Skip to main content

Topic: Punjenje 2S baterije - problem (Read 4174 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Punjenje 2S baterije - problem

Kupio sam novu 2S bateriju, 5Ah. Odradio jedan ciklus, ispraznio sam ju do neke razumne granice, stavim ju ja na punjac, kad ono pise 8.4V. Izmjerim ja multimetrom, pise 6.8V. Stavim da se puni sa 5A, on struju spusti na 1A i tako puni, a cijelo vrijeme pise 8.4V. U cem je problem?

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #1
1.Jesi probao u međuvremenu punit neku drugu bateriju.?
Naime postoji mogućnost da ti je loš kontakt između punjača i baterije.Znalo mi se dogodit da na balans konektorima zeza.

2.Jesi izmjerio svaku ćeliju?
3.Probaj mjerit (svaku ćeliju zasebno)dok puniš i usporedi napone (instrument vs punjač).
4.Možda je baterija u banani.Možda?
5.Probaj DISCHARGE mode pa vidi kako brzo pada napon.

Punjač smanji struju pošto dobiva krivu informaciju da je baterija puna tj. pred kraj.
To je sve što mi pada na pamet, sad.

Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #2
Ocito punjac nije iskalibriran! Koji punjac imas?

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #3
Sutra cu sve istestirati, al hvala na odogovoru !

Imam onaj punjac: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31281__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories_EU_warehouse_.html

Moze bit da je stvar u tome sta punim preko njegovih papagajki, jer mi se nije dalo mjenjati konektore a i na novoj bateriji i na ESCu od autica su oni crveni konektori pa sam ostavio tako do sutra. Sad jos uvijek puni, struja je malo porasla, na 1.2A, naponi na celijama su 3.77V (obje), a na glavnom izborniku i dalje stoji 8.4V. Sutra cu morati detaljnije istraziti u cem je stvar

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #4
Sveukupna voltaza na tim punjacima zna krivo pokazivati, ali ako gledas celiju, po celiju, onda dobro pokazuje!

Mozda ti je napajanje preslabo, pa ti amperaza opada, posto sada punis 5000mah bateriju!

Kakvo napajanje imas?

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #5
50W napajanje.. Mislim da nije to, jer punio sam ja 6S sa 2A strujom. A znaci, on sad puni sa nekih 7W snage

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #6
Sveukupna voltaza na tim punjacima zna krivo pokazivati, ali ako gledas celiju, po celiju, onda dobro pokazuje!

Mozda ti je napajanje preslabo, pa ti amperaza opada, posto sada punis 5000mah bateriju!

Kakvo napajanje imas?

To je istina.Imam isti pa zna nekad krivo pokazivat ukupni napon u odnosu na zbroj ćelija ali ne baš da fula 1V.Probaj zaustavit punjene, rekonektirat i ponovno pokrenut.Ulazni napon tj. napon napajanja možeš provjerit tako da priliko punjenje pritišćeš tipku (-) dok se ne poajavi INPUT VOLTAGE, mislim :).
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #7
Mislim da ti je napajanje preslabo!

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #8
12.44V je napajanje :) Ja mislim da su zice od papagajki napravljene samo za 1A struju, pa zato nemoze puniti sa 5A. Sutra cu zalemiti XT60 pa cemo vidjet, jer do sada nikakvog problema ni s punjacem ni napajanjem nisam imao :)

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #9
Ako su za 1A, onda bi propustale i vise AMPERA, samo bi se grijale!

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #10
12.44V je napajanje :) Ja mislim da su zice od papagajki napravljene samo za 1A struju, pa zato nemoze puniti sa 5A. Sutra cu zalemiti XT60 pa cemo vidjet, jer do sada nikakvog problema ni s punjacem ni napajanjem nisam imao :)
Ako misliš pod papagajke na one low budget kleme onda je to možda izvor problema pošto ne zaleme žicu nego je samo zakrimpaju (ako se to moe nazvat krimpanje).Čak znaju presavinut žicu preko izolacije i to sve zajedno stisnut pa kada popusti izolator onda radi čuda.Ja sam svoje zalemio ali ih koristim za druge aplikacije.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #11
Bas vam hvala obojci na suradnji :)
To su originalne papagajke sto su dosle s punjacem. Po meni je malo nemoguce da propustaju samo 1A struje, ali eto, mislim da nema sta drugo bit. Sutra zalemim XT60 pa javim rezultat :)

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #12
Zalemi, pa javi ;)

 

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #13
Sad zapravo nemogu tocno rec dal je kvar bio u XT60 ili u napukloj jednoj zici koja vodi od XT60 do punjaca, al uglavnom spojio sam te nove konektore, popravio tu zicu i sad prikazuje i tocan napon i puni s 5.0A :) divota

Odg: Punjenje 2S baterije - problem

Reply #14
Što znači napukloj????da se je držala na jednoj licni?Osim toga rekao si da imaš kleme.
Ma bitno da si riješio.Mene zna moj tu i tamo zezat pa rekonektiram sve spojeve (valjda se poskida oksid) i onda šljaka OK.
+ ležaj na ventilatoru ali kada ga malo drmneš "sjedne" ;D ;D ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250