Skip to main content

Topic: Na čemu ovaj leti (Read 4389 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

 

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #1
vidi se da krece od kuce, ocito je u pitanju antenski stup na krovu sa povise dB na antenama  ;)

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #2
A vjerovatno i sigurno neke yagi antene koristi na stupu , ali opet ode ful daleko i onda ga spusti jako nisko i ode jos nekih kilometar , dva tako nisko po ulici, kuzim da letis na 200m visine tu mozes kilometrima, nisam nikad vozi na 1.2GHz pa nemam osjecaj, ali da to tako probija kroz sve to, fantazija

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #3
Bolesno


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #4
stvarno je lik bolestan ima mudo uf  ;D
svaka čast :)

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #5
Ono kaj mene fascinira je kak lik izbjegne stotine kablova po stupovima :)


Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #6
Mozda ima neke waypointove pa ovaj sam odleti rutu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #7
da bas, na ovakvom terenu sa waypointovima bi ovaj video bio jako kratak :D

BTW kaj ovi nisu nikad culi za razvodne kutije? jeftinije je u svakom slucaju nego vuc 150 kablova  :D

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #8
Ma tip ni nema GPS, tak da nema waipontove, ali tu nema sanse da radi, tu , tu uopce ne kuzim kak uopce skuzi zice koliko ih ima. Ali cital sam njegove postove, ekipa mu je zamjerila sto se vozi tako kroz urbani dio a lik kaze da ekipa jedva ceka da se provoza, frka mu je da ne opadne jer bi odmah nestao ... hahaha koji texas

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #9
Kako uopće na 1,2GHz vidi te žice, ok kad je snop od 150 kablova ali ima mjesta gdje ide i po 1 i jedva se vidi na snimci s kamere, ali preko RF-a nema šance da se vidi. Sve u svemu dobro on to drži pod kontrolom, ali bi za takvu vrstu FPV egzibicije preporučio frame sa štitnicima na propelerima, dalo bi se složit da bude lagano od karbonskih šipkica.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #10
Ma kako kaze Davor taj mora imati stup doma od 10m. Pita ga ekipa  koji mu je FPV setup a on samo kaze russian tehnology

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #11
Ma da...lik je nabavio elektroniku kod poznate Ruske vojne tvrtke,koja se zove  (u prijevodu) :''KAD PARTIJA HOĆE....I KRAVA LETI...'' :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #12
pošto se ne provlači kroz tunele ili neke garaže..., da je LOS prekinut sa svih strana...
već je gore uvijek vedro i čisto nebo,

da dobijem zadaću letit tako između zgrada,

podigao bi 90minutni quad u zrak,
na njega stavio 433 relay(2.4 minima spojena preko PPM na UHF TX)
kao i FPV 1.2 RX na 5.8 TX, koji bi odašiljao sliku do ground stationa..


i upalio gps hold.  i on stoji kao ukopan na npr 500m visine, ma može i više ak baš treba, ali nisu te zgrade jako visoke, jedan-dva kata su, ne neki neboderi...
ako ima i drugi operater, odna on može lagano s tim 'mothership' quadom lebdjeti iznad ovog malog koji šara između zgrada... koji jasno ima 433RX koji dobiva komande preko ovog relaya, a FPV šalje penetrirajućim 1.2 do relaya koji enometano to šalje 5.8 do baze...

nije uopće skupo, a vrlo efektno, mislim da bi RSSI bio 99% cijelo vrijeme  :)

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #13
Ja sam u prvom videu mislio da je tip stavio quada na stap I vozi ga na autu ili motoricu , da folira, ali u ovom drugom se vidi da je to pravi fpv.

Odg: Na čemu ovaj leti

Reply #14

Bez želje da ulazim u bilo kakve lamentacije, zbog ovakvih stvari, vrlo brzo će se pojaviti zakonska regulativa (unutar 2 - 3 god.), koja će nam svima zakomplicirati bavljenje hobijem.