Skip to main content

Topic: Izlizani navoj (Read 7924 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Izlizani navoj

Reply #15
Pa morali smo malo pametovati, posto to nitko drugi ne pametuje na ovom forumu! ;)

Odg: Izlizani navoj

Reply #16
Kvalitetan feder se prvo ne ljepi s nicim, a kada se navoj dobro ureze i pravilno upuca, nema sanse da se izvuce!

Puno je jednostavniji i puno jaci od mesingane pikse, naprimjer kada upucate feder u blok da bi se glava stegnula na 12kg izdrzi bez problema dok mesingana piksa ne!


Mesingane pikse preporučam kako sam napisao za navoje do 6mm zbog gore navedenog a i navoj i vijak lijepo zagrize kad se stegne tak da se neće odšarafiti. Vijak od 6mm i one manje nemožeš stegnuti na 12kg jer bi puknuo, znaš i sam, tako da ne govorim o velikim navojima nego onim manjima koji su prisutni u modelarstvu kakvo se u većini prakticira na ovim prostorima.
 
Zato što si spomenuo kilažu na koju stežeš za pretpostaviti je da govoriš o M12 i većim navojima. To je skroz druga priča.
Pošto u postu nije navedeno o kojem navoju se radi možemo nagađati al teško da je M12 ako se radi o "motorčiću".
 
Ljepljenje sam spomenuo jer će tako samo još više oštetiti oštećen navoj na malom motorčiću a osim toga tak zaljepljen vijak neće držati nego će ljepljenje držati vijak da ne ispadne usljed vibracija. Nikakvo ljepljenje nije riješenje, bar ne trajno i sa željenim rezultatom.
 
Kako smo utvrdili najbrže i naj jednostavnije a i u većini slučajeva jedino moguće je narezati veći navoj. Tu se svi slažemo :)
Čovjek je pedantan pa nebi narušio estetiku aviona zato bi rađe vratio na stari navoj :) ako je do toga onda ih može sve povećati.
 
 

Odg: Izlizani navoj

Reply #17
rijec je o M3 navoju
rupa je tik uz rub motora (razmak rupa 19mm)
tako da ako idem radit novi navoj M4 moglo bi se desit da sj**** cijelu rupu

uzeo sam thread lock 2701 sinoc zaljepio i danas sam probao to odvidat i neide pocela mi se glava vide izjedat ali nisam uspio odvidat

tako da pretpostavljam da ce to drzat  :-\ 


Odg: Izlizani navoj

Reply #19
zac bilo bi super da ima 3 ostala vijka ima ih samo 2 i ta dva su lagano izlizana kamo srece da ih je 3 zdrava


Odg: Izlizani navoj

Reply #21
hvala na pomoci
sad cemo vidjet kolko i kako ce to drzat

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.