Skip to main content

Topic: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal (Read 2331 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

I tako sam ja od svačeg što se našlo po ladicama složio novi quad.. Ništa nisam računao previše sve je manje više odukativno :)
Još jedan koji imam a kojeg se nadam da ću počet uskoro letit. Još imam složit dva komada samo moram naručit kk2.1....
Od gimbala na putu je iz kine jedan alu koji će biti 3osi sa ovim motorom gore, kineski goodlucky alex sa dodatkom za 3os. Regler qbrain je nekako uletio ovaj u kombinaciju ni sam ne znam kad sam to naručio ali vidit ćemo kako će se ponašat sa njime...
Motori su ostatak od jedne hexe a propeleri su balansirani maximalno... Vidit ćemo to uskoro u zraku kako se ponaša :) Budem probao na 4s...
















Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #1
Sto ce ti 3-osni gimbal ako su ti noge ne pokretne? btw moze link na taj esc ili te esc-ove neznam kako da reknem :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #2
Sto ce ti 3-osni gimbal ako su ti noge ne pokretne? btw moze link na taj esc ili te esc-ove neznam kako da reknem :D
Bit će u follow modu pa neće dolazit do izražaja toliko nagle promjene po yaw. A što se tiče reglera evo tu je link. Inače nema na sebi simonk što je veliki nedostatak, standardni firmw je gore.

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #3
Aha,ajde bas me zanima kako ce se pokazat,sto se tice esc-a jel bolje uzet ovo ili zasebne+flash na simonk?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #5
A gle,objasnio si u potpisu o cemu se tu radi  :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #6
Fora izgleda, ma 3 osni gimbal ce ti jako smiriti sliku. Cekamo snimke  ;D ;D

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #7
Došo gimbal, dojam je koliko para toliko muzike. Za divno čudo obrada je precizna pa svi šarafi pašu, prepravio sam ga da ide na 3 os motor i pričvrstio. Trebat će sad malo se poigrat sa gumicama premekane su to ćemo isprobavat. Proveo sam 1h uštimavajući gimbal u GUI-u popizdio sam i dobio slom živaca ali svaki put sve bolje i bolje radi. Temperatura motora mjereno laserom ne prelaze 40 stupnjeva, yaw je na 50 jer je malo jači power na njemu. Valjda magneti neće dobit po piksi. Trenutno je učvršćeno sa vezicom jer se čeka traka baš za gopro sa ebay-a. Evo i par slika.


Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #8
Zanimljiv quad,ovakav jos nisam vidio,  bas me zanima kako ce snimati, drzim fige  ;D ;D

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #9
Glupaaaa kišaaa, što drugo reći neumoljiva je.... No unatoč tome nakon slaganja extre ne mogu si pomoć da ne probam i quad na kratko samo u kući... sa svake strane na 50cm od elise je nešto!! pa poletit u kući je dosta ludo ali ajde samo da vidim rezulat snimke.. Prezadovoljan sam kvalitetom stabilizacije no izgleda da motori nisu zadovoljni težinom quada... stavio sam gore 2x po 3S 2200.. s time da će ići još gore jedna batka za FPV... nisam dovoljno testirao da donesem konačnu odluku motori su se zagrijali za nepunu 1min na 30 stupnjeva... o tome poslje.. e sad muči me ovaj folow mode ne mogu narikat da mi radi onako kako ja hoću sad se idem sa time zafrkavat ima svega 2 stupnja ljevo desno i odmah miče kameru... Isto tako kamera je malo prema gore pa onda u kadar ulaze i elise, trebat će je malo pomaknut za 5cm naprijed jer je dosta ispod frame-a..

evo snimke:

http://www.youtube.com/watch?v=7QGiF6m_Yrc

Odg: FPV RCTimerSpider + BrushlessGimbal

Reply #10
Evo napokon vrijeme dozvoljava nakon posla par minuta leta.. sa ovim baterijama će letit oko 6minuta... Uvelike primjetim nedostatak simonk na reglerima tako da će se morat preflashat ovaj qbrain... Snimka je taman, treba još malo ukrutit gumice i bit će ko beba, gimbal radi skoro kako sam zamislio... mrzim ove krakove u kadru moram poradit na tome :)

http://www.youtube.com/watch?v=jKwsiVEf32k