Skip to main content

Topic: Pomoć - setup easystar (Read 4888 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć - setup easystar

Pozdrav ekipa!

ovo mi je prvi put da sklapam avion i trebam pomoć.  ::)
Danas mi je stigao easystar kupljen od kolege sisak81.  ;D. Sad žeim to sve isprobati i nije mi jasno nešto. Imam turnigy 9xr i orange modul i reciver. Na kojem kanalu na reciveru trebam sopjiti žice od esc-a . Mislim da na trećem. Jel tako?
I još jedna stvar smeđa ili crna žica uvijek treba biti sa donje strane recivera. Zar ne?


Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #1
Mislim da je minus zica dolje!

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #2
Prouci na hobby kingu sve o reciveru!

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #3
Kao i (skoro) uvijek odgovor je RTFM.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/1058418382X192693X3.pdf

Strana 32, da gas je kanal3. Raspored kanala se može mijenjati.

Priručnik je drek ali bar pišu osnovne stvari.

Za drugo pitanje - uštekaš pa vidiš. Ako radi - sve OK, ako ne radi okreneš konektor.

Ništa ne možeš spaliti jer je + u sredini, a dva vanjska pina su masa i signal.


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #4
Riješeno. Ljudi hvala vam na pomoći. Stvarno ste prava ekipa.  ;)

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #5
Da ne otvaram novu temu imam još jedno pitanje. Gledao sam na youtube-u kako se podešavaju eleroni sa mojoj stanicom Turnigy 9xr i sad želim to isprobati. Kod mene je jedan eleron na drugom kanalu a drugi na 7 kanalu, ali kada upalim stanicu sve radi ok osim elerona. Rade i oni ali kad mi je palica na stanici u poziciji 0 oba elerona su jako visoko. zar nebi trebala biti u ravnini sa krilima?  :-\ Izgleda mi kao da servoi nisu u poziciji 0. Zato je kad eleron ide gore polugica od serva dotiče stiropor na krilu i kao da servo hoće još malo pogurnuti polugicu ali nemože više zbog utora na krilu.  Kako to riješiti.
 :(

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #6
Odpusti sarafic na servu i polugu stavi u centar, a nakon toga namjesti push rod tako da su eleroni u ravnini s krilima!

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #7
Odpusti sarafic na servu i polugu stavi u centar, a nakon toga namjesti push rod tako da su eleroni u ravnini s krilima!

Mislio sam da je tako. Samo dali mogu tako od oka staviti polugicu u centar ili postoji način za to?

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #8
Sad kad malo bolje pogledam polugica je možda u sredini jedini je problem kad upalim stanicu da su oba serva skoro u krajnjem gornjem položaju. Može li se to na stanici uštimat.

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #9
Bolje ti je na servu ustimati, trimanje na stanice je za fino podesavanje u letu!


Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #11
Problem je što je servo utopljen u krilo i zaljepljen tako da nemogu doći odvijačem do njega.

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #12
Izvuci servo pa namjesti, samo prije toga probaj 1 eleron ukljuciti u kanal za kormilo ili elevator pa da vidis da nije problem s stanicom!

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #13
Mislim da je servo na sredini jer meni je to bilo na prekidacu pa da mogu putem njega ih dignut gore ili spustit dolje, nemoj nista dirat na servacima, budu ti to decki na livadi napravili na stanici
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

 

Odg: Pomoć - setup easystar

Reply #14
ok. Hvala.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.