Skip to main content

Topic: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc) (Read 8727 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #15
Hahah znam da... Mislio sam da nekako drugacije to radite, jer to rezanje "rukom" malo po malo stvarno drugo traje... A jeste probali slikat model na zelenoj pozadini pa samo paknuti pozadinu onim magic wand alatom? Dali bi to bilo moguce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #16
Ako se to moze samo tako rijesit ne smetaju meni te male vibrcije :) to je ionako samo kad ga forsiram...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #17
Problem sa treskanjem tilt motora i driftanjem je ucestao problem skoro pa svakog primjerka ovog gimbala.
Šta sam primjetio....
Driftanje pocinje zagrijavanjem gimbala zbog rada GoPro-a. Imam dva kontrolera i jedan drifta na tilt osi, drugi na roll.
Sigurno da je problem zbog defektnosti IMU-a.

Tarot T-2D roll drift problem

Što se tice treskanja....
Uzrok je loš dizajn kontrolera. Možete primjetiti da ako iskljucite roll motor, treskanje na tiltu u potpunosti nestaje. Tako da se moze zakljuciti da je problem u nekoj interferenciji izmedju komponenti koji upravljaju tilt i roll motorima.
Evo koliko se to kod mene primjetilo.

Tarot T2D - micro vibrations problem

To je snimano u wide, u narrow je totalno nepodnošljivo.

Nakon sto sam se zalio zbog toliko ociglednih problema, uspio sam izganjati da mi pošalju zamjenski kontroler.
Kao što sam i slutio, nije mi rješio ni jedan problem.

Ali sam iskoristio oba kontrolera da se rjesim oba ova problema.



Prvi IMU koji je driftao na roll motoru iskoristio sam za upravljanje tilt motora, a ovaj drugi koji je driftao na tilt osi iskoristio sam za upravljanje roll motora. Driftanje je u potpunosti nestalo :)
A pošto su motori prikljceni na zasebne kontrolere treskanje je u potpunosti nestalo.

Istina da zahtjeva modifikaciju ali sad gimbal radi savršeno.

Drugo rješenje je da se smanji snaga oba motora i povecaju gainovi. Osjetno se smanje mikro vibracije ali zbog male snage motora gimbal ne može citavo vrijeme da drži kameru perfektno vodoravno. Kada letjelica malo treska, treska se i kamera.

Žalosno je što još uvijek nisu rješili ove ucestale probleme. Izdaju novu verziju sa drugacijim nacinom montiranja a kontroler nisu ni probali ponovno dizajnirati.

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #18
Ja nemam tako velike probleme s gimbalom... Sad sam se malo poigrao sa valocity gainom na tilt motoru i jako je blizu savrsenstva... Ali blizu jos nije... Ali uz malo igranja gainovima uspit cu ja njih maknut, pretplatite se na moj kanal na youtubu RcPikiDu novi testni video od danasnjeg leta ce biti objavljen ovaj tjedan u petak ili u subotu :) dosta je bolje od prvog testa i ja sam sada zadovoljan sa njime... Nije kao sto znaju bit tarot gimbali ali jako je blizu i jos cu se malo pozabaviti gainovima i oda ako dođem do postavka koje mi najbolje pasu objavit cu ih tu, video danasnjeg testa znaci u petak ili subotu :) pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #19
Potrefio te je pravo dobar primjerak. Ja na tvojim snimcima ne mogu ni primjetiti treskanje.
Definitivno mozes puno minimizirati igrajuci se gainovima i snagom :)
Sretno  ;)

btw, te visokofrekventne vibracije koje se nekad pojave su uzrok velikih ganova. Smanji ih malo.

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #20
Hvala probat cu smanjiti onda malo gainove, malo se igram sa njima i bolji je nego prije :) ReNNo pretplatite se na moj kanal novi video dolazi uskoro :) :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #21
Odlican video :) sutra u jutro cu odmah probati sto bolje namjestiti gimbal, javit cu vam kako napredujem s time :) hvala na linku :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #22
Kao što sam i obećao evo novog videa :)

New test of T-2D Tarot gimbal

Još uvjek nemogu naći najbolje postavke za video :/ novi pc pa sad sve ispočetka trebam tražit...
pogledajte :D Pozz
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #23
Imam jos jedno pitanje, zanima me da li netko koristi ovaj gimbal sa gopro hero3+ kamerom? Kupio bih Hero3+ black verziju ali posto je ona malo laksa od Hero3 verzije neznam dali bi gimbal normalno radio i slusao... Hvala na odgovoru :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #24
Koliko, 1g lakša?
Mnogi koriste bez problema.

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #25
Ja imam i 3 i 3+ rade bez problema obje

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #26
Na tarotu? Super onda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #27
Napravio sam update na gimbalu, sad imam 1.4 verziju, ne zato jer sam imao nekih velikih problema, samo da vidim razliku... drugu subotu dolazi jos jedan ili dva videa evo znaci test gimbala sa 1.4 verzijom i test gimbala po dosta jakom vjetru na snimci se ne vidi jako ali quad je stvarno skakao i nosilo ga je dosta jako... u tom videu sa vjetrom je gimbal jos imao verziju 1.3... evo :) dva videa dolaze i nadam se da ce vam se svidjeti :D pretplatite se ko nije da odmah dobijete obavijest :) Pozz sa Raba
Youtube: RcPikiDu

Odg: Prva proba Tarot T-2D gimbala :) (trebam malu pomoc)

Reply #28
Hvala na obavjesti :D
Youtube: RcPikiDu