Skip to main content

Poll

STANICE - ANKETA

  • Spektrum DX6i + prijemnik - AR6210                            |  129.90 €
    7 (17.9%)
  • Hitec Optic 6 Sport + prijemnik OPTIMA 6                      |  144.90 €
    3 (7.7%)
  • Futaba 6J S-FHSS + prijemnik R2006GS                        |  175.50 €
    7 (17.9%)
  • GRAUPNER MX-12 HoTT + prijemnik HoTT GR-12            |  179.90 €
    3 (7.7%)
  • FrSky 2.4GHz ACCST TARANIS X9D                                |  172.25 $ (nedobavljivo)
    19 (48.7%)

Total Members Voted: 36

Voting closed: September 23, 2013, 03:58:45 pm

Topic: ANKETA - Koju stanicu biste kupili (Read 9101 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #30
Mi samo tvrdimo da kineska jeftinjara odrađuje sve, ako ne i više kao stanice koje su puno skuplje, ništa drugo. Nitko tu ne tjera nikoga na kupovinu ičega :)
Ponovit ću, većina nas trkelja po palicama tak da nismo zaslužili ni Turnigy a kamoli nekaj skuplje, i kao što je Coljo rekao, STANICI JE ISTO koji avion vozi :D

Nije isto kao i u mojoj usporedbi jer auto služi za vožnju od točke A do točke B, a ne za prestiž ako pričamo o normalnim ljudima gdje se ja smatram,
a isto tako nije voziti model od par soma eur isto s jednom i drugom, ali Vama je do prestiža pa tako neka bude.
Svi koji u HR imaju malo skuplje modele  voze na kvalitetnijim stanicama, a to zašto je tako, možete se raspitati kod njih samih, naravno ako Vas to interesira, a vidim da ne, jer evo uzet ću primjer F3M natjecanja gdje se nitko nije pojavio niti na jednom natjecanju, ja sam ove godine bio gledatelj na dvije od tri, i tam sam vidio da nitko ne vozi sa stanicama koje su Vama super za modele od 3mt.

Isto tako i stanice nisu prestiž nego samo i i sključivo samo namjena i primjena,
Šišmiš tebi jedino u savjetima može pomoći u informacijama netko ko je dugi niz godina u tome, i koji ti može sugerirati kaj da uzmeš za početak, u ovom predivnom hobiju ili jesi ili nisi nema između, tj ima između pa vidim da neki modelari samo kupuju i prodaju.

Ajmo raditi FF još malo pa će Feriha kihnut da bar nekaj napravim

Isključujem se iz teme

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #31
Marjane u autu di je dupe na cesti, kad voziš aviončić baš i nije, zato sam rekao da ne bi uspoređival :D

F3M natjecanja su klasa za sebe, koriste se skuplje stanice radi manje latencije, bolje preciznosti i centriranja palica.
Jako kratko sam u ovom hobiju ali to ne znači da ne znam razmišljati.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #32
Marjane u autu di je dupe na cesti, kad voziš aviončić baš i nije, zato sam rekao da ne bi uspoređival :D

F3M natjecanja su klasa za sebe, koriste se skuplje stanice radi manje latencije, bolje preciznosti i centriranja palica.
Jako kratko sam u ovom hobiju ali to ne znači da ne znam razmišljati.

D... je cesti, ali ako te sigurno dopelja od točke A do točke B, nije bitno ni marka niti model,
i kad voziš aviončić kako ti kažeš, isto ti je d.... još u večoj nevolji nego kada voziš auto, jer kad voziš aviončić ne trebaš gledat samo svoje d..., nego trebaš gledati na d... svih koji se nalaze u tvom letečem radijusu, jer ako nešto prouzročiš tko će odgovarati,
ali ajmo sada ovako imam BMW od 50.000Eur jer si mi ti to predložio zbog sigurnosti i vozim se po obilaznici, a tebi tvoj model od 3mt kako vi kažete da možete upravljati zakaže na Hortikulturi i ode u moj auto, ko bu nadrapal, je si li razmišljal o tome , ja sam tebe u tom trenutku poslušal i kupil bolji auto , i kaj bi mi ti na kraju na obilaznici rekel, e j.... ga frende kaj uz auto nisi i u mene malo uložil.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #33
Meni je nekako bolja Turnigy 9X od ove nove verzije 9XR. Ova nova istina izgleda na prvi pogled svemirski, ali kad ju primis u ruke nekako mi je preplasticna, tako da  mi je 9X ipak bolji izbor. Ali obje za te pare sa frsky modulom su moj prvi izbor. Vozio sam i na Graupner i ne vidi nekakvu razliku osim sto mi Turnigy je laksi za podesiti i kad ju flashas imas milion opcija.

Ali ova nova Taranis mislim da je brutalna stanica, bar ovo sto sam vidio po netu

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #34
Ja sam uzeo ima dva mjeseca Turngy 9XR iz Kine i nikakvih problema nije bilo sa carinjenjem. I ponovno ponavljam uzmite Turngy 9X ili 9XR sa frsky modulom, to je stanica jako pouzdana i jako funkcjonalna, uštedite tih 100eura i uložite taj novac u puno korisnije stvari, poput baterija, motora, boljih serva...
Sad cu još nadodati zašto sam se odlučio na 9XR a prodao 9X. Novi 9XR nudi spajanje baterije preko balance porta, ima JR i Futaba konektore, ima ugrađeno pozadinsko svjetlo koje štedi bateriju, puno više funkcija za programiranje i ta stanica ima 16 kanala... Već tri godine koristim Turngy i nikad me nije iznevjerila.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #35
Kolega Marjan, ošel si skroz u krivom smjeru, al totalno. Ako gledamo pouzdanost ne vidim po čemu je FrSky nepouzdaniji od Futabe o kojoj sam se bome načitao...

Sekile, meni je isto bolji 9X, iako 9XR ima malo bolje gimbale (bar je meni tak dal osjećaj pod prstima)

Stipe, upravo to što si rekao, evo napisao si ono što su željeli čuti. Više godina koristiš Turnigy i sve dela :)


Proći će još neko vrijeme dok ekipa shvati da je stvar u modulu i receiverima a ne u stanici toliko (što se tiče pouzdanosti). Što se tiče svega ostalog, stanica i njen software igraju igru. Igru u kojoj pobjeđuje jeftini Kinez :P

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #36
Momci samo vi tako razmisljajte i bacajte novce na nekakve futabe!

Gazda Jarun ja Jesam mehanicar i radim bmw, ali to bas nema nikakve veze s ovim da bi se usporedivalo, jel svaki ce se i onaj najskuplji auto pokvariti isto kao i onaj najeftiniji! A bas je tako i s tim stanicama! Sve je to stvar srece!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #37
A da sada napravimo anketu kome je vise puta pao model s Turnigy, ili s futabom!

Ili bi se trebali zapitati zasto ne padaju modeli nikada nasom krivicom, vec je uvijek kriva stanica, ili servaci?

Ja osobno mislim da tu nikada nitkome nije pao model zbog stanice, ili servaca!

Sve je u kurcu, a samo mi valjamo!


Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #38
Bojim se da je Coljo streso u bit problema :D

Al evo ja ću priznat meni je pao avion radi prijamnika, majkemi! :D DIREKT u Jankomir!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #39
ee sad sam se ja sjetio, imaš tu likova kojima se problem pojaviti na livadi sa Turngy stanicom.. vjerovatno se hoće "pokazati" kako imaju skupu stanicu, koda je bitno šta neznaju programirati na jednu stanicu više modela i koda je bitno šta neznaju letjeti, bitno je da ima stanicu od 500 eura!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #40
po ovome ispada da su svi ludi koji ne koriste turnigy stanice




Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #43
Još malo pa budu sve stanice ovakve

[attachimg=1]


Vrlo brzo će se netko sjetiti da je Android/Ipad/itd vrlo dobra stvar za stanicu - usb na TX i peri - i tablet ko od šale radi prikaz (ili glasovno) telemetriju, sprema live video, navigira itd itd.

Šalu na stranu.

Taranis je za sve navedene nedostižan (pa i mnoge druge).

Kvalitetna mehanika, elektronika iz kvalitetne kineske proizvodnje i jako dobar software.

Konačno je netko shvatio snagu OpenSource zajednice i napravio dobar posao. I konačno stanica kod koje je sve slobodno programabilno (prva nakon MPX P4000) - uz to za one manje programski "osvještene" - i TX Companion - klikaš po piceku i programiraš stanicu. Tužna je činjenica da niti jedan proizvođač nema više snage zaposliti programersku ekipu i dati joj dovoljno novaca i vremena za razvoj takvog SW.

Nažalost i tu je ekonomija malo zastranila - umjesto planiranih hall senzora na gimbalima ipak su ugradili obične potenciometre (i tako smanjili rezoluciju sa cca 4096 pozicija na 512). Kutija je doslovno nastala iz starog JR kalupa - dizajnerski kaos - potpuno amerikanizirani dizajn bez ergonomske vrijednosti.  Ugrađeni punjač onemogućava punjenje sa poštenog chargera - samo 12VDC.

Taranis je dobavljiv - ali u valovima - treba čekati koji tjedan.

No pravu pomutnju na tržištu će napraviti Horus - naravno ako stvarno i naprave ono što je objavljeno kao plan.

Ukratko - možda budemo sretni i dobijemo stanicu snage i mogućnosti Jetia za nekih 300$.




Pozdrav,
Kada izlazi taj Horus?! Kada se ocekuje da ce izaci?! :)
Mislim da cu se ja ipak odlucit za FrSky Taranis posto stari ima FrSky modul u MC-24!
Od kud bi bilo najbolje narucit Taranis?!
Hvala ;)


Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #44
Teško za reči, najava je do kraja godine. Trebao bi biti u dva modela D12 ( ručni )  i D16 (pult).

[attach=1]

EU adrese su:

http://www.t9hobbysport.com/frsky-taranis-2.4ghz-tx

http://www.microtechnics.eu/liste.php?categorie=FrSky&souscat=48&langue=en

Zgodno je kupiti u EU jer sigurno imaju CE certifikat, cijene su ionako iste.

Btw. Za modelare koji ipak žele stanicu s pedigreom   :P za dva dana je kod Hepfa
(www.hepf.at) svjetska premijera Jeti DS-14. Za sad se ne zna ništa, napravljena u potpunoj
tajnosti. Sigurno će biti malo 'manja' i naravno jeftinija od DS-16.

Još kad bi Multiplex konačno počeo prodavati Profi i pokazao zamjenu za obustavljeni Royal -
imali bi o čemu pričati.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }