Skip to main content

Topic: Long range FPV 110 km (Read 18806 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #45
Definitivno za sada što znam na istoj snazi domet je gotov identičan, kažem razlika je pre mala da bi bilo koji bio favorit za sada.
A ovo sa folijom sam probo i nije mi jasno ali uopče ne reagira.
Danas sljedi novi video sa folijom oko kamera pa da usporedimo.
Mislim da možda šprica preko kablova pa ću odvojit danas kameru na zasebnu bateriju,  pa ću probati a za tim ide i videolink na zasebnu batku pa da vidim dali ima razlike.
Ali opet kamerica ova moja je ubojica, a što je zanimljivo jako na dragon linku sam sa njom bez problema letio i 9,5 km uz signal od 70 %.
A na scherreru i na rangelinku ne mogu nikako skoro odnosno rezultate znate.
Neznam što da radim probo sam tu foliju oko kamere i nisam primjetio gotovo nikakvu razliku.
Do duše bio sam tj test radio u stanu jer znam da mogu odšetati samo 4 m :D  sa tom kamerom pa nisam izlazio van.
Kada sam stavio foliju ista stvar je bila.
Ja da je koštala 115 dolara kamera ali šprica ma katastrofa to još niti sam ne vijerujem.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #46
Naravno da konverter šprica i u "rikverc" preko kablova pa bi bilo dobro namotat dolazni kabel preko ferita.Najbolja opcija je serijski stabilizator ali ga onda treba montirat na mali hladnjak zbog disipacije oko 1-1,5W ako uzmemo u obzir da kamera u prosjeku vuče 150mA.Na večem modelu kao što su Bixler,Skywalker..... to bi prestavljalo neznatni otpor.
Foliju si "uzemljio" na GND ?

Osim toga gdje se danas leti.Ja planiram skočit do kanala - Botinec,Čehi cesta.

Npr.
Već spomenuto u temi ArkBird OSD.Imao sam problem s lockanjem GPS-a i tek kada sam postavio foliju (iz multimetra doduše ali ista stvar) ispod modula dobio sam 11-12 satelita (ko od....)!!!!!Problem je (bio) u FrSky telemetriji premda bi bilo koja na 2,4GHz radila probleme.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #47
Bilo bi dobro da se dogovorimo pa da se fpv-jaši koji mogu nađu pa  da skupa izmislimo nešto.
Netreba se puno letiti samo da se dobije rezultat bar na zemlji.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #48
A ja sada gledam i skužim da sama totalno krivo postavio antene na modelu.
Ja sam ih postavio u v ali pod pre velikim kutem a nije ni to problem odnosno je jer je polarizacija bila vertikalna a antene su postavljene skoro bolje za horizontalnu polarizaciju tako da sma tu range ubio isto.
Ja sam antene imao postavljene u slovo ve i to je to i to jako široki v tako da sam se tu zezno a ovo sa antenom napred nazad to je kod mene bilo savršeno ravno vijerujem da je i to u jednu ruku rezultiralo lošijim dometom.
KOd range linka antena je postavljena bila savršeno za vertikalnu polarizaciju.
 
A šta ćeš kada sam jedva uspio skontati kako da stavim jednu antenu a sa 2 nisam znao što ču pa sam se zajebo generalno.
Inače da nisam bio brzoplet KO UVJEK onda bi možda vidio ovo
 http://www.tslrs.com/knowlegde-base/antenna-setup/
 
pa bi postavio pravilno antene.
A šta ćeš sreča pa storm spašava.
Osobno najbolji dio u avionu je upravo storm nikad me nije zeznuo od sada i radi bez greške pogotovo kada treba. :)

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #49
Izgleda da sam riješio i kamericu.
Krešo imaš pivu od mene a i plavi bi se mogo pridružit. :)
E sada što je bilo
Krešo napiše jesi uzemljo foliju?
Nisam je uzemljio.
I ništa nebino čitam dalje eto plavi zove na mob i u priči i on jesi uzemljio foliju?
Ja opet nisam.
I ništa poklopi on ma reko idem ja uzemljit kamru odnosno case od kamer je metalni alumini cijela je u tome.
I vidi vraga ja uzemljio case i nema nikakvih smetnji ma 4 i 5 mu stanu ne mogu više probati ali izgleda da je to to.
Ono šti je čudno da je dragon link dalje dobacio a onda se sjetim da prva kamera koja  sam popušio na bixleru bila rastavljena zbog narezivanja večeg navoja za nekakv držać i moguče je da sam je sa tim dužim šarafo na neki nači uzemljio tj 100% sam je uzemljio jer znam kako iz unutra izgleda.
A druga kamera koja je stvarala probleme je nova ne taknuta.
A kinez mamicu mu, napravio kučište od metala ali nije spojeno nigdje na masu odnosno minus.
U svakom slučaju sada je uzemljena i izgleda da je to to.
Budem još na livadi probao ali po svemu sudeči to je to.
Još si cijelo vireme mislim zašto okomotati u alumini kada je u alu caseu?
Eto sada znam zašto.
I opet korisna informacija
Kada kupiš kameru u alu caseu prvo što trebaš naparviti uzeti multimetari i provjeriti dali ima spoja izemđu mase (-) i case u kojem je došla ako nema onda spajaj jer u suprotno je slobodno možeš izvaditi iz case jer samo alu oko kamere gotov da nema efekta bar je tako u mom slučaju.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #50
Daj probaj uzemljit i foliju kojom ces omotat gopro, bas me zanimaju rezultati. Nije mi se svidalo to omotavanje folijom jer estetski je bljak. Mislim, omotao sam kablove ali ne i kameru. Ali ako fakat sa time dobijem jos 2 km ili vise, morat cu i to napraviti...

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #51
A slušaj doktor je cijeli u foliji samo što i bixlera nije provouk na jedan ili 2 sloja. :D

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #52
uzmi si ovakvu kameru, ta je premala da ista sprica  :D



BTW slika je odlicna samo je kut malo premali, 90st.


Odg: Long range FPV 110 km

Reply #54
treba probati sve.
Ja sam u dvorišt napravio test sa svime rezultati su sljedeči:
Sa uzemljenom kamerom 10m a sa uzemljenom kamerom i feritnim prstenom 12m
Tako da sam za sada ostavio tako vidjeti čemo sada u zraku kako će signal padati.
 

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #55
A estetski pa čak i funkcionalno bi dobro bilo nabavit bakrenu samoljepljivu foliju.Problem je što se na alu foliju ne može "ništa" zalotat nego mora ići pod šaraf ili sl.

Našao.Tamo sam već kupovao cekas žicu.Stvarno imaju svakakvih stvarčica.
http://www.tapiker.hr/project/katalog.aspx?page=1&GalerijaID=78&SlikaID=1248
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #56
Evo report sa letenja od danas:
Sa uzemljenom kamerom stvar funkcionira ono što radi sada malo lošije je videolink koji je od 2 km leta poče stvarati probleme.
U svakom slučaju oborio sam svoj osobni rekord koji sada iznosi 14500m
Scherrer je držao signal na 80 do 90 % u low power modu na toj daljini uz max visinu od 900 m.
Ukartko ja zadovoljan.
Evo monitor je slikan zbog evidencije ali spremamm se i dalje ići  :) 
 
Evo par slika OSD nakon sletanja











 
 :)

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #57
Čestitke Jazavcu! Svaka čast!!!

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #58
Odličan rezultat, čestitke! Taj Scherrer je stvarno dobra stvar za LRS a vidim da imaju i booster za 7-8W  :)
Kakav video link koristiš a zanima me i na kojem avionu to letaš?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #59
Avion je Super sky cruser 2400
Video link bevrc 1500 mw i lowmate sa patch antenom