Skip to main content

Poll

STANICE - ANKETA

  • Spektrum DX6i + prijemnik - AR6210                            |  129.90 €
    7 (17.9%)
  • Hitec Optic 6 Sport + prijemnik OPTIMA 6                      |  144.90 €
    3 (7.7%)
  • Futaba 6J S-FHSS + prijemnik R2006GS                        |  175.50 €
    7 (17.9%)
  • GRAUPNER MX-12 HoTT + prijemnik HoTT GR-12            |  179.90 €
    3 (7.7%)
  • FrSky 2.4GHz ACCST TARANIS X9D                                |  172.25 $ (nedobavljivo)
    19 (48.7%)

Total Members Voted: 36

Voting closed: September 23, 2013, 03:58:45 pm

Topic: ANKETA - Koju stanicu biste kupili (Read 9084 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ANKETA - Koju stanicu biste kupili

STANICE - ANKETA
Zanima me što biste odabrali u nekoj nižoj srednjoj klasi univerzalnih stanica od ponuđenoga ?
Cijene su uzete sa schweighofer.at / HK-a kao orjentir..

SPEKTRUM
----------------------------------
http://www.der-schweighofer.at/en/product/89259/dx6i_dsm_x_2.4_ghz_with_ar6210_only_mode_2_spektrum
dodatni prijemnik orig. AR6210 / 69.90 €
dodatni prijemnik zamjenski. / OrangeRx - od 6$ (dsm2) na više...

HITEC
----------------------------------
http://www.der-schweighofer.at/en/product/83262/set_hitec_optic_6_sport_afhss_2.4_ghz_full_range
dodatni prijemnik orig. OPTIMA 6 / 62.90 €
dodatni prijemnik zamjenski. ?

FUTABA
----------------------------------
http://www.der-schweighofer.at/en/product/89159/set_futaba_t6j-r2006gs_2.4_ghz_s-fhss
dodatni prijemnik orig. R2006GS / 37.90 €
dodatni prijemnik zamjenski. FrSky Delta 8 / 25$

GRAUPNER
----------------------------------
http://www.der-schweighofer.at/en/product/89203/set_mx-12_hott_2.4_ghz_v11_inklusive_sprachausgabemodul_graupner
dodatni prijemnik orig. GR-12 / 54.90€
dodatni prijemnik zamjenski. / n/a

FRSKY
----------------------------------
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__45026__FrSky_2_4GHz_ACCST_TARANIS_X9D_Digital_Telemetry_Radio_System_Mode_2_.html

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #1
Zamje ski prijemnik za hitec je 22$ na HK. Najdalje sto sam isao sa njim je 1.7km uz fpv opremu na quadu i nikakvih problema.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #2
Ne razumijem zašto nisi stavio najbolju i najjeftiniju kombinaciju, 9X ili 9XR sa FRSky modulom i receiverima :D

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #3

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #4
Puno ovisi o tome što letiš i što planiraš letiti.
Ako letiš samo depronce (kao ja na primjer) najbolji odabir ti je Turnigy 9x ili Spektrum, ali preporučio bih radije DX8 ili novi DX9 kad izađe.
Prijemnici jeftini kod obojice, no palice na Spektrumu su daleko daleko bolje od Turnigya. Letio sam na obje i ima dosta razlike kod palica i trimanja, a to ti je važno.
Moja prva stanica je bila stara DX6i , kupio sam ju polovnu i žuljao dobre 2 godine.
Razlog prodaje i prelazak na DX8 je bio što DX6i ima samo 10 memorija za modele, a ja sam u 2 godine već imao 12 modela :D , kao i što nema neke sitnice koje su mi se sviđale, kao 3 position switcheve (6ica ima samo 2 position), servo speed (to Turnigy također nema) a ja volim kad mogu flapsove na Mustangu ili Hawker Hurricaneu namjestit sa stanicom koliko sporo će se spuštati.

Također DX6i nema mod za jedrilice, samo avione i helije, mada mislim da to ne igra neku ulogu ako ne letiš Jotice i slično.
 Za ostale nemam iskustva, no , kažem, letio sam i sa Turnigy 9x, DX6i i DX8, i definitivno bi uzeo Spektruma.
Još jedna pogodnost je što ima gomila BNF modela za kupiti, pogotovo u zimskim akcijama kod Švagija, a većina je prilagođena za Spektrum stanice.

Opet, napominjem, ovisi koji su ti planovi i šta voliš letjeti. Ako si za FPV i long range, onda ide tu svašta u mogući odabir.
Ovo gore je samo moje osobno iskustvo. Nadam se da sam malo pomogao.


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #5
S 9xr mozete sve to isprogramirati i ima prekidac s tri pozicije!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #6
Flashani Turnigy ima sve te opcije, pa i puno puno vise (vise nego stanice koje kostaju deseterostruko vise), zato je to moj prijedlog.

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #7
Za tu lovu Futabu 7C s eBaya iz Amerike (oko 1000-1100 kn te ispadne)
Drugi izbor Graupner, iako ja osobno nikako ne volim njihove menije i logiku programiranja (samo stvar navike)
MAK Zapad

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #8
Ta futaba je najeftinija 170dolara, plus jos 50dolara postarine i reciver jos nekih 70dolara!

I jos na to ide carina i porez!

A turnigy 9xr plus frsky s telemetrijskim reciverom kosta 122 dolara i ima puno vise funkcija!
To je cijena s postarinom!

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #9
U zadnjih nekoliko godina sam osobno kupio više od 5 komada + kolege iz kluba još sigurno toliko, znači kroz MAK Zapad je prošlo ~10ak Futabi 7C i nijedna nije plaćena preko 1100 kn bez prijemnika.
Nije sve u funkcijama, to je skoro identično kao takt procesora, ekipa uzme Celerona na 3.2 GHz umjesto recimo i3 na 2 GHz, a ne pita se koliko ima cache memorije itd.
7C ima bolje switcheve, bolje potenciometre, bolje gimbale (palice), pouzdaniji link, bolje kućište, veći izbor prijemnika, S-Bus itd.
Netko tko zna da će mu trebati neke posebne funkcije na stanici, sigurno neće pitati na forumu "Koju stanicu kupiti" već je očito dovoljno upoznat s raznim modelima stanica da može sam odlučiti.
Nije mi cilj bio otvarati raspravu gdje će svatko svoju praznu slamu mlatit, nego iz iskustva s obje stanice (imao sam sigurno 5 ili više Turnigy 9x u svom vlasništvu) preporučiti bolju.
Graupner je također solidan izbor. Ostale su ili ćelave ili loše kvalitete. My 2 cents
MAK Zapad

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #10
Nisam ni ja imao Turnigy 9x, vec imam novu 9xr s frsky i mogu samo reci da je stanica brutalna!



Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #13
vidim da sam potaknuo raspravu.... :D :D
prodao sam dva komada Esky et6i i sad bi ozbiljniju stanicu... Ono što me prvi dan iznenadilo na spomenutom jeftinjaku je kako je sve fino pošarafljeno i hardverski se doima bitno skuplje nego što je.. Stvar se počinje komplicitari već kod delta mixa... no to sam riješio diskretnim delta-mixerom... za 2$ sa HK... sad oću nekaj bolje... pa zaslužil sam.... letim već > godinu dana ko mutav svaki drugi dan u prosjeku svoje depronce...

Vidim da zagovarate Turnigy... no ne znam da li se ista može uvest otkako smo u EU ? Da li je netko od Vas kupio istu sa ugrađenim orig. modulom od 1.7. o.g. ?
Koliko Vas je sve skupa došlo sa svim troškovima ?

mislim na ovo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html

 

Odg: ANKETA - Koju stanicu biste kupili

Reply #14
Mislim da nema nikakvih problema osim eventualnog PDVa...a osim toga mozes naruciti iz Europe ako ima na skladistu...
Za tu cijenu, pa i triput veću jednostavno nema stanice koja dolazi blizu. Da, gimbali nisu kao na stanici od 500€, ali to se niti ne traži :)

Traži se da se može isprogramirat čuda, a flashani 9X ili čist 9XR definitivno može PUNO toga.
Najsmješnije mi je što se ljudi drže Spektruma kao blesavi a stanica nemre isprogramirat niti jedan iole kompleksniji mix (hint:jedrilice) :)