Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 344306 times) previous topic - next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.


Odg: SD team testiranja

Reply #2327
Jedan motor se pregrijava (odnosno grije se više od ostala 3), ali dobro radi, dovoljno snage i nema vibracija. Šta može biti uzrok osim ležajeva. Inače naoko sve izgleda normalno, čak ni kod ležajeva nisam primetio neku anomaliju.            http://rctimer.com/product-936.html

Odg: SD team testiranja

Reply #2328
Od th range malo promasen do teziste rotora nije bas u sredini.


Odg: SD team testiranja

Reply #2329
Kako ti je Maki rekao vrlo vjerojatno cg nije u centru pa ti je taj motor više opterečen ali to nije ništa značajno jerbo je to u svake pile...

Odg: SD team testiranja

Reply #2330
...a tek sad sam se našao u čudu.!?. 1. Šta je to th range. 2. cg nije u centru. ali čega? rotor u odnosu na stator, ili kompletan motor u odnosu na kostur quada

Odg: SD team testiranja

Reply #2331
Imaš dosta na temu cg baš na forumu, malo pročitaj teme od prije ali u osnovi niti jedna letjelica u samogradnji nije stoposto simetrična pa samim tim nije niti cg...(razlozi su od mehaničkih zahtijeva do mehaničkih problema preko preciznosti izrade i konstrukcije i sl....)
Želim reći da opterečenje svih motora nije jednako (u hooveru), pa samim tim je taj motor topliji....

Odg: SD team testiranja

Reply #2332
Shvatio. Samo nisam znao na koji cg misliš. Ali šta je " th range " to za mene još uvjek predstavlja veliku enigmu. Očekujem od sprefler da se očituje o svojim optužbama

Odg: SD team testiranja

Reply #2333
Th (throtle ili gas) za svaki novi set-up kada se promijeni motor ili regler treba napraviti th range (pojednostavljeno rečeno  regleru, motoru i stanici kažeš gdje je početak i kraj gasa i koliki je to raspon-100%)

Odg: SD team testiranja

Reply #2334
to je urađeno. znači ta je u pitanju cg
                                                       hvala

Odg: SD team testiranja

Reply #2335
Danas stigle multistar batke 4s 16000mah....
Odletio prvi testni let pa usporedio podatke s tatu 4s 16000mah..
Za sada gotovo da i nema razlike....
S tatu sam na x12 letio 24min do prvoga alarma 3.5v po čeliji i isto toliko s multistar.
Dimenzije skoro pa iste a težina razlika 1gram..... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #2336
4tm di si nabavio ove 16ah batke? HK? EU ili international?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: SD team testiranja

Reply #2337
Stigle s EU skladišta....prvi dojam nije loš...naravno da je tatu bolja ali je znatno skuplja...
Dobro kod multistara je što su 4s 2p 16000mah...naponska razlika među čelijama pod opterečenjem je manja od 0.05v
 

Odg: SD team testiranja

Reply #2338
Iskreno pitam jer imam e-bike i uskoro slažem novi. Do sada sam koristio turnigy, ne znam kako ove nisam ni vidio do sada... ove baterije su jeftine! Slobodno napiši sve što znaš o njima :D
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: SD team testiranja

Reply #2339
Malo znan al mogu napisati  :)
Prvo punjenje i let od 24min s potrošnjom od oko 45A do napona 14.00V.....po meni nije loše...vidjet ću kakva je nakon 100 ciklusa iako mislim da će biti ok.
U zadnjih 2 godine istestirao sam večinu 4s batki i u pravilu svi proizvođači lažu o C (udarna snaga baterije) baterija.
Čak su mi se batke s nižim C pokazale bolje na multirotorima.(manje grama - manja potrošnja - pa veliki c nije ni potreban)


Kod uporabe na bajsu možda razmisliti o nekom kučištu s mekanom oblogom kao zaštita od udaraca i vibri.....




http://www.youtube.com/watch?v=Ol3RVMKXgf8


Evo nakon 20min leta stanje napona po čelijama.....