Skip to main content

Topic: quad problem (Read 1548 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

quad problem

Neki dan sam sastavio quad sljedećih konfiguracija:

Motori: Emax CF2822 1200KV
ESC: Hobbywing Skywalker 20A 2A-BEC
Propeleri: 8x4.5"
Kontroler: KKMulticopter Blackboard v5.5
Stanica: Nine Eagles j6pro 6 kanalna
Frame: homemade






Nakon što sam skinuo posljednji firmware i podesio kontroler odlučio sam se za svoj prvi let. Naravno kako to sve biva ništa ne može proći bez problema :) Nakon svakog pokušaja polijetanja quad se hoće prevrnuti, 2 motora točnije 2 i 3 kao da brže rade za isti gas. Propelere i motore sam postavio u x konfiguraciju.. Kada hoću ići naprijed ili nazad čini mi se da dobro odrađuju svoj posao.. Dolje sam postavio video da me bolje shvatite o čemu pričam ;)

Quad flip problem

Sorry za loš snimak.

Bio bih zahvalan ako bi netko mogao ponuditi neki savjet kako da riješim taj problem ;)

Odg: quad problem

Reply #1
Neznam dali si kalibrirao throttle range na reglerima, vrlo vjerovatno je u tome problem. Odradi ovu proceduru sa videa na sva 4 reglera, znaci moras spojit taj regler koji kalibriras  na 3 kanal na receiveru i tako svakog posebno, ali skini propove dolje za svaku sigurnost, da nebi bilo veselja,  : ???

Electronic Speed Controller Calibration guide


Odg: quad problem

Reply #2
kad ih tako podesim i sve vratim na normalu počinju kolo igrat sa zvukovima xD evo u prilogu sam stavio kako ih ja podešavam prema uputama u 4. koraku


Odg: quad problem

Reply #3
Neznam bas za to kalibriranje kroz KK, najbolje ti je odspojit sve motore i spajaj ih direkt na 3 kanal receivera i tako kalibriraj.


Odg: quad problem

Reply #5
Mislim da je možda problem i u stanici.. Ona je po defaultu nariktana za SoloPro modele avion/heli pa bi bilo dobro ako netko zna baratat tom stanicom ili je pokušao upravljati quadom nek mi se javi :) :)


Odg: quad problem

Reply #7
riješen problem stavio sam od kapteinkuk v4.7 firmware i samo je trebalo reversat gyro :)