Skip to main content

Topic: Pixhawk (Read 6272 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pixhawk

Reply #16
u pripremi je I dosad neviđeno precizni GPS koji je skup ko svetog petra kajgana(500$ modul a trebaju 2=1000$)

Mislim da je bolje da se baziraju na inercijsku navigaciju za pos. hold nego da stavljaju ultraskupi gps.
i sa njim će biti gps glitcheva pa je sve opet na početku., tj flyaway i sl.
Taj GPS razvijan je I za druge svrhe I nema vezee sa Pixhavkom nego ima podršku za njega...pa ko bi to toliko platio 8)
Što se tiče gps glitcheva ima za to zaštita već neko vrijeme bilo ih je u prošlosti a raznorazne price o fly away uglavnom se u 90% slučajeva svode na greške ljudskog faktora,krivog spajanja,ne čitanja uputa,kineskih kopija,letenja sa beta softverom itd
Da se malo bolje pročita o preciznom gps I opčenito o toj temi gps,shvatilo bi koliko je ovo veliki napredak I nešto što je dosad bilo samo kod vojske...
taj novi gps ima dve referentne točke jednan modul na letjelici a jedan na ground station koji je također spojen na kompjuter koji po wi fi ili nekim drugim stvarima I google mapi po treći put zna gdje je...I tak dalje..sve tam piše a I na Kickstarteru gdje je project I započeo

Ovo sam navodio kao primjer raznih mogućnosti koje će biti moguće spojiti na Pixhawk..meni je to cjenovno previse a nepotrebno zasad
Ovo je puno bolja metoda nego ona sa kojom se diči novi kontroler od ZEROuava sa dva modula na letjelici..a sad je led probijen pa će doć I druga jeftinija rješenja GPS sa preciznošću centimetra...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pixhawk

Reply #17
A pošto kak je rekao jedan kolega,sa Arducopterom svaki dan naučimo nešto novo evo današnje obavijesti

AC-3.1.2-rc2 has been released to the mission planner.  No changes for the APM2 but there are two very small changes for the Pixhawk (these will be released for the APM as part of AC3.2):

1) GPS Glitch detection disabled when connected via USB
2) RC_FEEL_RP param added for adjusting responsiveness to pilot roll/pitch input in Stabilize, Drift, AltHold modes
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


 

Odg: Pixhawk

Reply #20
Quote
Taj GPS razvijan je I za druge svrhe I nema vezee sa Pixhavkom nego ima podršku za njega...pa ko bi to toliko platio 8)
Što se tiče gps glitcheva ima za to zaštita već neko vrijeme bilo ih je u prošlosti a raznorazne price o fly away uglavnom se u 90% slučajeva svode na greške ljudskog faktora,krivog spajanja,ne čitanja uputa,kineskih kopija,letenja sa beta softverom itd
Da se malo bolje pročita o preciznom gps I opčenito o toj temi gps,shvatilo bi koliko je ovo veliki napredak I nešto što je dosad bilo samo kod vojske...
taj novi gps ima dve referentne točke jednan modul na letjelici a jedan na ground station koji je također spojen na kompjuter koji po wi fi ili nekim drugim stvarima I google mapi po treći put zna gdje je...I tak dalje..sve tam piše a I na Kickstarteru gdje je project I započeo

Ovo sam navodio kao primjer raznih mogućnosti koje će biti moguće spojiti na Pixhawk..meni je to cjenovno previse a nepotrebno zasad
Ovo je puno bolja metoda nego ona sa kojom se diči novi kontroler od ZEROuava sa dva modula na letjelici..a sad je led probijen pa će doć I druga jeftinija rješenja GPS sa preciznošću centimetra...

Treba pročitati štivo na priloženom linku...

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.garmin.com%2FaboutGPS%2Fwaas.html&ei=Kg79Uuj5Ca-kyAOcjoCwAg&usg=AFQjCNFVJ4IaDz23GBoNNoeOJxFpffUvUQ

Lijepo je to što se razvijaju novi i bolji gps prijemnici za uporabu u modelarstvu.(u geodeziji ,poljoprivredi,.........i dr se već koristi dugi niz godina....).

Čekamo bolje.... :)    iako osobno mislim da fly away povremeno nećemo  moći izbjeći koristeći gps. 8)

Odg: Pixhawk

Reply #21
Uglavnom....eto krenuh pomalo(ostali dijelovi u dolasku tako da taman ima vremena polako....
Za početak Pixhawk koristi PPM sum signal(svih8-10-12 kanala šalje preko jedne signalne žice pa ako ga transmitter podržava to se namjesti direct na stanici(moja Graupner MX_20 ima u sebi,odlična stanica) a ako ne potrebno je kupiti jeftini PPM sum adapter...
Jednostavno bi to bilo da ne moram koristiti I APM2 koji imam otprije I koji radi I na PWM kako imah namješteno...da se ne bih zbunjivao a I radi praktičnosti želim da oba kontrolera koriste PPM
EEE al jebga...za to treba updejtat transmitter na najnoviji firmwere I izgubit postavke pa ih ponovo namjestit...ok,done that
Pa onda treba updejtat oba receiver(sva sreća imam kabel za to koji je kod graupnera jedinstven)...ok..done that
EEE,al jebiga APM2 je kupljen odavno pa ima u sebi stari I nesigurni PPM firmw....a niš,nađi procedure,updajte...ok than that
EEE,al jbga,taj ppm sum drugačije rasporedi kanale nego sam imao...a niš,kalibriraj radio prvo na APM a onda na Pixhawk..ok than that

Prvi dio faze uspješno obavljen,sve updejtano,sve povezano,SVE RADI
A SAD NA OSTALE KALIBRACIJE
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pixhawk

Reply #22
Ide slijedeći zadatak TELEMETRIJSKI RADIO
Reko bi čovijek jednostavno spojiš I bok...e nebu išlo..
Telemetrijski radio koji sam koristio na APM2 (433MHz) ima servo connector(a takve imaju I radiji naručeni na RCTimeru ili GLB po 38$)
http://www.rctimer.com/product_834.html
Novi radio,a koji je skoro potpuno identičan sa starim,osim neke sitnice za bolji prijem(na nekim kompjuterima usb baca smetnje pa lošije hvata(meni sa jednim laptopom super a sa drugim starim malo lošije),
dakle taj skoro isti radio(ima I kutijicu koju ovi prije nemaju) košta 100$!!!e pa to nedam
http://store.3drobotics.com/products/3dr-radio
Problem je da novi radio ima DF13 6 pinske konektore(SAVJETUJEM KUPNJU NEKOLIKO KOMADA SA 4,5,6 POZICIJA)KOJE KOD NAS I NEMA KUPIT
dAKLE AK MAKNEM SERVO SA JEDNOG NEĆE IĆ NA DRUGI

I tako...zasad će pixhavk radit bez telemetrije dok ne dođe novi radio sa rctimera pa da poštukam I prespojim radio
Sva sreća postoji lijepa dokumentacija o svemu vezano za radio

http://copter.ardupilot.com/wiki/common-using-the-3dr-radio-for-telemetry-with-apm-and-px4/

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.