Skip to main content

Topic: Moj FPV Bixler! (Read 8189 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #15
Dobro došo u klub bix2 fpv-a, želim ti puno leta i užitka... Moj je evo na stolu već duže vrijeme ja sam malo drugačije zamislio kako da ga složim kad bude gotov jednog dana poslikam i stavim slike. Moram probat kako radi PPM na stormu.

LP
Hvala kolega, nadam se dobrom vremenu, i onda stolica i lagano uživanje!  baš me zanima tvoj zamisao, ja sam htio da bude što urednije da se nevide kojekakvi kablovi, poslusao sam Dr Toma i stavio GPS u trup,polegao video rx, !
Baš tako dr.tom ti je reko super, rep ti je šupalj skroz pa skoro do horizontalca i ja sam si onda GPS stavio na jedan mali štapić i grunem ga skroz odozada, otvor imam sastrane poslikam pa stavim tu. Osd je sad po novom ispod krila, ESC mi je na vrhu modela radi hlađenja. VTX sam stavio na rub jednog krila dok je RC-RX na drugom kraju krila tako da sam ih maksimalno odmaknuo i sad mi je tu nastao mali problem VTX je teži od RX-a pa sad će baterija morat na krilo od VTX-a što mi se ne sviđa ali budemo vidili...


Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #17
Dobro došo u klub bix2 fpv-a, želim ti puno leta i užitka... Moj je evo na stolu već duže vrijeme ja sam malo drugačije zamislio kako da ga složim kad bude gotov jednog dana poslikam i stavim slike. Moram probat kako radi PPM na stormu.

LP
Hvala kolega, nadam se dobrom vremenu, i onda stolica i lagano uživanje!  baš me zanima tvoj zamisao, ja sam htio da bude što urednije da se nevide kojekakvi kablovi, poslusao sam Dr Toma i stavio GPS u trup,polegao video rx, !
Baš tako dr.tom ti je reko super, rep ti je šupalj skroz pa skoro do horizontalca i ja sam si onda GPS stavio na jedan mali štapić i grunem ga skroz odozada, otvor imam sastrane poslikam pa stavim tu. Osd je sad po novom ispod krila, ESC mi je na vrhu modela radi hlađenja. VTX sam stavio na rub jednog krila dok je RC-RX na drugom kraju krila tako da sam ih maksimalno odmaknuo i sad mi je tu nastao mali problem VTX je teži od RX-a pa sad će baterija morat na krilo od VTX-a što mi se ne sviđa ali budemo vidili...
Gps sam pomaknio u trup, puno je bolje,tj urednije, a sto kaze i tom žice su jadne mala nepaznja i pucaju!   

nego sta mene zanima jucer sam prilikom letenja skuzio, kada pilojecem i dajem skoro max gasa, osd mi poludi ima smetnje, NE VIDEO samo osd, stavio sam na sve kablove ( ESC, SERVO ) ona feritna sranja smetnje budu toliko jake da osd nestane ili se prebaci u drugaciji display mod, cak kada prebacim na pa ili rth mod nevidi se da pise!!   sta da radim? dali je imao nekao slican problem!

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #18
koji je RC prijemnik u pitanju?
ako osd sam prebacuje modove, onda dobiva tu komandu od prijemnika, osim u slučajevima jakog RF šuma(let oko radio tornja npr).
možda ti se on blesira ako je blizu reglera/motora/ili naponskih kabela.
na slikama ne vidim ali mi se čini da si ga ubacio ispod krila negdje u trup,
možeš li pratiti RSSI u letu ili ne? koje su failsafe postavke podešene(jel mijenja display ako ugasiš stanicu npr)

probaj napajati za svaki slučaj OSD i VTX i cam s druge male batke (500mAh za probu samo par krugova)
ima storm onaj jumper na AUX pw, njega makneš i spojiš 3S batku prema manualu na pinove, donji je - a srednji +, provjeri još jednom prije spajanja.

tako će storm imati neometano napajanje, možda je tvoj osjetljiviji nekako.
jel gen1 ili 2 storm PCB?

ja sam za gen 1 radio 2 modifikacije(ground wire i maknuo switching supply iz njega)

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #19
imam corona prijemnik i modul,  napravio sam tako da imam 3s 1000mah bateriju za napajanje, vido tx-a napravio sam tako da tx daje struju cameri i osd, znaci onaj jumper je na osd-u,  rissi kabal sam maknio posto mi isto nesto bezveze pokaziva, stalno mjenja brojke,tj skakuce!  nije mi jasna jedna stvar,  kada prikljucim bateriju za video, NE MOTOR! glasa mi se motor isto kao da sam prikljucio bateriju za motor, i cini mi se nisam sigurana da mi rade komande bez kad ustekam veliku bateriju!  dali je to normalno? ima li to kakve veze sa smetnjama??

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #20
dodatno napajanje je samo za : osd(prikaz na ekranu, obrada komandi) VTX i kameru,
 strana di pikaš serva neam napon sam po sebi, srednji pinovi(+5V) nije na niš spojena osim u paralelu,
te se napaja preko glavnog BEC-a, koji  je u tvom slučaju u regleru,
i onda serva ni motor ne rade dok ne spojiš i tu batku.
to je normalno.

e sad na koji način tebi dolazi struja s jedne strane na drugu... može biti i opasno, jer su vodovi jako tanki u stormu i ako dođe do razlike u naponu, u biti buš punio jednu batku s drugom, rpeko OSD-a i nešto bu izgorilo.
to se dogodilo neadvno jednome na rcg, nije ni skužio zašto, pa je stavio sliku i odna smo mu objasnili....


a rssi imaš očito digitalni iz svog prijemnika,
postoje konverteri da ti daju analogni izlaz koji onda spojiš na storm (0-3.3V), potraži u temi o storm/tornado osd-u na rcgroupsima, linkao sam neki dan tamo jedan

na koje pinove si doveo 12V na stormu tamo na aux, jel sigurno na dobre?

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #21
znaci tocno ovako spojeno! nije ni meni jasno kada ustekam bateriju za video zasto se glasa motor kao da sam spojio veliku bateriju na esc!

LAMPICA NA STORMU MORA KONSTANTNO SVIJETLITI ILI TREPTERITI STALNO ?

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #22
GLEDAJUCI OVJAJ SNIMAK, NA 9;12 MIN  NA TX NISU TAKO ZICE KAO KOD NJEGA, ON NA VELIKOM UTIKACU IMA SAMO VIDEO IZLAZ, A + I - MU IDU SA MALOG SAD MI NISTA NIJE JASNO, A JUMPER MU STOJI NA STORMU, KOD MENE IMA SRUJA I NA VELIKO UTIKACI I NA MALOM!

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #23
to sa slike je krivo, strašno.

jer nastaje kratki spoj u Stormu.
zato ti vjerojatno nestaje sve s ekrana jer kada daš gas napon glavne batke padne,
a ova video ostaje na 12V i počne jurit struja kroz storm da puni glavnu batku.   pa se obrne polaritet i storm ostaje bez razlike potencijala u najmanju ruku i onda se gasi, dok ne pregori ???


miso, prouci upute još jednom.

ako je jumper uštekan u storm,
onda se NIGDJE ne spaja još dodatna batka, jer taj jumper prespaja struju s glavne batke(preko current senzora) na video portove(TX i CAM)

[attachimg=1]


ako je jumper izvađen, onda video portovi nemaju napon(TX i CAM), ali su i dalje u paraleli međusobno,
pa ili dovedeš struju na ulaz za to (BAT)

[attachimg=2]




ili ako si voljan kemijat spojiš na video odašiljač batku ako ima duple kablove.
pa on preko svog konektora šalje struju nazad u osd i kameru...

moguće su i razne druge (napredne) kombinacije, da se puni keyhain kamera na 5V, vtx na 12, a glavna 16V.. ali otom potom,
prvo složi da sve radi ovak, a ona ako ima potrebe idemo dalje...

a ovaj lik sa slike je spojio i batku na vtx i još ostavio jumper, a pošto neki vtx daju van 5V za kamere, onda se može dogodit i da na osd dovedeš 5V preko VTX i 12V preko glavne batke, i nastane nered..

prouči upute smireno, https://www.dropbox.com/sh/5ou1cxnycto8e46/3q6eM3upBL/Storm%20OSD
i provjeri sve spojeve,
stavi i sliku tu, ili skicu kruga.
ali provjeri multimetrom na svaki konektor o kojem se naponu i polaritetu radi.



Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #24
HEBALO MAJKU, DOBRO DA MI STORM NIJE IZGORIO PLAKALA BI MI MAMA 5 DANA, SAD JE SVE OK SKUZIO SAM POANTU, SVE JE OSTALO KAKO JE SA DVIJE BATERIE, TIM DA SAM MAKNIO JUMPER, I SADA KAD SPOJIM SAMO BATERIJU ZA VIDEO MOTOR SE VISE NEGLASA!  HVALA TOMO, OVO JE BILO ISCRPLJUJUCE I MENI I TEBI!   CITO SAM TA UPUTSVA NAJMANJE DESET PUTA I OPET NISAM SKUZIO STA JE PONATA TOGA JUMPER!  SAD JE SVE OK!   PS JEBES ONU SLIKU!

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #25
ubiti sad je ovako spojeno,  baterija ide u transmiter, iz transmitera ide u osd iz osd ide u kameru, nisam spajao direktno bateriju na storm ali je JUMPER maknut!   kako si rekao i to je moguce! 

ili ako si voljan kemijat spojiš na video odašiljač batku ako ima duple kablove.
pa on preko svog konektora šalje struju nazad u osd i kameru...

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #26
super   8)

koji napon ti sad pokazuje OSD na ekranu kada spojiš batku za video na VTX ?
(pošto on šalje sada nadaz u OSD i CAM)
jer neki daju 12 a neki samo 5V van za kameru...

[attach=1]


i jesi li probao, ima li sada smetnji kada motor radi?





Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #27
pokaziva mi napon za video 10,8v  i sada vise nema smetnji dok motor radi!   pao mi je kamen sa srca!

jel moguce da mi je risi  zbog toga ludovao???  izvadio sam bio kabal, sad ga moram vratiti da vidi kako sad pokaziva!