Skip to main content

Topic: Graupner Jr mx-12 (Read 1624 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Graupner Jr mx-12

Pozz svima imam priliku kupit gore naveden stanicu za sitnu lovu ali postoji problem,radi sve na njoj lcd itd sve prikazuje ali ne zeli slati signal nikakav,posto je na 35mhz probao sam s prijemnikom na 35 mhz ubacio iste kristale al opet nije radila tako da sam uvjeren da je problem u modulu.Sad ide pitanje koji modul (sa prijemnikom u konpletu) sa hk-a pase na nju i kako ugradit? Dali moram dirat po elektronici ili samo izvadim stari modul na 35mhz i odvrnem antenu i ubacim novi na 2,4ghz?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #1
Ja sam ti imao takvu samo mx-16, ali mislim da je to isto. Ja sam izvadio 35MHz antenu , narucio frsky modul i ubacio ga unutra: Jedino nesmijes vaditi 35MHz modul iz nje, nego samo odlemis one tri žice koje trebas za frsky, jer na tom starom modulu je memorija, jako ćudno, ali tako je. I novu antenu od frsky sam uglazbio gdje je bila stara i samo izbusis jednu rupu za prekidač koji sluzi da odaberes dali imas telemetrijski ili bez telemetrije prijemnik. I nakraju dobiješ super stanicu.

Pošto je moja bila na njemačkom , dobro sam se namučio dok sam ju podesio na Nazu, ali je sve radilo perfektno


Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #2
hm moze link fr sky-a kojeg ste uzeli? I imate li igdje slike kako se to prebacuje?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #3
Uzeo sam ovaj modul

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17205__FrSky_DHT_8ch_DIY_Telemetry_Compatible_Transmitter_Module.html

 a što se tiče ugradnje za graupner, bas nemas neke super upute, imas par videa na youtube, ali oni kemijaju tako da im radi 35MHz i Frsky. Ja to nisam htio, jer 35MHz sigurno ne mislim letiti. Uglavnom imaš tri žice žuta - PPM, crna - GND i crvena - napajanje. Ja sam instrumentom mjerio i meni je sve bilo, tako da sam spoji boju na boju. Probaj malo prosurfat, ak zapne javi

FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module Installation and Binding

Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #4
okk hvala na svemu moram sad jos malo googlat da vidim dali je itko imao takav problem mx12 ne salje signal ... sta vi mislite do cega je?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #5
Moguce da ti modul krepao, ali treba unimerom izmjeriti napone na zicama

Odg: Graupner Jr mx-12

Reply #6
A ako je on krepao jel moguce da nema memorije vise?  :-[
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa