Skip to main content

Topic: ESC 30A, motor 70A (Read 1916 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC 30A, motor 70A

Jedno kratko pitanje, moze li se (privremeno, samo danas, sutra stize ESC 100A) spojiti navedeni motor s navedenim ESCom u ako (bar se nadam) ne povuce vise od tih 30ak A?
I sto bi se dogodilo da i povuce tipa 50A?

Re: ESC 30A, motor 70A

Reply #1
Pa ako već moraš spajati, nemoj da povuče više nego što je esc dizajniran :-) ako vuče manje, trebalo bi biti ok. Ako povuče više,
možda će crknuti, možda neće, to ti nitko ne može reći sa sigurnošću. Ako ipak ideš sa time, stavi neku malu elisu, i vidi tablicu koliko motor vuče sa pojedinim elisama.

Odg: ESC 30A, motor 70A

Reply #2
Hvala :) nije za elisu, nego za romobil, i da mene vuce :D
Po proracunu nebi smjelo bit vise od 20ak A tako da mozda bude dobro za probu

Re: ESC 30A, motor 70A

Reply #3
Kaj ti vrag neda mira pa ne možeš čekati do sutra?  :-)

Posudim ti ja 70A esc ako ti treba.

Odg: ESC 30A, motor 70A

Reply #4
Nece povuc preko 30A u praznom hodu...

Odg: ESC 30A, motor 70A

Reply #5
Da, nemam mira :)

Ma sad sam tako ljut, slozio sam nosac za motor na romobilu u "x-mod", a onda mi smetaju 2 sarafa koja spajaju motor sa romobilom. Trebao sam sloziti u "+" tako da os kotaca, os motora, ali i os jednog sarafa budu na istoj osi. I to je ok, i sad sam napravio, al ove druge 2 rupe nemam kam vise zbusit, pa se jos treba nes malo zavarit. A cetvrta nema gdje, al posto sam stavio ne M4 nego M6, mislim da su sastvim dosta i 3 sarafa...

Re: ESC 30A, motor 70A

Reply #6
E da, pravi inžinjer ne pogađa iz prve :-)

Odg: ESC 30A, motor 70A

Reply #7
Da, vrlo rjetko :D bumo vidli sutra kak bu to. Nosac je original od motora, a motor je ovaj: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18184__Turnigy_Aerodrive_SK3_6374_149kv_Brushless_Outrunner_Motor.html

E sad, izmedu nosaca je lancanik, a s druge strane je s ova vanjska 4 sarafa stegnut na ramu romobila. Sad kako cu okrenut to iz X u +, onda necu imat mjesta za 4 nego samo za 3 sarafa. Al rupe na nosacu od motora su predvidene za M4, a ja sam to prosirio i stavio M6, tako da se nadam da bu to dovoljno jako (ipak je motor 1.2kg tezak)