (Read 70934 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #75
Krila su s doljnje strane presvučena samoljepljivom trakom a s gornje folijom 3.
Elevoni su također presvučeni folijom 3 a spoj elevona i krila s onom tanjom 1.7
čisto za probu.
 
 

 

 

 

 
 

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #76
Quote
Krila su presvučena i težina je 652g što je s obzirom na foliju puno manje nego sam očekivao.
Za trup sam koristio foliju iz papyrusa ( ona prozornija al bolje drži ) a za krila
d-c fix ( shit ), jako loše držanje pa pomišljam na ponovno presvlačenje.
Možda mi u međuvremenu stigne laminat folija koju sam naručio, a ako ne, hebiga ide u zrak i ovakav.
Quote


Samo mali osvrt na težinu modela koji je sad sa gornje strane presvučen sa novom folijom+folija u boji radi bolje vidljivosti.

RTF je 640g

Znaći da se model preboji u željene boje i presvuće u ovu foliju još ovijek je puuno lakši od verzije sa "d-c fix" i inima.
O kvaliteti prijanjanja na stirpor nema diskusije, nova se ponaša kao Oracover, poslije peglanja postaje tvrđa te time  bitno učvršćuje krila.

Kako se ljepilo aktivira temperaturom sve do peglanja možemo ju namještati do mile volje.

Foliju trebaju potvrditi mjerodavni a poslije toga bi se mogla naći vrlo povoljno i kod nas.
Problem je što se može naručiti samo na veliko ( 300m ) a ovo kod mene su probni primjerci.

Više o foliji u temi o folijama.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #77
Ja sam malo u zaostatku ali ako sve bude islo po planu iduci vikend je maiden,
inace radije volim prvo vidjeti da li sve radi pa objaviti ali kako je prototip/experiment nesto slika ranije.


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #78
Ivor je obljepljen, motor na mjestu, ESC lagano ukopan sastrane radi što boljeg hlađenja i ostaje postavljanje srvoa i spajanje setupa.
 
Za pogon sam predvidio motor 2826 2200kv i za početak prop 6x4 ( 7x6 u rezervi ).
Kako sad izgleda uz male dorade Ivor bi mogao poljetati i sljetati i na vodu.
Naravno u tom slučaju bi trebalo doraditi oblik doljnjeg dijela trupa i ugraditi ruder.
 

 

 

 

 

 




Odg: NURF tj. IVOR

Reply #82
@Plavi stvarno si ga ukrasio,
izgleda fenomenalno.

Sahovnice su odlican detalj, vidim da ce uskoro biti i naljepnica rcwings. :)

Ispao je dosta lagan.



Odg: NURF tj. IVOR

Reply #85
Nisam stigao dovršiti...tja, nemam dobro opravdanje... :D .
Servači su već unutra (digitalci DS 918) , a odlučio sam se ipak na jači setup , tek ga treba ugraditi: NTM 3530, 8*7 , uz ESC OPTO 50 A, pa da vidimo kako će to letjeti (ako će  ::) ?) . Nadam se sljedeći vikend maidenu.
Shema boja je ' Kraljevski Švedsko'.. a vertikalac sam presvukao u neke Picasso lude kombinacije od ostataka Oralight-a .
Damir



Odg: NURF tj. IVOR

Reply #88
Diogen - dizajner mjeseca!

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #89
Damir, pa ovo 'zgleda fenomenalno! Svaka čast, a i sviđa mi se izbor motorizacije  :)
MAK Zapad