Skip to main content

Topic: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi (Read 4804 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Kupio 5.8Ghz 32ch komplet od boscama i iskreno nisam bas zadovoljan kombinacijom s obzirom koliko kosta, uglavnom odradio sam par testova sa raznim prijemnicima i predajnicima i eto neki rezultati, i na kraju sam odabrao kombinaciju sa immersion predajnikom i fatshark cvikama jer mi to radi mrak


Kombinacije koje rade  8) 8)

1  Immersion 600mw TX - Fatshark 5.8 GHz module RX  -- to se zna da radi

2. Boscam TS832 32ch 600mw TX - Fatshark 5.8 GHz module RX - radi dobro kao immersion TX

3. Boscam TS832 32ch 600mw TX - Boscam RC805 RX - radi super

4. Boscam TS353 400mw TX - Boscam RC832 32ch 5.8Ghz RX - radi super



Kombinacije koje NE rade  :'( :'(

1. Boscam TS832 32ch 600mw TX -Boscam RC832 32ch 5.8Ghz RX -  najzalosnije jer sam ga zbog toga i kupio , slika dobra ali domet samo 100m, probao sam sve kanale

2. Immersion 600mw TX - Boscam RC832 32ch 5.8Ghz RX - slika je tu, ali vijuga, neupotrebljivo ,  domet oko 100m

Sve sam testirao sa stock antenicama

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #1
jel to onaj komp, sa hobby kinga..
dx9-xd8-gobac630

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #2
Da, ali zaboravih reci neki zakljucak. Uglavnom ovaj 32ch predajnik je jos OK, radi na boscamovim i immerson prijemnicima, ali taj 32ch prijemnik radi odlicno sa ovim starijim boscam predajnicima, cak i bolje od recimo RC805, ali ne razumijem zasto ne radi sa predajnikom iz kompleta ako ga prodaju zajedno i sa immersion predajnicima ne radi nikako makar tamo su sve lijepo napisali da bi trebalo raditi. Prvo sam mislio da je greska u tom 32ch predajniku pa sam im ga vratio, ali i ovaj drugi radi jednako. Neznam dali je jos netko kupio ovu kombinaciju, bas me zanima kako njemu radi

Evo jedan primjer kako lose radi

Boscam 5.8 GHz 32CH RC832 Receiver with ImmersionRC 5.8Ghz Audio/Video Transmitter

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #3
ma radi taj 32 kanala super, prijem ima bolji nego nego fatshark/immersionrc, isprobane kombinacije sve moguce i nigdje greske

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #4
A jesi probao da imas immersion predajnik I taj 32ch predajnik. Ta verzija meni nece raditi ni na jednom kanalu koje koristi immersion

 

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #5
probao, to ti je 4 band na tom prijemniku, evo ja koristim 250 i 600mW fatshark sa tim prijemnikom, radi perfektno

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #6
znam da je 4 band I probam svih osam kanala I slika je tu, ali ful vijuga I gubi se nakon 100m, kao da je u kanalu, kao da ima mali offset u frekvenciji, a moguce da moj prijemnik nije dobro podesen za immersion, ali sa boscam TX radi super, sve je moguce

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #7
a cuj sve moguce

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #8
ak sekile kaze da ne radi, onda ne radi  8)


Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #10
meni moj 32CH TX radi super za sada (2000m) probat ću prvom prilikom i max domet.
(prijemnik mi je iz 200mw kompleta s HK)

ali razlika je u tome da je moj došao skuren iz Kine, neka dioda ili što već,
onako baš zagorena i na tom mjestu iznad nje se otopio heatshrink taj tanki.
ali radi bolje neg neki kaj su došli bez tog izgorenog dijela  8)

poslikam pa nek netko kod sebe vidi kaj to je, dioda ili nekaj drugo,
možda su to krivo stavili u dizajnu pcb-a pa em cucla struju em smanjuje izlaznu snagu nekako... ne znam detalje, samo da meni radi ok bez toga.  :D

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #11
Bas cu probati sa svojim predajnikom kakva je situacija,na kojem kanalu imam najveci domet, ali i dalje ostajem pri immersonu, ziher je ziher  ;D ;D

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #12
Obe komponente koje su ti izgorile su blok kondenzatori koji na sebi nemaju nikakve oznake.
Evo slika mojeg:
 

 
 

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #13
e sad ti meni reci od čega blok kondić može izgoriti?
nema polaritet, pa ga to nemre ubit, ne?

samo napon,
pa kaj je netko spojio 12S na to umjesto 3S? al sumnjam da bi samo to vrisnulo u tom slučaju...

i još radi... bilo bi zanimljivo da ispadne da ako zalemim novi kondić nazad, da TX radi lošije :D

Odg: Boscam 5.8GHz 32ch moji dojmovi

Reply #14
Makar je hladno za popi... isao sam isprobati na kojem kanalu mi najbolje radi ovaj TX sa cvikama. Spojio sam ga na sat receiver i otisao van. Uglavnom na 45CH radi jos najbolje. Uzeo sam i monitor sa 32CH prijemnikom , rekoh mozda je dosao sebi, ali ma kakvi nakon 100m blackout